RSS
امروز شنبه ، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

مجوز افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی "شخارک" صادر شد

سفر مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به ایران

ترخیص ۶۶۵۳ خودرو وارداتی براساس مصوبه دولت

مردم منتظر کاهش نرخ ها در بازارهای موازی هستند

افزایش بازگشت ارز صادراتی با کاهش فاصله نرخ آزاد و نیما

ترازنامه بانک‌ها قفل شده است

۳۰۰ شرکت از لیست واگذاری‌های سال ۹۸ حذف شدند

بازدید مدیران بانک رفاه از توسن تکنو

کاهش نرخ ۱۴ ارز بانکی + جدول

اثر دوگانه کاهش نرخ ارز بر معاملات بازار سرمایه

کاهش ۱۰۰ هزار تومانی حباب سکه

ایران مصمم به باز گذاشتن مسیرهای حفظ برجام

سیگنال های غلط عامل تشدید رفتارهای هیجانی

بدهی جهان از ۲۴۶ هزار میلیارد دلار گذشت

معامله ۹۶۶ هزار میلیارد ریالی در بازار سهام

رشد ۳۰ درصدی ارزش ریال ایران

تعامل صنعت بیمه با سه قوه باید تقویت شود

واگذاری ۷۸۰ میلیارد ریال از اموال مازاد بانک ملت در بهار ۹۸

کاهش حجم و ارزش معاملات فرابورس

جزئیات افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی حقوقی‌ها

تصویب سود ۲۰۰ ریالی در مجمع بانک خاورمیانه

جزییات طرح الزام بانک‌ها به حذف سود و جرایم مضاعف

تکذیب آتش سوزی صرافی بانک صادرات

مجمع پست بانک هم لغو شد

ترازنامه بانک‌ها قفل شده است

استفاده از نخستین تجهیزات فرودگاهی ساخت داخل در ترمینال سلام

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۳/۲۸کد خبر: 279220
ایستانیوز: مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از ساخت تجهیزات به روز فرودگاهی برای نخستین بار در کشور و در ترمینال گالری سلام خبر داد و گفت: سیستم هوشمند انتقال بار مسافر (BHF) و سیستم انتقال مسافر (PBB) از مهمترین آنها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،«علی رستمی» در آیین افتتاح ترمینال گالری سلام - که امروز با حضور رئیس جمهوری انجام شد - افزود: شهر فرودگاهی با هدف تبدیل شدن به قطب اول بار و قطب دوم مسافری منطقه در دولت تدبیر و امید با مساحت ۱۴ هزار هکتار و برخورداری از مناطق آزاد تجاری، اقتصادی و هوانوردی شروع به کار کرده است.
 
وی افزود: براساس مطالعات و پیش بینی‌های موسسات معتبر جهانی میزان ترافیک هوایی مسافران تجاری از ۴.۶ میلیارد مسافر به ۱۲ میلیارد مسافر تا سال ۱۴۱۴ افزایش خواهد یافت و این افزایش سه برابری ترافیک در سطح جهان این ضرورت را ایجاد می‌کند که فرودگاه‌های امروزی بسیار فراتر از یک زیرساخت هوایی باشند.
 
رستمی ادامه داد: برای پاسخگویی به این افزایش تقاضا طرح جامع شهر فرودگاهی تصویب شد تا نقشه راه پیشرفت و توسعه شهر فرودگاهی باشد.
 
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: طراحی مدرن و منطبق با استانداردهای جهانی و استفاده از آثار هنری بر زیبایی‌های ترمینال سلام افزوده است و آرامش خاصی را به مسافران القا خواهد کرد.
 
وی اظهار داشت: سلام به مساحت ۵۵ هزار متر مربع، قادر است به ۵ میلیون مسافر در سال خدمات ارائه کند، همچنین ظرفیت جابجایی مسافر را در شهر فرودگاهی تا ۸۰ درصد افزایش دهد.
 
به گفته رستمی، محوطه این ترمینال به مساحت ۴۰ هکتار است که ۷ هکتار از آن در جهت انجام مسئولیت اجتماعی به فضای سبز اختصاص یافته است.
 
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی به تحریم‌های امریکا علیه صنعت هوانوردی اشاره کرد و گفت: در این شرایط مهندسین و متخصصان داخلی به شعار خودباوری و اتکا به اراده ایرانی جامه عمل پوشاندند که نمونه بارز آن ساخت تجهیزات به روز فرودگاهی است که برای اولین بار در کشور و در ترمینال گالری سلام ساخته و آماده بهره برداری است که سیستم هوشمند انتقال بار مسافر ( BHS ) و سیستم انتقال مسافر ( PBB ) از مهمترین آنها است.
 
وی اظهار داشت: همچنین در راستای هوشمند سازی ترمینال، مدیریت و صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش ایمنی از سیستم‌های مختلفی از قبیل سیستم مدیریت هوشمند تجهیزات (BMS )، سیستم هوشمند پهلو گیری هواپیما ) DGS )و سیستم مدیریت منابع فرودگاهی استفاده شده است.
 
رستمی ادامه داد: همزمان با افتتاح گالری سلام با هدف تکمیل شبکه پروازهای داخلی و خارجی، فراهم کردن تسهیلات برای شهرستان‌های حومه تهران، استان‌های همجوار، پوشش جبران محدودیت پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد و ایجاد رونق گردشگری از ترمینال فرودگاه یک امام آغاز می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی خبرداد که در راستای توسعه ظرفیت مسافر و بار، طراحی و احداث ترمینال جدید به عنوان بزرگترین ترمینال مسافری شهر فرودگاهی با ظرفیت جابجایی سالانه ۲۵ میلیون مسافر در فاز اول و ظرفیت ۱۱۰ میلیون مسافر در سال در فاز نهایی در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی در پایان گفت: در همین راستا فرآیند مسابقه طراحی معماری ترمینال ایرانشهر در حال انجام است و بعد از آن اقدامات لازم برای انتخاب سرمایه گذار انجام می‌شود.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *