RSS
امروز شنبه ، ۲ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

صندوق "با درآمد ثابت" در راه فرابورس

قیمت دلار به ۱۱۶۵۰ تومان رسید

سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید

رشد ۵.۱ درصدی شاخص بورس تهران در مرداد

رشد ۳ هزار و ۸۵۸ واحدی شاخص کل

تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به امور مشتریان بانک سپه

تمدید مهلت استفاده از رمز دوم در تراکنش‌های کارت بانک ملت

سازمان بورس مقررات یکسان سازی قوانین صندوق‌ها را بررسی می‌کند

بانک داری اسلامی در جهان رشد کرد

پیش شرط هایی برای حذف صفر از پول ملی

۷۶ درصد کارت‌های بانکی تراکنش ندارند

نخستین گام به‌سوی تورم تک‌رقمی

شناسایی سود ۸۶ریالی برای هرسهم «غمارگ»

رشد ۷.۱۸هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وتوسم»

فرصت تکرارنشدنی بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی

کاهش ۶.۴ درصدی تورم نقطه‌ای مرداد ماه

ایران آماده از سرگیری صادرات یک محصول استراتژیک پتروشیمی

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سبز سررسید شهریور ۹۸

عرضه ۱۳ هزار تن مواد پلیمری و شیمیایی در بورس کالا

رئیس‌جمهور دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

افزایش قیمت جهانی طلا

کاهش قیمت جهانی نفت

رونق عرضه برق در بورس انرژی

یک میلیون و ۲۹۴ هزار قرارداد آتی منعقد شد

سهامداران به اطلاعات واقعی شرکت اتکاء کنند

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه مطرح کرد:

بازار سرمایه؛ بازاری جذاب برای هدایت پول‌های سرگردان

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۵/۱۳کد خبر: 282144
ایستانیوز: حسین زمانی درمزاری گفت: «صنایع داخلی با وجود تحریم‌ها و نبود واردات کالاهای اساسی مانند خودرو و قطعات، می‌تواند پتانسیل سرمایه گذاری مناسبی برای نیمه دوم سال جاری و حتی دو سال آینده باشد»
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، این کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی روند بازار در گفتگو با سنا گفت: با توجه به خبرهای سیاسی خوب موجود از جمله توافقاتی که به تازگی با عربستان و امارات در حال شکل گیری است، می‌توانیم به زودی شاهد باز شدن دروازه‌های تجاری جدیدی در خاورمیانه برای کشور باشیم.  
 
وی در ادامه اظهار کرد: البته هنوز در حوزه صادرات به خصوص در مورد نفت، مشکلات به طور کامل برطرف نشده است؛ به طوریکه بنابر گفته رییس کمیسیون بودجه، در حال حاضر صادرات نفت حدود ۳۰۰ هزار بشکه است و تا ۲.۵ میلیون بشکه‌ای که به عنوان هدف این بازار در نظر گرفته شده است، فاصله زیادی وجود دارد.
 
زمانی درمزاری تاکید کرد: به نظر من در شرایط کنونی بهترین بازار برای هدایت پول های سرگردان، بازار سرمایه است. با توجه به مشکل بازپرداخت بهره بانکی و ماه شمار بودن آن و همچنین با توجه به افزایش نرخ تورم، بانک دیگر جذابیتی برای سپرده‌گذاران ندارد، همچنین مشکلات فولاد در بازار مسکن و افزایش قیمت جهانی انس طلا همگی دلایلی هستند که توجه سرمایه‌گذاران را به سمت بازار سرمایه معطوف کرده‌اند.
 
وی وجود تحریم ها را عاملی برای امکان رشد صنایع تولید داخل دانست و افزود: صنایع صادرات محور مانند صنایع پالایشی، پتروشیمی، فلزات اساسی و  کامودیتی ها حدود یک سال است که در مدار نزولی قرار گرفته‌اند؛ بر این اساس، امیدوارم با رفع موانع تحریمی و امکان صادرات مجدد این صنایع دوباره بتوانند پتانسیل رشد خود را احیا کنند.
 
این کارشناس بازار سرمایه در پیش‌بینی از روند بازار در نیمه دوم سال جاری بیان کرد: شرایط سیاسی تاثیر زیادی در بازار ما دارد و فرآیند کنونی سیاسی همانطور که در بالا اشاره شد، نشان از چرخش سیاسی برخی کشورهای اطراف مانند امارات و عربستان به سمت ایران دارد؛ این روند می‌تواند اثرات خوبی بر این بازار داشته باشد و با ادامه دار بودن این اخبار، به نظر می رسد که در نیمه دوم سال جاری می توانیم شاهد بازار پویاتری باشیم.
 
زمانی تاکید کرد: در حال حاضر برخی صنایع از روند بازار جا مانده‌ و نسبت به صنایع صادراتی با رشد قابل توجهی مواجه نبوده اند. در نظر داشته باشید که صنایع تولید داخل، بیمه، لیزینگ، سرمایه‌گذاری ها، خودرو و قطعات و امثالهم جزو صنایعی هستند که در قیاس با سال‌های قبل و رشد کلی بازار، همچنان ظرفیت سودآوری و رشد دارند.
 
این کارشناس بازار سرمایه در توصیه به سهامداران تصریح کرد: در شرایط کنونی سهامداران باید با نگاهی بلند مدت (حداقل دو یا سه ساله) اقدام به سرمایه گذاری کرده و هرگز برای کسب سودهای رویایی عجله نداشته باشند، بلکه با درایت، تحقیق و آرامش به سرمایه گذاری بر روی سهام بپردازند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *