RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۷ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

لغو دعوت به مجمع بانک دی

عملکرد «اینستکس» ناچیز و هیچ است

سرمایه‌گذاری در بازار دلار، سکه، مسکن و خودرو ریسک دارد

تکذیب تعیین نرخ از پیش تعیین شده ارز در بازار متشکل ارزی

مجمع بانک مهر اقتصاد لغو شد

عرضه سهام ۴ شرکت بزرگ دولتی در بورس

شعب به رابطه تعادلی منابع و مصارف توجه کنند

۵ نکته بازار ارز به روایت همتی

یورو و پوند گران شد/دلار ثابت ماند

سهامداران بیمه نوین به سود رسیدند

حضور فعال بانک ملت در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ

رییس صندوق بین‌المللی پول استعفا کرد

عبور «وبصادر» از زیان در تحلیل‌های فعالان بازار سرمایه

پرداخت ارز به بیش از ۳۱ هزار زائر سرزمین وحی توسط بانک ملی

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد

تسریع در ایجاد دادسراهای مالیاتی

سکه در سراشیبی کانال ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان

چگونه در طرح یاس بانک سینا وام بگیریم؟

حضور فعال سامانتل در الکامپ ۹۸

لایحه اخذ مالیات از فعالیت‌های اختلال‌زا به دولت رفت

کاهش ۲۰هزار تومانی قیمت هر گرم طلا در یک روز

بیت‌کوین‌ چگونه استخراج می‌شود؟

روایت بلومبرگ از سرنوشت اینستکس

توصیه رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره خرید طلا

پتروشیمی‌ها موظف به عرضه کالا در بورس

مجری مصوبات هیات واگذاری هستم، حق رای ندارم

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۴/۲کد خبر: 279522
ایستانیوز:رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه تا دولت کوچک و مخارج آن کم نشود کشور نجات پیدا نخواهد کرد، گفت: از همه مصوبات هیات واگذاری دفاع می کنم و همه آنها خوب، صحیح و درست است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از سازمان خصوصی سازی، میرعلی اشرف پوری حسینی در جلسه فرماندهان بسیج دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد که در محل سازمان خصوصی سازی برگزار شد، اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی در خرداد سال ۸۰ با تغییر نام به سازمان مالی گسترش مالکیت واحدهای تولیدی، رسالت و کار خود را آغاز کرده است و از عمر آن حدود ۱۸ سال می‌گذرد.
 
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بندهای مختلف اصل ۴۴ قانون اساسی نیز در خرداد ۸۴ و تیر ۸۵ ابلاغ و قانون اجرایی اصل ۴۴ هم در خرداد سال ۸۷ ابلاغ شد. بنابراین چون سازمان خصوصی سازی در خرداد ماه متولد شد و هم ابلاغ اصل ۴۴ و قانون آن در خردادماه بوده، لذا خرداد ماه خاصی برای این سازمان است.
 
وی با اشاره به اینکه این روزها بنده و سازمان خصوصی سازی با افترا و هجمه‌های بسیار تند و شدید مواجه هستیم، ادامه داد: با الفاظ بسیار رکیکی از سازمان خصوصی سازی یاد می‌شود نسبت‌های بد، فسادآمیز و تهمت‌های زیادی هم به ما زده می‌شود.
 
وی گفت: عمده بحث مخالفان این است که چرا ارزان فروختید و اهلیت را بررسی نکردید. این موضع از اختیارات من خارج است تنها مجری مصوبات هیأت واگذاری هستم و در هیئت واگذاری حق رأی نداریم.
 
پوری حسینی افزود: از همه مصوبات هیأت واگذاری دفاع می‌کنم و همه آنها خوب، صحیح و درست است.
 
وی گفت: علاوه بر این بحثی را که باید هر چه زودتر در کشور عملیاتی کنیم و خیالمان را از جهت مباحث سیاسی نیز راحت کنیم اقتصاد مقاومتی است که خصوصی سازی هم بخشی از آن را در بر می‌گیرد.
 
پوری حسینی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه فکر کنیم نفت نداریم، یا داریم نمی‌خواهیم صادر کنیم و یا نمی‌توانیم صادر کنیم و درآمدهای نفتی کشور صفر است، بنابراین چگونه می‌خواهیم کشور را اداره کنیم.
 
وی گفت: الان که در کشور اذیت می‌شویم به خاطر این است که نمی‌توانیم نفت را صادر کنیم و به شدت به نفت وابسته ایم، تا وقتی که این وابستگی ادامه دارد باید کجدار و مریض رفتار کنیم و متأسفانه باید کشور را اینگونه اداره کنیم.
 
پوری حسینی با اشاره به اینکه ما مسئولین باید قدری به زحمت بیفتیم و برنامه ریزی کنیم و کشور را نجات بدهیم، گفت: اینکه کاری بکنیم که همه از ما راضی باشند روش خوبی برای مدیریت کلان کشور نیست و نمی‌شود همه را راضی نگه داریم.
 
وی افزود: در سازمان خصوصی سازی وقتی می‌رویم شرکتی را واگذر کنیم متوجه می‌شویم حدود ۲۰ درصد نیروها مازاد هستند و زمانی هم که خصوصی سازی را در آن شرکت انجام می‌دهیم، متوجه هستیم که احتمال تعدیل نیرو وجود دارد و حواشی دیگر هم در این رابطه وجود دارد، می‌دانیم که نمی‌توانیم همه را راضی نگه داریم اما به وظایف خود عمل می‌کنیم و تا زمانی که بخش دولتی کوچک نشود محال است اقتصاد مقاومتی در کشور انجام شود و تحقق پیدا کند.
 
وی با اشاره به اینکه تا دولت کوچک و مخارج آن کم نشود کشور نجات پیدا نخواهد کرد، گفت: اقتصاد در سیاست و در تصمیمات کلان کشور موثر است. اگر مشکلات اقتصاد را حل نکنیم، مجبور می‌شویم که جام زهر را بنوشیم.
 
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بر این اساس به دلیل اجرای اقتصاد مقاومتی و اصلاح اقتصاد کشور در سازمان خصوصی سازی مانده ام و فداکاری می‌کنم و با وجود افتراها و حاشیه‌های زیاد به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:خصوصی سازی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *