RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۳ آبان ۱۳۹۸
آخرین اخبار

الزام به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی مغایر با شرع است

صندوق بازار گردانی مهرگان به بازار سرمایه آمد

بیمه رازی املاک و وسایل نقلیه مازاد خود را به مزایده گذاشت

فروش تعدادی از املاک مازاد بانک ایران زمین

وکلا دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند

طلا منتظر فرصت برای افزایش قیمت

قیمت سکه به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار گیلان

خرید خانه­‌های حداکثر ۲۵ سال ساخت با تسهیلات بانک مسکن

نماد یک بانک و ۶ شرکت در بورس متوقف است

افزایش ۴۳۹ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

رونمایی بانک کارآفرین از طرح ارغوان

تسهیل سنت حسنه ازدواج با تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی ایران

سهم بازار ایران کیش در درآمدهای غیرکارتی افزایش یافت

فرانسه به دنبال فرمولی برای حذف تحریم‌های ایران است

افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور

بهره برداری از یک شعبه جدید در بیمه سامان

خروج سرمایه گذاران از بازار طلا و سکه

پرداخت وام بدون مجوز و ناپدیدشدن ۱۱۶ میلیون درهم!

۱۶ میلیون ایرانی زیرخط فقر/ ۲۰ درصد فقرا تحت پوشش‌

کاهش ۹۵ درصدی فیشینگ با فعال‌شدن رمزهای یکبار مصرف

برافزایش سودآوری و کاهش هزینه‌های تجهیزمنابع

انتخاب اعضای حقوقی جدید هیات مدیره کارت اعتباری ایران کیش

بانک رفاه به کارگران تعلق دارد

نبرد زنانه

سرمایه گذاری در شرکت هایی که توسط زنان رهبری می شود، کم است

کمک به استارت آپ های زنانه

۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۵/۳۱کد خبر: ۲۸۳۹۹۵
ایستانیوز:طبق گزارش شرکت سرمایه گذاری Atomico که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، تنها ۶ درصد از سرمایه گذاری های حمایتی برای شروع به کار استارت آپ ها در اروپا مربوط به شرکت هایی بوده که توسط زنان رهبری می شوند.
گروه ویرجین برانسون از طرح تامین بودجه جدید برای استارت آپ هایی با مدیریت زنان رونمایی کرد. سی ان بی سی گزارشی دراین باره منتشر کرده است.
 
استارت آپ ویرجین، گروه غیرانتفاعی گروه ویرجین است که بودجه و پشتیبانی تجاری به کارآفرینان انگلیسی ارائه می دهد. این گروه متعهد شده تا برای شرکت هایی که توسط زنان و مردان راه اندازی می شود به طور مساوی تامین بودجه انجام دهد.
 
این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد که این اقدام اولین سرمایه گذاری تجاری در بریتانیا است که وعده حمایت مساوی میان زنان و مردان را مطرح کرده است. این شرکت همچنین متعهد شده است که تعادل بودجه میان بنیانگذاران زن و مرد در استارت آپ ها انجام دهد. این گروه سعی دارد تا مشاوران خود را درباره تعصب جنسیتی ناخودآگاه آموزش دهد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که برای کاهش شکاف بودجه بین کارآفرینان زن و مرد تلاش می کند.
 
یک مطالعه که توسط Biz2Credit انجام شده، نشان می دهد در سال 2018 متوسط وام تجاری برای شرکت های امریکایی که متعلق به زنان است، یک سوم کمتر از مقدار وام هایی است که به شرکت های مردانه داده می شود.
 
طبق گزارش شرکت سرمایه گذاری Atomico که در سال 2018 انجام شد، تنها 6 درصد از سرمایه گذاری های حمایتی برای شروع به کار استارت آپ ها در اروپا مربوط به شرکت هایی بوده که توسط زنان رهبری می شوند.
 
محققان همچنین دریافته اند که 93 درصد از بودجه سرمایه گذاری در این منطقه به شرکت هایی منتقل شده است که تیم بنیانگذاران آن همه مرد بوده اند.
 
در عین حال، داده های شرکت تحقیقاتی مالی Pitchbook هم نشان می دهد شرکت هایی که توسط زنان تاسیس می شوند، تنها سهم 2.3 درصدی از دلارهای شرکت های سرمایه گذاری داشته اند.
 
یک مطالعه در بانک تجاری انگلیس که متعلق به دولت است هم عنوان کرده است که به ازای هر پوند سرمایه گذاری از شرکت هایی با تیم کلا مردانه، یک پنی در شرکت های زنانه سرمایه گذاری انجام می شود. این در حالی است که تیم های که اعضای هیئت موسس آن زنان و مردان هستند، 10 پنی دریافت می کنند.
 
حالا گروه استارت آپی ویرجین شرکت هایی راه اندازی کرده است که در شرکت هایی با رهبری زنان سرمایه گذاری می کند. به گفته این شرکت، شکاف جنسیتی در سرمایه گذاری شرکت ها، پایدار نیست.
 
به گفته کارشناسان، پتانسیل تریلیون ها دلار سرمایه گذاری به دلیل نادیده گرفتن استعداد زنان قفل شده است، این در حالی است که در سه سال گذشته تنها 2.2 درصد از پرداخت های شرکت های سرمایه گذاری به سمت شرکت هایی رفته است که مدیرعامل زن داشته اند.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *