RSS
امروز شنبه ، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تسهیل در ارائه خدمات بانکداری باز با بومی‌سازی استانداردهای PSD۲

مقایسه خلاصه وضعیت قیمت بازارها

شرط تعطیلی ادارات و دورکاری کارمندان در دوران کرونا

افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه بورس تهران

تست رمزارز یوآن را روی نرم‌افزار تاکسی اینترنتی

محدودیت ارسال اظهارنامه مودیان مالیاتی حذف شد+سند

قابلیت تامین مالی طرح‌های پالایشی از بورس

نوع سوم نقدینگی در راه است

"وپست" به سود رسید

سرخابی‌ها شهریورماه فرابورسی می‌شوند

ورود ۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به بورس

توسعه ابزار گواهی سپرده کالایی

زیان دو تریلیون دلاری بانک های جهان از کرونا

معاملات آتی سکه، بازار طلا را متعادل می‌کند

نگرانی ها از بازار سرمایه رفع می شود

پیشنهاد وزارت اقتصاد برای تأمین کسری بودجه

بانک اقتصاد نوین به مجمع می رود

ابلاغ وام ۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

قیمت سکه به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

قیمت دلار به ۲۲ هزار و۲۰۰ تومان رسید

ورود صندوق‌های جدید به بازار سرمایه

موج‌سواری طلا با بحران کرونا

برنامه های بانک رفاه در سال جدید

جزئیات وام بانک رفاه برای مستمری بگیران تأمین اجتماعی

نوبخت مطرح کرد:

تقویت روابط و گسترش همکاری های ایران و اسکاپ

۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۳/۲۳کد خبر: 278880
ایستانیوز:دکتر نوبخت با ابراز خرسندی از همکاری‌های میان ایران و اسکاپ در حوزه‌های مختلف بویژه توسعه مدیریت اطلاعات بلایا و تأسیس مرکز اپدیم از همکاری دبیرخانه اسکاپ در راه اندازی و تاسیس مرکز اپدیم در ایران به عنوان یک مرکز وابسته به اسکاپ قدردانی تشکر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با خانم آرمیدا آلیسجابانا دبیر اجرایی جدید کمیسیون اقتصادی و اجتماعی ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ)  به ایران سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.  
دکتر نوبخت ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا که نماد تروریسم اقتصادی است خاطرنشان ساخت همکاری های ایران با سازمان ملل متحد با قوت هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت و ایران در این راستا به ایفای نقش قابل ملاحظه منطقه‌ای خود که بیانگر اهمیت و جایگاه ایران است در مناسبات بین المللی ادامه خواهد داد.
 
در این دیدار  دکتر نوبخت با ابراز خرسندی از همکاری‌های میان ایران و اسکاپ در حوزه‌های مختلف بویژه  توسعه مدیریت اطلاعات بلایا و تأسیس مرکز اپدیم از همکاری دبیرخانه اسکاپ در راه اندازی و تاسیس مرکز اپدیم در ایران به عنوان یک مرکز  وابسته به اسکاپ قدردانی تشکر کرد.
دکتر نوبخت همچنین با اشاره  به برگزاری موفق کنفرانس وزرای آسیا و اقیانوسیه برای مقابله با گرد و غبار در تهران وهمچنین دوره کاهش مخاطرات لرزه ای در تهران و بم و سومین نشست شورای حکام، اجلاس عالی تخصصی– مشورتی در زمینه مدیریت اطلاعات بلایا  را از جمله نمونه های موفق تعامل جمهوری اسلامی ایران با دبیرخانه اسکاپ ذکر کرد.
 رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: پس از وقوع  زلزله اخیر سرپل ذهاب کرمانشاه، سیل های اخیر در استان های لرستان، گلستان و خوزستان در  ادامه در راستای کاهش مخاطرات  بلایا در  چارچوب اپدیم  فعالیتها و اقدامات  قابل توجهی انجام شد که باید توسعه و گسترش یابد.
دکتر نوبخت در ادامه  با اشاره به روابط خوب و طولانی  میان جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه اسکاپ درحوزه های مختلف زیرساخت، اقتصادکلان، مدیریت اطلاعات بلایا، آمار و سایر زمینه های مورد همکاری، اعزام تیم های کارشناسی در چارچوب برنامه اقدام اپدیم را از نمونه های این روابط ذکر کرد. 
معاون رییس جمهور ضمن یادآوری حمایت های مالی جمهوری اسلامی ایران در تاسیس و راه اندازی اپدیم،  بر ادامه حمایت کشورمان از فعالیتهای اپدیم تاکید کرد . 
دکتر نوبخت افزود : ما انتظار داریم از نیروهای کارشناس و صاحب فن و تجربه ایران در بدنه اپدیم استفاده شود تا  در کنار سایر نمایندگان و افراد با ظرفیت کشورها به ویژه کشور های عضو اسکاپ ایفای نقش کنند. 
یادآور می‌شود خانم آرمیدا سالسیا آلیسجابانا دبیر اجرایی اسکاپ، وزارت  برنامه‌ریزی توسعه ای و ریاست آژانس ملی برنامه ریزی توسعه ای اندونزی ، عضویت در بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی و  تدریس رشته اقتصاد دانشگاه اندونزی را در کارنامه خود دارد .
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *