RSS
امروز شنبه ، ۲ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

صندوق "با درآمد ثابت" در راه فرابورس

قیمت دلار به ۱۱۶۵۰ تومان رسید

سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید

رشد ۵.۱ درصدی شاخص بورس تهران در مرداد

رشد ۳ هزار و ۸۵۸ واحدی شاخص کل

تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به امور مشتریان بانک سپه

تمدید مهلت استفاده از رمز دوم در تراکنش‌های کارت بانک ملت

سازمان بورس مقررات یکسان سازی قوانین صندوق‌ها را بررسی می‌کند

بانک داری اسلامی در جهان رشد کرد

پیش شرط هایی برای حذف صفر از پول ملی

۷۶ درصد کارت‌های بانکی تراکنش ندارند

نخستین گام به‌سوی تورم تک‌رقمی

شناسایی سود ۸۶ریالی برای هرسهم «غمارگ»

رشد ۷.۱۸هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وتوسم»

فرصت تکرارنشدنی بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی

کاهش ۶.۴ درصدی تورم نقطه‌ای مرداد ماه

ایران آماده از سرگیری صادرات یک محصول استراتژیک پتروشیمی

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سبز سررسید شهریور ۹۸

عرضه ۱۳ هزار تن مواد پلیمری و شیمیایی در بورس کالا

رئیس‌جمهور دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

افزایش قیمت جهانی طلا

کاهش قیمت جهانی نفت

رونق عرضه برق در بورس انرژی

یک میلیون و ۲۹۴ هزار قرارداد آتی منعقد شد

سهامداران به اطلاعات واقعی شرکت اتکاء کنند

بورس بر مدار تعادل

۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۵/۱۵کد خبر: 282239
ایستانیوز: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: معاملات بازار سهام تحت تاثیر رکود حاکم بر اقتصاد کشور در یک شرایط متعادل قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، علیرضا محمدپوردر خصوص وضعیت کنونی بازار سرمایه گفت: پس از برگزاری فصل مجامع و با توجه به اینکه خبر خاصی در عرضه بین‌المللی و مناسبات سیاسی به عنوان محرک بازار سرمایه وجود ندارد، طبیعی است که معاملات این بازار نیز تحت تاثیر رکود حاکم بر اقتصاد کشور از تب و تاب خاصی برخوردار نباشد.
 
این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که با وجود این توضیحات، چرا شاهد رشد شاخص بورس در روزهای گذشته و صعود شاخص بورس به تاریخی‌ترین قله فتح شده از زمان راه‌اندازی بورس تاکنون هستیم؟ اظهار داشت: به هر حال در هر مقطع زمانی ممکن است شرکت‌های مختلف و تک سهم‌ها تحت تاثیر عوامل مختلف داخلی و خارجی سودآور و یا متضرر شوند.
 
بر این اساس این روزها در بازار سهام شاهد این هستیم که تک سهم‌های بزرگ و کوچک نقش بسزایی در رشد شاخص بورس دارند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به کلیت بازار سرمایه، شاهد کف‌سازی محکمی از شاخص بورس در کانال ۲۵۰ هزار واحد هستیم، افزود: در بازار سرمایه شرکت‌های مختلفی به لحاظ حجم و اندازه حضور دارند و اثرات این شرکت‌ها بر شاخص بورس نیز متفاوت است.
 
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد:  موضوع دیگری که در خصوص بازار سهام می‌توان به آن اشاره کرد این است که با وجودی که این روزها این بازار به تعادل رسیده و رشد خوبی را نیز از ابتدای امسال تاکنون داشته، تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله رکود حاکم بر سایر بازارها و نیز عدم جذابیت نرخ سود بانکی، حجم و ارزش معاملات از سطح قابل قبولی برخوردار است.
 
به گزارش ایبنا ،وی گفت: بر این اساس سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه به دنبال بهانه‌ای برای دادوستد سهام و بازگشت رونق در معاملات این بازار هستند. محمدپور در خصوص این موضوع که این محرک‌ها چه مواردی می‌توانند باشند، اذعان داشت: شاید مهم‌ترین این عوامل خبرهای مثبتی باشد که می‌تواند از روند اجرای برجام و مسایل سیاسی منتشر شود. ضمن اینکه اگر حقوقی‌های بازار هم تا حدودی از حجم عرضه‌های خود کم کنند، در ورزهای پیش رو نیز شاهد رشد بیشتر قیمت‌ها و شاخص بورس خواهیم بود.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *