RSS
امروز شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

دوستی‌ها و دشمنی‌های جهانی در سال ۲۰۲۰

قیمت خانه ۴۴ درصد بیشتر شد

ایجاد ۲۹ هزار فرصت شغلی با تسهیلات بانک ملی ایران

اقدامات پیشگیرانه تجارت‌نو برای پیشگیری از کرونا

در سال۱۴۰۰تنها بانک بدون شعبه کشور خواهیم بود

کاهش ساعت کاری شعب بانک سامان در قم، اراک و رشت

مشتریان بانک سینا ترجیحا از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند

چهارمین مرحله کمک معیشتی شنبه واریز می‌شود

لزوم اصلاح نظام بانکی برای تحقق رشد اقتصادی کشور

کدام خانه‌ها مشمول پرداخت مالیات جدید می‌شوند؟

عملکرد ۹۸ بانک صادرات ایران را با سود می بندیم

رشد قیمت طلا و نقره تا کجا ادامه دارد؟

کمک اوراق «گواهی ظرفیت» به تامین مالی نیروگاه‌ها

۶۰ لیتر بنزین نوروزی برای خودروها تخصیص یافت

بهره گیری از بانکداری الکترونیک برای تردد غیر ضرور

رشد ۲۰ درصدی تولید فولاد ایران نسبت به جهان

نحوه دریافت سود سهام عدالت مشمولان متوفی

نرخ دلار به ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید به ۶ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید

اقتصاد هند چگونه به مسیر رشد بازمی‌گردد؟

خاورمیانه در معرض کرونا است

برای انجام امور بانکی به بانک مراجعه نکنید

موافقت مدیرعامل سایپا با پیشنهاد تغییر نام "رهام" به "شاهین"

تداوم روند مثبت بورس تا پایان سال‌۹۸

پیش فروش ۳ محصول ایران خودرو از چهارشنبه

عظیم ثابت:

بازار سرمایه جایی برای نگرانی ندارد

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۵/۳۰کد خبر: 283948
ایستانیوز: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه جایی برای نگرانی ندارد و اصلاحاتی که گاهی اوقات شاهد هستیم طبیعی است و نباید نگران ریزش‌هایی‌ باشیم که گاهی اوقات در بازار رخ می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار های مالی(ایستانیوز)، عظیم ثابت به آخرین وضعیت معاملات در بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: روند حاکم در بازار سرمایه طبیعی به نظر می‌رسد و بورس نسبت به سایر بازارها رشد چشمگیری را به دست آورده و وضعیت بهتری را تجربه کرده است.
 
وی ادامه داد: ما در بازار سرمایه با اخبار منفی سیاسی که بتواند روند معاملات را تحت شعاع قرار دهد و منجر به خروج نقدینگی از بازار سرمایه شود روبرو نیستیم.
 
ثابت خاطرنشان کرد: ما هم‌اکنون در بازار سرمایه با مشکلی مواجه نیستیم و روندی که شاخص بورس در پیش گرفته است طبیعی به نظر می‌رسد.
 
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: با توجه به وجود وضعیت نامناسب سایر بازارها نسبت به بازار سرمایه، نقدینگی بیشتر به سمت بورس در حرکت است.
 
وی افزود: نباید انتظار داشت که بازار به صورت مداوم مثبت یا منفی باشد بلکه بازار سرمایه به صورت روزانه می‌تواند نوسان داشته باشد که این موضوع زمینه ایجاد جذابیت در معاملات بورس را فراهم کرده است.
 
ثابت گفت: باید منتظر گزارش ۶ ماه شرکت‌ها بود اما نباید این نکته را فراموش کرد که تاکنون عملکرد بازار سرمایه از لحاظ پیش‌بینی و تحقق سود مثبت بوده است.
 
وی با بیان اینکه بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها از میزان نقدینگی مناسبی برخوردار است، گفت: این موضوع از جمله خبرهای خوبی است که باید منتظر ماند تا سرمایه‌گذاران بیشتری را وارد بازار سرمایه کند.
 
ثابت به حذف ارز دولتی و تاثیر آن در بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: مهمترین تاثیر آن می‌تواند حذف رانتی باشد که برای یک سری از افراد در بازار ایجاد شده است.
 
این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در صورت حذف ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی ضمن واقعی شدن قیمت‌ها و تحت کنترل قرار گرفتن بازار آزاد، زمینه تک نرخی شدن ارز فراهم می‌شود که این موضوع می‌تواند به مراتب زمینه ایجاد شفافیت در معاملات بازار سرمایه را فراهم کند.
 
وی ادامه داد: این موضوع بیشتر بر روی صنایعی مانند ساختمان و دارو که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفتند تاثیرگذار خواهد بود.
 
به گزارش ایرنا، ثابت خاطرنشان کرد: علاوه بر بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومان موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید بر ارزیابی دارایی می‌تواند به شدت بازار سرمایه و سهام گروه‌هایی مانند خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:ریزش، بازار سرمایه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *