RSS
امروز جمعه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

قیمت سنگ‌آهن با عرضه در بورس کالا آزاد شود

شاخص بورس تهران در کانال ۳۰۰ هزار واحدی دوام نیاورد

جزییات تامین مالی صنایع نفت و نیرو در بورس انرژی

فاز اول پروژه ۶۲۴ واحدی مسکن مهر پاوه افتتاح شد

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون ازطرح‌های اقتصادی استان کرمانشاه

مجمع بانک انصار ۷ مهر ماه برگزار می‌شود

رشد ۲۰ درصدی تسهیلات دهی بانک‌ها

روند صعودی تقاضای جهانی مس/ پیشرفت و توسعه در دستور کار

سدشکنی صادرکنندگان علیرغم تحریم‌های عمیق آمریکا

باغداران در انتظار آغاز معاملات پسته در بورس کالا

واگذاری استقلال و پرسپولیس از برندشان شروع می‌شود

کدام روابط بین المللی؟ کدام روابط بانکی؟

خوش‌بینی به تداوم رشد بورس

تقویت سامانه های نظارتی اولویت بانک مرکزی است

فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را کاهش داد

همتی: امسال ارز اربعین نداریم

تقدیر بانک رفاه از پزشکان نمونه سمنانی

گردش مالی قاچاق در حساب‌های بانکی

درآمد ۷۰درصد ایرانی‌ها پایین‌تر از خط فقر

بانک رفاه ۳۰ شهریور به مجمع می رود

سهم شرکت های بیمه از بازار ؟+جدول

گزارشی از افزایش فقر در ایران

آیا حرکت تورم به سمت ۵۰درصد مهار می شود؟

ضوابطِ روش‌های نگهداری از ۲۳ میلیون واحد مسکونی تدوین می‌شود

جزئیات جدید افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان

قیمت مسکن در پایتخت کاهش یافت

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۶/۵کد خبر: 284295
ایستانیوز: مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت مسکن در ۱۹ منطقه از مناطق بیست و دوگانه تهران طی مردادماه امسال روند کاهشی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در مردادماه سالجاری، تعداد کل مبایعات ثبت شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، ۳ هزار و ۳۶۸ مبایعه نامه بوده است که بر این اساس نسبت به ۶ سال گذشته کمترین تعداد معاملات به ثبت رسیده است. همچنین، بر اساس آمار، در مردادماه سال گذشته ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره معامله مسکن ثبت شد که رشد منفی ۷۴.۳ را نسبت به ماه مشابه سال گذشته شاهد هستیم.
 
میانگین متوسط قیمت یک متر مربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار بوده، افزایش ۷۷.۵ درصدی را نشان می‌دهد.
 
آمار مردادماه سالجاری از معاملات مسکن در شهر تهران، حاکی است که بیشترین تعداد مبایعه‌نامه در منطقه ۵، با ۳۶۷ مبایعه‌نامه و کمترین آن در منطقه ۲۲ با ۲۴ مبایعه‌نامه به ثبت رسیده است. همچنین، بیشترین قیمت یک متر مربع مسکونی در شهر تهران در منطقه یک با ۲۹ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان و کمترین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در پایتخت با هفت میلیون و ۲۱۱ هزار تومان در منطقه ۱۲ به ثبت رسیده است.  
 
گزارش تجمعیی وضعیت بازار مسکن در چهار ماه نخست سال ۹۸ حاکی است که تعداد مبایعات، ارزش مبایعات و پروانه‌های ساختمانی صادره در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۴.۹، ۱۲.۵ و ۲۱ درصد کاهش یافته است اما متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی آپارتمانی که در چهار ماهه سال ۹۷، ۶ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان و در چهارماه سال جاری، ۱۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان معامله شده که در این مورد شاهد افزایش ۹۸.۲ درصدی هستیم.
 
همچنین مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت مسکن در ۱۹ منطقه از مناطق ۲۲گانه تهران طی مردادماه امسال روند کاهشی داشته است. بر این اساس در منطقه یک متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از ۳۱ میلیون و ۸۵۸ هزار تومان تیرماه امسال به ۲۹ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان کاهش یافته است. در منطقه ۲ نیز وضعیت همی گونه بوده است؛ در این منطقه قیمت از ۲۰ میلیون و ۸۹۴ هزار تومان به ۲۰ میلیون و ۶۴ هزار تومان کاهش یافته است.
 
در منطقه ۴ قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از ۱۳ میلیون و ۳۷۳ هزار تومان به ۱۲ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان، در منطقه ۵ از ۱۶ میلیون و ۴۶۱ هزار تومان به ۱۶ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان، در منطقه ۶ از ۱۷ میلیون و ۵۱ هزار تومان به ۱۶ میلیون و ۶۴۳ هزار تومان، در منطقه ۷ از ۱۲ میلیون و ۵۹۴ هزار تومان به ۱۱ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان، در منطقه ۹ از ۹ میلیون و ۶۴ هزار تومان به ۸ میلیون و ۴۲۲ هزار تومان و در منطقه ۱۰ از ۹ میلیون و ۳۱۴ هزار تومان به ۸ میلیون و ۸۲۹ هزار تومان کاهش یافته است.
 
همچنین در منطقه ۱۱ متوسط قیمت یک مترمربع مسکن از ۹ میلیون و ۲۵۹ هزار تومان به ۹ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان، در منطقه ۱۲ از ۷ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان به ۷ میلیون و ۲۱۱ هزارتومان، در منطقه ۱۴ از ۱۰ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان به ۹ میلیون و ۶۵۳ هزار تومان، در منطقه ۱۵ از ۷ میلیون و ۴۳۹ هزار تومان به ۶ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان، در منطقه ۱۶ از ۷ میلیون و ۳۹ هزار تومان به ۶ میلیون و ۸۶۳ هزار تومان، در منطقه ۱۷ از ۷ میلیون و ۱۳ هزار تومان به ۶ میلیون و ۵۴۱ هزار تومان، در منطقه ۱۹ از ۷ میلیون و ۱۳۳ هزار تومان به ۵ میلیون و ۸۰۶ هزارتومان، در منطقه ۲۱ از ۱۰ میلیون و ۱۸۶ هزار تومان به ۹ میلیون و ۷۶۱ هزار تومان و در نهایت در منطقه ۲۲ از ۱۲ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان به ۱۲ میلیون و ۸۳ هزار تومان کاهش یافته است.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:مسکن، قیمت مسکن
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *