RSS
امروز یکشنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تسهیلات بانک گردشگری برای ساخت جدیدترین هتل تهران

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت پنجاه و نهمین سال تاسیس

بانک رفاه در حمایت از صنایع کوچک پیشگام بوده است

هیجان بورس فروکش کرد

شرکت ایران کیش ویترین بانک تجارت است

حضور فعال بانک اقتصادنوین و بیمه نوین در دهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک

برگزاری آزمون صدور، خسارت، بازدید، وام و الحاقیه‌های بیمه‌های زندگی در سرمد

آموزش برخط بیمه های مهندسی در بیمه ما

جذب نمایندگی بیمه زندگی بیمه رازی

متوسط رقم هر وام‌ بانکی در ایران چقدر است؟

بیانیه‌ بانک‌پاسارگاد در خصوص انتشار تحلیل‌های نادرست و ناقص از صورت‌های مالی بانک

حمایت بانک سینا از نمایشگاه روستائیان

تقسیط بدهی ۳ بانک و یک موسسه

۴ احتمال تمایل مردم به سپرده‌های جاری

یارانه پولدارها فقط ١٥ هزار میلیارد تومان

حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان

۹۵درصد مشتریان بانک ملی، کد شهاب دارند

بدون شکست و پیروزی

رشد اندک قیمت سکه

گله بخش خصوصی از رییس کل بانک مرکزی

ایران آخرین اقتصاد بزرگ دست نخورده جهان

آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان

بیمه سامان درآمد ۴٠٧میلیاردی را تاچ کرد

مقدار اسکناس در دست مردم افزایش یافت

ظرفیت خزانه سکه بانک سامان افزایش یافت

مقام مسئول کارگری اعلام کرد

شنیده شدن زمزمه‌ وگذاری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها

۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۴/۴کد خبر: 279695
ایستانیوز:نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اعلام مخالفت شدید از واگذاری موضوع پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها گفت: بر خلاف رویه کشورهای دیگر هیچگونه بسته حمایتی از نیروی بیکار شده در کشور پیش بینی نشده و هر روز شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری که حق قانونی کارگران است،سخت‌تر می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، ناصر چمنی با انتقاد از واگذاری موضوع بیمه بیکاری به کاریابی‌ها، اظهار کرد: متأسفانه اخیراً زمزمه‌هایی مبنی بر واگذاری پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها را می‌شنویم در حالی که وزارت کار به جای این کار باید به وظایف قانونی خود عمل کند و فکر دیگری برای رونق کاریابی‌ها بکند.
 
وی افزود: تشکل‌های کارگری با این مساله که معاونت روابط کار قصد دارد مقرری بیمه بیکاری را به بخش خصوصی واگذار کند به شدت مخالفند و در صورتی که عملی شود به دیوان عدالت اداری گزارش و شکایت خواهند کرد.
 
درصدی از حق بیمه کارگران مختص بیمه بیکاری است
 
نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه پرداخت مقرری بیمه بیکاری منت گذاشتن بر سر کارگر نیست، گفت: برخی تصور می‌کنند مقرری بیمه بیکاری منتی است که وزارت کار و دولت سر کارگران می‌گذارند درحالی که این‌طور نیست کارگران درصدی از حق بیمه‌ای که ماهانه به تأمین اجتماعی پرداخت می‌کنند به عنوان مقرری بیمه بیکاری در شرایط خاص ذخیره می‌کنند و چنانچه بدون میل و اراده بیکار یا از کار اخراج شدند از آن محل به عنوان مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه وزارت کار باید به وظایف عمومی و قانونی خود عمل کند، ادامه داد: برخلاف کشورهای دیگر، متأسفانه هیچ بسته حمایتی برای جامعه بیکار کشورمان پیش‌بینی نشده و کارگرانی که بدون اختیار از کار بیکار می‌شوند باید سختی زیادی بکشند تا بتوانند از بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.
 
سخت کردن پروسه دریافت بیمه بیکاری افتخار نیست!
 
به گفته چمنی در شرایطی که آمار بیکاران کشور افزایش می‌یابد و کارگران زیادی به دلیل شرایط اقتصادی تعدیل یا اخراج می‌شوند، سخت کردن روند دریافت بیمه بیکاری و اعلام بهره‌مندی ۲۰۰هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری در کل کشور به هیچ وجه خوب نیست.
 
نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تاکید کرد: روز به روز پروسه پرداخت بیمه بیکاری را سخت‌تر می‌کنیم و تعداد کارگرانی که باید تحت پوشش قرار بگیرند کاهش می‌دهیم بی آنکه بدانیم کارگری که از کار بیکار شده نان‌آور یک خانواده است و اگر مستأجر هم باشد شرایط زندگی او سخت و دشوارتر خواهد بود و در این جریان باید مبلغی هم به کاریابی بدهد تا برای گرفتن مقرری بیمه بیکاری او اقدام کند.
 
به گزارش ایسنا، اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخیراً از اشتغال مجدد ۱۸هزار نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری خبر داده است. پیگیری اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی متولیان اجرای قانون بیمه بیکاری است و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مکلف شده زمینه آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و بازآموزی مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری را از طریق آموزش در کارخانه‌ها یا مراکز این سازمان فراهم کند. 
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بیمه بیکاری
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *