RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

توسعه در بانک‌ها تحت عنوان بنگاه‌داری محدود شده است

معترضان به حذف یارانه نقدی پیامک دریافت می‌کنند

سرنوشت لایحه پالرمو در دست رئیس‌جمهور است؟

آیا چین عامل رکود اقتصاد دنیا خواهد بود؟

بانک ترکیه ای زیر ذره بین تحریم آمریکا

نقش فعال بانک رفاه در حمایت از ملی پوشان

برگزاری دومین مرحله قرعه کشی طرح همرازبانک سینا

جذب سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی نفت و گاز از بازار سرمایه

مهلت بخشودگی صددرصدی جرائم مالیاتی تا پایان مهر است

افزایش ۲.۵ برابری ظرفیت عرضه برق در بورس

قیمت سکه طرح جدید به ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید

رشد قیمت دلار در بازار

برندگان نوبل اقتصاد چطور زندگی مردم را متحول کرده‌اند؟

تصویب لایحه حمایت از حقوق سهامدران خرد در هیات دولت

بیمه کوثر بیش از ۱۲‌میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد

تاریخ و ترکیب نهایی قرعه کشی جشنواره حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه اعلام شد

نقش آفرینی بانک صادرات در بخش تراکنش‌های تاثیرگذار و اثر بخش

بازگشت آرامش به بورس

نشست تخصصی معرفی خدمات بانک توسعه صادرات در اراک برگزار شد

مدیرعامل بانک ملی : از مدیران ریسک پذیر باید حمایت شود

تحول دیجیتال، اولویت سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد

چین ۲۰ هزار تن طلا دارد؟

روند افزایشی طلا از سرگرفته شد

بازار بورس پس از مدت کوتاهی به ثبات می‌رسد

امکان افزایش نرخ سود بیمه‌های زندگی

جعفر سبحانی:

سود سهام عدالت عمده مشمولان غیر از دو بانک واریز شد

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۴/۵کد خبر: 279804
ایستانیوز:‌مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سود سهام عمده مشمولان سهام عدالت برای عملکرد سال‌های ۹۵ و ۹۶ واریز شده و فقط مشمولان عضو دو بانک هنوز سهام خود را دریافت نکرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سیدجعفر سبحانی  گفت: سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۵ و ۹۶ مشمولان سهام عدالت که در ۳۳ بانک و موسسه اعتباری حساب داشته‌اند، واریز شده و فقط مشمولانی که در دو بانک ملت و رفاه شماره شبا حساب خود را اعلام کرده‌اند، هنوز سود آنها واریز نشده است.
 
به گفته وی از ۱۰۰ درصد مشمولان سهام عدالت، ۹۵ درصد سود دریافت کردند و ۳-۲ درصد مربوط به شاغلان و کارمندان دولت و نیز مشمولانی است که شماره شبا خود را از دو بانک ملت و رفاه اعلام کردند و هنوز سود سهام دریافت نکرده‌اند که آن هم به زودی واریز خواهد شد.
 
وی در مورد اینکه اعلام شماره شبا به سازمان خصوصی‌سازی تا چه زمانی مهلت دارد گفت: افرادی که زمان ثبت‌نام دعوتنامه برایشان ارسال نشده بود، مشمول دریافت سهام عدالت بوده‌اند، باید شماره شبا حساب خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کنند و این شماره شبا از سوی سامانه سازمان خصوصی‌سازی برای فرد احراز و تایید شود که در آن صورت سود سهام عدالت براساس همان شماره شبا برای مشمول واریز می‌شود.
 
سبحانی افزود: برای همه سهامداران عدالت حتی کسانی که به سن قانونی هم نرسیده‌اند، باید شماره شبا خود فرد اعلام شود و مانند یارانه نیست که سود به حساب سرپرست واریز شود، بلکه از کودکان گرفته تا مشمولان ۹۰ ساله باید همه شماره شبا خودشان را اعلام کنند.
 
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد اینکه عده‌ای می‌گویند، تاکنون سود سهام عدالت نگرفته‌اند، گفت: ممکن است شماره شبا خود را به سامانه سهام عدالت اعلام نکرده باشند یا هنوز شماره شبا آنها تایید نشده  یا مسدود شده باشد که در سامانه اعلام خواهد شد این شماره در دست بررسی است، اما سود کسانی که شماره شبا آنها از سوی سازمان خصوصی‌سازی تایید شده باشد ، واریز شده است.
 
وی گفت: سامانه سهام عدالت به نشانی https://www.samanese.ir/ باز است و مشمولان می‌توانند شماره شبا خود را در آن اعلام کنند.
 
سبحانی در مورد سود سهام مشمولان متوفی در سهام عدالت افزود: برای این افراد هزار دفتر پیشخوان با سازمان خصوصی سازی قرارداد بستند که ورثه متوفیان به آنها مراجعه کنند و با ارائه مدارک رسمی و قانونی و احراز هویت نسبت به دریافت سود سهام افراد متوفی به طریق قانونی اقدام کنند که البته این امر منوط به انحصار وراثت و وکالت از طرف وراث و احراز هویت است و شاید به دلیل زمان‌بر بودن، عده‌ای مراجعه نکرده‌اند.
 
وی گفت: از مشمولان سهام عدالت تاکنون ۲.۴ میلیون نفر فوت شده‌اند که تاکنون فقط ۴ درصد ورثه آنها برای دریافت سود سهام عدالت مراجعه کرده و بقیه مراجعه نداشتند. سازمان خصوصی‌سازی یکسال هم مهلت داد که ورثه این افراد نسبت به تعیین تکلیف سود سهام متوفیان اقدام کنند. شاید شورای عالی اصل ۴۴ در آینده تصویب کند ورثه افرادی که مراجعه نکنند سود سهام آنها سوخت بشود و این گونه نیست که برای مشمولان جا مانده الی‌الابد لیست سامانه باز باشد.
 
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی اظهار داشت: تاکنون ۵.۵ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت شماره شبا خود را به سامانه سازمان خصوصی‌سازی اعلام نکردند و در عوض ۴۱.۵ میلیون نفر شماره شبا خود را اعلام و تاییدیه دریافت کردند که مشمول دریافت سود شدند.
 
به گزارش فارس ، به گفته مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی طبق مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ این ۵.۵ میلیون نفر که شماره شبا ندادند، باید مراجعه کنند و اگر مراجعه نشد باید راهکاری اتخاذ کنند یا به نوعی طبق مصوبه آن شورا سود سهام این افراد در جایی سپرده‌گذاری شود.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *