RSS
امروز شنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

ساختمان جدید مجتمع بیمه ای کرمان بیمه پارسیان افتتاح شد

آمادگی شرکت های OMS برای دریافت خدمات سرویس های ارزش افزوده از سمات

ایرانی‌ها چقدر طلا می‌خرند؟

قائم مقام اقتصادی ایران خودرو منصوب شد

حمایت‌های بیمه‌ای از خبرنگاران ادامه می‌یابد

برگزاری بیش از ۵۱هزار نفر ساعت دوره آموزشی در بیمه آسیا

به "Yarane" توجه کنید

دلار ۱۱۴۵۰ تومان

تاثیر رمزارز تلگرام در کاهش ارزش ریال

تداوم ایستایی دلار در کانال ۱۱ هزار تومان

سود امسال سهام عدالت احتمالا بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان است

آخرین مهلت شرکت در قرعه‌کشی حساب‌های قرض الحسنه بانک سپه

واکنش ظریف به تحریم بانک مرکزی؛ پایان سیاست فشار حداکثری

اقدامات ویژه مقابله با فرار مالیاتی

منابع بانک کشاورزی ۲برابرشده وقیمت تمام شده پول کاهش یافت

افزایش ۳۵۴۶ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

ارزش ۷۰۰۰ میلیارد ریالی معاملات آتی زیره و زعفران در بورس کالا

امهال تسهیلات قرض‌الحسنه ممنوع شد

بانک رفاه سرمایه گذار ملی است

دارایی های بانک رفاه ۳۲ درصد بیشتر شد

خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند

قطع موقت خدمات بانک سینا

سه بسته مهم اقتصادی روی میز سران قوا

بازدید بانکداران ایران زمین از یک انتشاراتی

برندگان مسابقه عکاسی "محرم ایران زمین"

رشد ۷.۱۸هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وتوسم»

۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۶/۲کد خبر: 284082
ایستانیوز:‌شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود اعلام کرد که پرتفوی بورسی آن با رشد ۷هزار و ۱۸۱میلیارد و ۳۰۶میلیون ریال همراه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، در اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸  این شرکت با سرمایه ۴هزار و ۵۰۰میلیارد ریالی سود هرسهم به ۲۴۱ریال رسیده است.
 
این شرکت در گزارش ۶ماهه ، سود عملیاتی را یک هزار و ۸۱میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۸۳ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۳۳۶میلیارد ریال اعلام کرده است.
 
«وتوسم» در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود با توجه به پرتفوی شرکت های پذیرفته شده در بورس، بهای تمام شده را طی این دوره با افزایش ۱۱۵میلیارد و ۸۲۲میلیون ریالی مبلغ یک هزار و ۹۳میلیارد و ۹۵۶میلیون ریال اعلام کرد. همچنین ارزش بازار را با افزایش ۳۵۴میلیارد و ۴۰۹میلیون ریالی مبلغ یک هزار و ۷۷۲میلیارد و ۷۴۵میلیون ریال منتشر کرده است.
 
در صورت خلاصه سرمایه گذاری های خود با توجه به پرتفوی شرکت های پذیرفته شده در بورس با رشد ۷هزار و ۱۸۱میلیارد و ۳۰۶میلیون ریال همراه شده است.
 
این شرکت در دوره مورد گزارش، سود واگذاری های بورسی را ۷۳۵میلیارد و ۷۲۲میلیون ریال اعلام کرد و مبلغ کل سهام واگذار شده را ۲هزار و ۵۶۳میلیارد و ۷۳۷میلیون ریال اعلام کرد. علاوه بر این کل مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده را ۲هزار و ۲۴میلیارد و ۹۸۴میلیون ریال منتشر کرد.
 
این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرده است که سرمایه گذاری های شرکت همواره بر اساس تحلیل صورت های مالی(به صورت گذشته نگر) و برآورد سود سال های آتی با عنایت به پیش بینی ها و برآوردهای کارشناسی نسبت به تمامی موارد اثر گذار بر عملکرد مالی شرکتهای هدف(بصورت آینده نگر)انجام می شود، بنابراین شرکت سعی کرده در صنایعی سرمایه گذاری کند که دارای مزیت رقابتی در کشور باشند.
 
بنابر این بخش مهمی از ارزش بازاری سبددارایی ها بورسی و فرابورسی شرکت مربوط به صنایع فلزات اساسی، شیمیایی، فرآورده های نفتی و استخراج کانه های فلزی است. علاوه بر آن، شرکت همواره به ابزارهای نوین مالی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری درآن ها توجه خاص مبذول داشته و بررسی آن را در اولویت کاری خود قرارداده است. 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *