RSS
امروز سه شنبه ، ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تکنولوژی‌های مالی پیشرفته نیاز امروز بازار سرمایه

توزیع لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان نیازمند جنوب تهران

امضای تفاهم نامه همکاری بین ستاد نانو و بانک توسعه صادرات ایران

خدمات بانک صادرات ایران در ایام اربعین تکمیل شد

ایجادترکیب مناسب منابع سپرده‌ای توان تسهیلاتی بانک راافزایش میدهد

افتتاح صندوق امانات شعبه ولنجک بانک ایران زمین

۶۰درصد تخفیف ویژه کاربران اپلیکیشن پات

ورزشکار تیم جودو بیمه کوثر طلا گرفت

رفاه، بانکی که استاندارد است

لزوم مصون سازی نظام مالی و پولی کشور

پالرمو از دور خارج شد

آگهی مزایده سهام آذرآب در حال تدوین

قوانین جدید بازار پایه بورس، تیشه به ریشه سرمایه مردم

امضای دیجیتال بانکی؛ یک یا دو سال دیگر

عرضه بنزین و گازوئیل در بورس انرژی

پیشرفت عملیات ساخت مدرسه توسط بانک‌پاسارگاد در استان خوزستان

ادامه عقب‌نشینی شاخص بورس

برندگان نوبل اقتصاد ۲۰۱۹ از سه قاره معرفی شدند

فولادسازان می توانند با استفاده از قراضه، مواد اولیه را تامین کنند

قیمت سکه طرح جدید ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان شد

کنترل نقدینگی، دستور کار اصلی بانک مرکزی

اطلاعات نظام مالی ناقص است

دلایل مثبت چادرملو در بورس

تضعیف رتبه ریسک کشوری ایران در سال ۲۰۱۹

خصوصی‌سازی مخابرات عقب‌گرد داشت

محرمانه‌های نفتی روی آنتن صدا و سیما

۱۱:۸ - ۱۳۹۸/۴/۱۲کد خبر: ۲۸۰۱۳۶
ایستانیوز: وزیر نفت هر بار که خبرنگاران درباره نحوه فروش و یا میزان صادرات نفت سوال می‌کنند، تنها یک پاسخ می‌دهد؛ «نمی گویم چون آمریکا سو استفاده می کند»؛ این محرمانه‌ها اما امروز روی آنتن صدا و سیما رفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،مصایب و مشکلات داخلی بر سر متولیان نفت کشور با انتشار رموز نفتی ایران روی آنتن صدا و سیمای ملی وارد فاز جدیدی شده است. مشکلاتی که بعد از تهمت هایی به وزیر و وزارت نفت حالا از تریبون صدا و سیما شنیده می شود.
همانگونه که از نام دور زدن تحریم ها مشخص است، اینکار با هدف فروش نفت از مجاری غیر رسمی و مسیرهایی متفاوت انجام می شود تا بتوان نفت فروخت و ارز به کشور وارد کرد.
دلیل صحبت معاون بین الملل وزیر نفت درباره فروش نفت در بازار خاکستری نیز همین بوده که نفت ایران در مسیرهایی که رسمی نیست به دست مشتریان می رسد.
اغلب رسانه ها نیز برای به حداقل رساندن مشکلات صادرات نفت، همراستا در این راه حرکت کرده و حتی با دانستن برخی رموز دور زدن تحریم، از انتشار و ارایه ان خودداری می کنند.
اما در در اقدامی عجیب صدا وسیما در یکی از طلایی ترین ساعات پخش خود تمامی مسیر و نحوه حرکت تا رساندن محموله نفتی از ایران تا چین را به نقل از یک رسانه خارجی به تصویر کشیده است.
امروز صبح در برنامه "سلام صبح بخیر" از شبکه سوم سیما، مسیریابی و نحوه دور زدن تحریم نفتی کشتی سالینا، تا بندر مقصد در چین به طور کامل به نمایش در امده است، و این در حالی است که از بالاترین مقام وزارت نفت تا کارشناسان آن همگی بر محرمانه بودن این اطلاعات تاکید کرده اند.
اما ماجرا به همین جا هم ختم نشد و روابط عمومی برنامه اعلام کرد که این اطلاعات پیش از این نیز در فاینشنال تایمز منتشر شده و ما تنها باز نشر کننده ان بوده ایم.
به فرض انتشار این اطلاعات در یک شبکه و یا رسانه خارجی، باز هم انتشار آن از طریق صدا و سیمای ملی ایران به معنای مهر تایید بر یک ادعا خواهد بود، ادعایی که با اینکار گویی دولت و حکومت ان را پذیرفته است.
به نظر می رسد صدا و سیما سهواً یا عمداً رموز دور زدن تحریم های نفتی را در بحبوحه فشارهای بین المللی و تحریم های آمریکا منتشر کرده که می تواند فشار مضاعفی بر وزیرنفت برای سر و سامان دادن به اوضاع نفتی باشد.
این اقدام همزمان با حضور زنگنه در اجلاس اوپک تلاش دیگری برای سنگ اندازی بر سر راه وزیری باشد که چند ساعت پیش از بازار نفت ایران دفاع کرده و حق ایران را در مجامع بین المللی گرفته است.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *