RSS
امروز یکشنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تسهیلات بانک گردشگری برای ساخت جدیدترین هتل تهران

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت پنجاه و نهمین سال تاسیس

بانک رفاه در حمایت از صنایع کوچک پیشگام بوده است

هیجان بورس فروکش کرد

شرکت ایران کیش ویترین بانک تجارت است

حضور فعال بانک اقتصادنوین و بیمه نوین در دهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک

برگزاری آزمون صدور، خسارت، بازدید، وام و الحاقیه‌های بیمه‌های زندگی در سرمد

آموزش برخط بیمه های مهندسی در بیمه ما

جذب نمایندگی بیمه زندگی بیمه رازی

متوسط رقم هر وام‌ بانکی در ایران چقدر است؟

بیانیه‌ بانک‌پاسارگاد در خصوص انتشار تحلیل‌های نادرست و ناقص از صورت‌های مالی بانک

حمایت بانک سینا از نمایشگاه روستائیان

تقسیط بدهی ۳ بانک و یک موسسه

۴ احتمال تمایل مردم به سپرده‌های جاری

یارانه پولدارها فقط ١٥ هزار میلیارد تومان

حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان

۹۵درصد مشتریان بانک ملی، کد شهاب دارند

بدون شکست و پیروزی

رشد اندک قیمت سکه

گله بخش خصوصی از رییس کل بانک مرکزی

ایران آخرین اقتصاد بزرگ دست نخورده جهان

آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان

بیمه سامان درآمد ۴٠٧میلیاردی را تاچ کرد

مقدار اسکناس در دست مردم افزایش یافت

ظرفیت خزانه سکه بانک سامان افزایش یافت

سید علی حسینی عنوان کرد:

درهای باز بورس انرژی بر روی خبرنگاران و اصحاب رسانه

حمایت بورس انرژی از دوره های آموزشی حرفه ای
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۴/۲۹کد خبر: 281207
ایستانیوز: اعضای هیات مدیره انجمن خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه در نشست صمیمانه با سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی ایران پیرامون آخرین دستاوردها و نیازهای حوزه رسانه در بازار سرمایه به گفتگو نشستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، در این جلسه سخنگوی بورس انرژی ایران با تاکید بر لزوم طراحی دوره های آموزشی موثر و پیگیری نتایج اثر بخش آن از طریق انجمن خبرنگاران بازار سرمایه، عنوان کرد: اثر بخشی تصمیم های انجمن خبرنگاران بازار سرمایه به عنوان یک تشکل صنفی زمانی محقق خواهد شد که همزمان با تعریف مسئله و تنظیم برنامه های همکاری با ارکان بازار سرمایه از جمله دوره های آموزشی، زمان بندی و محتوای این برنامه ها توسط طرفین در زمان مقرر پیگیری و عملیاتی شود.
 
حسینی از برخی ملاحظات در حوزه اطلاع رسانی بورس انرژی یاد کرد و افزود: برای رسانه ای کردن برخی از اقدام ها و فعالیت های بورس انرژی نیاز به تبیین چارچوب حرفه ای در این بخش است که با بهره گیری از روابط عمومی شرکت بورس انرژی ایران این دغدغه حل و فصل خواهد شد.
 
از سوی دیگر آینده نگری در برخی موضوعات ایجاب می کند، در مواجه با موضوع های مهمی همچون مقابله در برابر تحریم ها و افزایش تاب آوری اقتصاد، اخبار حوزه بورس انرژی در راستای منافع کشور با چارچوب های سایر نهاد های ذی نفع و در راستای اهداف ملی بازتاب داده شوند.
 
به گفته وی پرهیز از شخصی شدن موضوع های مختلف در حوزه اطلاع رسانی و توجه به منافع جمعی و مردمی در کنار تمرکز بر حسن انجام کار و عدم اختلال در فعالیت های دیگر نهاد ها نیز از الویت های بعدی چارچوب های اطلاع رسانی است که باید مورد توجه اعضای انجمن خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه قرار گیرد.
 
مدیر عامل بورس انرژی ایران از اهمیت ارتباط مستمر و تنگاتنگ با خبرنگاران و اصحاب رسانه سخن گفت و یاد آور شد :بورس انرژی ایران امروز به درخت تنومندی تبدیل شده که نمی توان از اثر بخشی آن در بازار سرمایه انرژی کشور چشم پوشی کرد. بطوریکه بورس انرژی در متن عالی ترین قوانین اجرایی کشور گنجانده شده و استفاده از ابزارهای آن توسط مسئولین و متولیان حوزه انرژی به منظور تقویت شفافیت، رقابت و همچنین تامین مالی صنایع انرژی، تبدیل به یک الزام قانونی و خواسته عمومی شده است.
 
حسینی با مهم دانستن مستند سازی و تاریخ نگاری اخبار و رویداد های مختلف خبری و اطلاع رسانی، به تفاوت میان اطلاع رسانی شفاف و صحیح با شانتاژ های خبری و تبلیغاتی اشاره کرد و افزود:بورس انرژی ایران در برابر خبرنگارانی که به دنبال اطلاعات، اخبار و تحلیل با کیفیت و تخصصی هستندخود را موظف می داند که همواره پاسخگو باشد .
 
وی با بیان اینکه رسانه و تریبون آن، ابزار گمراه کردن مردم نیست، عنوان کرد: با کمک رسانه ها و خبرنگاران، موضوع های مختلف در بورس انرژی برای افکار عمومی جامعه بازتاب داده شده و روز به روز این سطح از همکاری و هم افزایی ارتقاء خواهد یافت.
 
وی ادامه داد:بورس انرژی ایران به عنوان یک بازار جوان ملی تلاش می کند در حوزه رسانه با قدم های آگاهانه و توام با خویشتن داری گام بردارد و این در حالی است که گاهی اوقات سطح توقع و انتظار بعضی از خبرنگاران بالاتر بوده و برنامه ریزی ها باید به سمت برآورده کردن انتظارات اصحاب رسانه باشد.
 
حسینی بر لزوم آموزش و اشاعه فعالیت های آموزشی میان اصحاب رسانه بر اساس مباحث قابل طرح در بازار سرمایه تاکید کرد و افزود: با تسری آموزش ها به سمت مدیران ارشد و ستادی شرکت هایی که هنوز در بازار سرمایه وارد نشده اند، از طریق ارتقای شناخت و فرهنگ سازی توسط ارباب جراید و خبرنگاران متخصص بازار سرمایه، بدون تردید رغبت مدیران برای ورود به این بازار افزایش خواهد یافت و به این ترتیب هر گونه مقاومت و ترس از توسعه بازار های متشکل از جمله بورس انرژی با بهبود اعتماد سازی از سوی رسانه ها کنار خواهد رفت.
 
مدیر عامل بورس انرژی در این نشست با توصیه به اعضای انجمن خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه به تدوین و تبیین فعالیت های حرفه ای، افزود: «اگر این انجمن می خواهد با رشد و تعالی روبرو باشد می بایست همه 70 عضو آن با گذراندن دوره های آموزشی و تخصصی به جایگاه حرفه ای خود دست یابند.»
 
مراقبت و آموزش حرفه ای باید از تک تک اشخاص این انجمن آغاز شود و از سوی دیگر اگر رسانه و خبرنگار انتظار دارد که همه بخش های مختلف به وی پاسخگو باشند، باید در مقابل این انتظار، ضمن رعایت اصول حرفه ای خبرنگاری، از دانش و تخصص به روز برخوردار باشد.
 
اعضای انجمن خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه باید صاحب کار خود را همواره عموم مردم بدانند و بورس انرژی برای ارتقای جایگاه اطلاع رسانی، با آغوش باز به روی همه خبرنگاران، آماده برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای برای خبرنگاران و اصحاب رسانه است.
 
بر اساس این گزارش، در جریان این نشست اعضای هیات مدیره انجمن خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه بدون واسطه و رو در رو به بیان دغدغه ها و انتظار های خود و همچنین ارایه برخی پیشنهاد ها پرداختند.
 
در این جلسه امیر آشتیانی عراقی، رییس هیات مدیره انجمن خبرنگاران و نویسنگان بازار سرمایه ضمن تاکید بر نقش رسانه ها در امر فرهنگ سازی و کمک به شناخت مردم از مفاهیم بورسی بوسیله خبرنگاران گفت:آموزش و بیان اهداف کلان بورس انرژی از طریق ارتباط با رسانه باید تقویت شود تا به این ترتیب ضمن کمک به توسعه و افزایش عمق بازار سرمایه در کشور، رونق کسب و کار رسانه ای در حوزه بورس و فاینانس افزایش یابد.
 
به گزارش سنا، وی افزود: بدون تردید دغدغه های حوزه رسانه در مواجه با بورس انرژی متفاوت خواهد بود که این موضوع از طریق برگزاری کارگاه ها و فرایند آموزشی این حوزه تخصصی می تواند در کنار درک دغدغه های خبرنگاری، تسهیل کننده بسیاری از انتظارات باشد.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *