RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

توسعه در بانک‌ها تحت عنوان بنگاه‌داری محدود شده است

معترضان به حذف یارانه نقدی پیامک دریافت می‌کنند

سرنوشت لایحه پالرمو در دست رئیس‌جمهور است؟

آیا چین عامل رکود اقتصاد دنیا خواهد بود؟

بانک ترکیه ای زیر ذره بین تحریم آمریکا

نقش فعال بانک رفاه در حمایت از ملی پوشان

برگزاری دومین مرحله قرعه کشی طرح همرازبانک سینا

جذب سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی نفت و گاز از بازار سرمایه

مهلت بخشودگی صددرصدی جرائم مالیاتی تا پایان مهر است

افزایش ۲.۵ برابری ظرفیت عرضه برق در بورس

قیمت سکه طرح جدید به ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید

رشد قیمت دلار در بازار

برندگان نوبل اقتصاد چطور زندگی مردم را متحول کرده‌اند؟

تصویب لایحه حمایت از حقوق سهامدران خرد در هیات دولت

بیمه کوثر بیش از ۱۲‌میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد

تاریخ و ترکیب نهایی قرعه کشی جشنواره حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه اعلام شد

نقش آفرینی بانک صادرات در بخش تراکنش‌های تاثیرگذار و اثر بخش

بازگشت آرامش به بورس

نشست تخصصی معرفی خدمات بانک توسعه صادرات در اراک برگزار شد

مدیرعامل بانک ملی : از مدیران ریسک پذیر باید حمایت شود

تحول دیجیتال، اولویت سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد

چین ۲۰ هزار تن طلا دارد؟

روند افزایشی طلا از سرگرفته شد

بازار بورس پس از مدت کوتاهی به ثبات می‌رسد

امکان افزایش نرخ سود بیمه‌های زندگی

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات خبر داد؛

ارائه بسته‌های حمایتی برای صنایع صادرات محور

۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۴/۳کد خبر: 279577
ایستانیوز:‌مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: علاوه بر ظرفیت‌های موجود کشور برای سرمایه‌گذاران خارجی، محصولات و خدمات متنوع صندوق نیز از سرمایه‌گذاران صادرات محور حمایت می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، افروز بهرامی با حضور در برنامه کنکاش در رابطه با موضوع "رونق اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور" افزود: برای کسانی که به قصد سرمایه‌گذاری صادراتی به کشور می‌آیند علاوه بر بیمه قراردادهای صادراتی آنها بیمه نامه‌هایی با فاینانس داریم.
 
وی ادامه داد: صندوق ضمانت صادرات می‌تواند تامین مالی و یا خرید دین اسناد صادراتی انجام دهد، یعنی اگر صادرکننده بخواهد مدت‌دار محصولات و کالاهای خود را به کشورهای خارجی بفروشد و نگران این باشد که در سررسید پولش بازنگردد، صندوق با بیمه‌نامه‌ها این موضوع را تضمین می‌کند.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات بیان کرد: اگرصنایع صادرات محور نگران نقدینگی خود باشند به آنان پیشنهاد می‌دهیم که فروش اعتباری انجام دهند تا بازار بین‌المللی را در دست داشته باشند.
 
بهرامی گفت: برای این موضوع در کنار نظام بانکی خرید دین اسناد صادراتی را داریم و تضامین آن را نیز برعهده داریم و در عین حال در بخش نقدینگی نیز آنها را کمک می‌کنیم. وی افزود: یعنی صندوق ضمانت صادرات تامین منابع مالی را در کنار نظام بانکی برعهده دارد و از طرفی هم در مورد ضمانت نامه بانکی نرخ بهره ما براساس مصوبه شورای پول و اعتبار پائین‌تر از نرخ نظام بانکی است.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در رابطه با تضامین موجود برای حضور سرمایه‌گذاران در کشور نیز یادآور شد: ظرفیت‌های زیادی از جمله بازار قابل توجه و نیرو و انرژی ارزان در کشور ما وجود دارد و ۱۵ کشور همسایه ما سالیانه هزار میلیارد دلار واردات دارند که ایران تنها ۲.۵ درصد از سهم واردات آنها را پوشش می‌دهد.
 
بهرامی افزود: بسیاری از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری نگران ریسک‌های سیاسی هستند اگرچه به دلیل حضور نیروهای بیگانه منطقه نا امن است ولی کشور ما از جمله کشورهای امن در منطقه است.
 
وی خاطر نشان کرد: سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی براساس مجوزی که صادر می‌کند ریسک‌های سیاسی سرمایه‌گذاران خارجی را ضمانت کرده و پوشش می‌دهد و هر زمان سرمایه‌گذار خارجی احساس کند که می‌خواهد سرمایه خود را از کشور خارج کند دولت این تضمین را به وی خواهد داد.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران درباره نقش و سازوکار صندوق در رونق تولید و بخش صادرات، گفت: در همه جای دنیا مهم‌ترین نگرانی صادرکنندگان ریسک‌های سیاسی و تجاری است که اگر در روند صادرات اتفاقی بیفتد، می‌تواند بازپرداخت وجوه حاصل از صادرات خدمات و یا کالاهای صادرکنندگان را با خطر مواجه کند.
 
بهرامی افزود: یکی از مهم‌ترین محصولات صندوق ضمانت صادرات بیمه کردن قراردادهای صادراتی است و بیمه‌نامه‌های صندوق می‌تواند عملا برای اطمینان بخشی از برگشت پول به فروشنده و صادرکننده ایرانی جایگزین ال سی باشد.
 
وی ادامه داد: صندوق براساس بانک‌های اطلاعاتی که در اختیار دارد قرارداد بین فروشنده وخریدار را در فرآیند مدیریت ریسک و اعتبارسنجی انجام می‌دهد و به دلیل نقش و جایگاه حمایتی خود کارمزدهای ناچیزی دریافت می‌کند.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران خاطرنشان کرد: صندوق طی ۲۰ سال اخیر ۱۷ میلیارد دلار پوشش صادراتی داشته و اخیرا برخی صادرکنندگان به دلیل شرایط تحریمی با توجه به این ریسک‌ها به صندوق مراجعه کرده‌اند و این یکی از خدمات صندوق ضمانت صادرات است.
 
بهرامی در رابطه با توانایی صندوق برای حمایت بیشتر از صادرات، گفت: متاسفانه سرمایه صندوق 0.2 درصد کل صادرات غیر نفتی کشور است، ضمن اینکه ما می‌توانیم نفت را هم حمایت کنیم.
 
وی افزود: در حال حاضر سرمایه ثبتی صندوق یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است و که قطعا باید افزایش سرمایه داشته باشد، همتایان ما در منطقه از جمله عربستان دارای سرمایه ۴ میلیارد یورویی و اگزیم بانک ترکیه ۲ میلیارد دلار و ساچه ایتالیا ۱۲ میلیارد یورویی هستند.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اضافه کرد: البته افزایش ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه صندوق در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد و اگر این اتفاق بیفتد سقف پوشش ما افزایش خواهد یافت و می‌توانیم ریسک بیشتری را برعهده بگیریم وحمایت خود را از صادرکنندگان بیشتر کنیم.
 
بهرامی با اشاره به شرایط موجود کشور نیز اظهار داشت: این که در داخل با مشکلاتی مواجه هستیم تردیدی نیست و دولت نیز آن را قبول دارد، شوک ارزی که در سال گذشته کشور با آن روبرو شد بر متغیرهای اقتصادی ما اثر جدی داشت اما این باعث شد تا فرصتی برای صادرات ایجاد شود یعنی این موقعیت یک مزیت صادراتی است و خیلی از کشورها اقدام به کاهش ارزش پول ملی خود می‌کنند تا بتوانند مزیت صادراتی ایجاد کنند.
 
به گزارش ایبِنا،مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به اینکه به اعتقاد من واقعی شدن نرخ ارز به جهش صادراتی کمک می‌کند تا جلوی واردات بسیاری از کالاهای غیرضرور گرفته شود، گفت:همواره تولیدکنندگان مدعی بودند که اگر جلوی قاچاق کالا و واردات گرفته و نرخ ارز به قیمت واقعی خود نزدیک شود و به ثبات برسد قله‌های بین‌المللی را در صادرات فتح خواهیم کرد و الان این اتفاق افتاده و به اعتقاد من باید از فرصت موجود برای صادرات استفاده کنیم.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *