RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

قدردانی از رؤسای حوزه و شعب برتر بانک صادرات

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

به روزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی

بانک‌ها به دنبال حفظ مشتریان و افزایش رقابت‌پذیری

بازار سرمایه فرصت طلایی برای تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی

حمایت از بورس در دستور کار دولت

بی ثباتی ارزی و چالش های تولید

برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش افزوده معدن بور قره آغاج

شارژکیف پول الکترونیک برای استعلام چک

واگذاری ۵۵ درصد سهم هپکو به تأمین اجتماعی

رشد ۱.۴درصدی شاخص بورس

قیمت سکه ۱۰میلیون ۸۵۰هزار تومان

قیمت دلار ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان

سود ۱۷۹تومانی بیمه دی برای هر سهم

پیشنهاد افزایش سرمایه چشمگیر "ورفاه"

تصویب قراداد ایران و چین در مراجع قانونی

بانک گردشگری به مجمع می‌رود

دو طرح بانک رفاه برای تکریم از مدافعان سلامت و اشتغالزایی

رشد ۴۱درصدی سود خالص بیمه کوثر

تسهیلات بانک رفاه به مدد جویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی

بازآفرینی نشان تجاری و شعار سازمانی بیمه رازی

بیمه "ما" همچنان در سطح یک توانگری مالی

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سامان

بیمه آرمان حامی فدراسیون تنیس

صنایع مورد توجه بازار سهام

ایجاد امید در اردوگاه اشتغال با تسهیلات بانک رفاه

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۳/۱۹کد خبر: 278605
ایستانیوز:از این جهت می توان نتیجه گرفت که تسهیلات بانکی در پیشبرد وضعیت معیشتی و اقتصاد کشور یکی از ارکان تعیین کننده و غیرقابل انکارست. خصوصا در بخش مشاغل خانگی و راه اندازی بنگاههای کوچک می توان روی این موضوع حساب ویژه ای کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، وضعیت فعلی در حوزه ی اقتصاد به گونه ایست که ریسک اعطای تسهیلات را بالا برده و نسبت به گذشته بانکها با احتیاط بیشتری نسبت به این امر اقدام می کنند.
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری نبض بازار ، ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین انتظارات مردم از مدیران کارگاهی و دولتی است. موضوع اشتغال حالا دیگر به اصلی ترین دغدغه ی خانواده ها تبدیل شده اما برای ایجاد اشتغال پایدار یکی از پایگاههای اصلی کانال بانکی است. ارتباط بین توسعه مالی و رشد اقتصادی در دو دهه اخیر توجه بسیاری از اقتصاددانان را در حوزه ادبیات اقتصاد به خود معطوف کرده است. اجماع کلی اقتصاددانان نیز بر آن است که افزایش دسترسی به ابزارهای مالی و نهادهای مالی، هزینه اطلاعات و مبادلات را در اقتصاد کاهش میدهد و سبب رشد اقتصادی خواهد شد. در ایران، تأمین مالی بخش تولید، از تنوع چندانی برخوردار نیست و بانکها نقش اصلی در تأمین مالی بخشهای مختلف اقتصادی دارند.
خدمات مالی و بانکی در قالب واسطه گری مالی بر توسعه مالی تأثیرگذار است. توسعه مالی از طریق تجهیز منابع سرمایه ای و تخصیص بهینه این منابع میتواند بر رشد اقتصادی اثرگذار باشد. نظام کارای مالی و بانکی سرمایه را از پس انداز کنندگان به دریافت کنندگان تسهیلات بانکی انتقال میدهد و با تأمین مالی پروژه های مولد، باعث افزایش تولید و رشد اقتصادی میشود. از طرفی سرازیر شدن، بخشی از منابع مالی تجهیز شده به بخش نامولد و بلوکه شدن آن در قالب سرمایه های نامولد، باعث کند شدن رشد اقتصادی میشود. بخشی از منابع و نهادها به سمت فعالیتهای اقتصادی حرکت میکنند که هرچند ممکن است برای صاحبان منابع سود اقتصادی به همراه داشته باشد، اما تضمین کننده تولید کالا و خدمات نیست، لذا منجر به رشد مؤثر اقتصادی نمیشود. نقش فضای کسب وکار در شکل گیری سرمایه مولد مؤثر است. محیط کسب وکار در کشور هرچه شفاف تر و رقابتی تر باشد و موانع کسب وکار کاهش یابد. سرمایه گذاریهای مولد افزایش یافته و با تقویت بخش واقعی اقتصاد و تولید کالا و خدمات، منجر به رشد اقتصادی میشود با وجود تمام محدودیتها و مشکلات در سالهای گذشته نظام بانکی نقش اساسی در تأمین منابع مالی سرمایه گذاریهای خرد و کلان در کشور داشته است، لذا هدف از تسهیلات بانکی توسعه و رشد اقتصادی و سرمایه گذاری است. رشد اقتصادی همواره یکی از اهداف مهم دولتها در کشورهای در حال توسعه بوده است. به موجب آن بانکها با فراهم آوردن منابع مورد نیاز برای سرمایه گذاری واقعی نقش واسطه گری مالی، قادر به تأثیرگذاری بر رشد اقتصادی شده اند. نقش امور مالی در شرایط اعتبارات بانکی به خوبی ثابت شده است، عملکرد بانکها به عنوان واسطه گر مالی شامل کانال انتقال بودجه از واحد کسری اقتصاد، در نتیجه تبدیل سپرده به وام یا اعتبار است.
از این جهت می توان نتیجه گرفت که تسهیلات بانکی در پیشبرد وضعیت معیشتی و اقتصاد کشور یکی از ارکان تعیین کننده و غیرقابل انکارست. خصوصا در بخش مشاغل خانگی و راه اندازی بنگاههای کوچک می توان روی این موضوع حساب ویژه ای کرد. وضعیت فعلی در حوزه ی اقتصاد به گونه ایست که ریسک اعطای تسهیلات را بالا برده و نسبت به گذشته بانکها با احتیاط بیشتری نسبت به این امر اقدام می کنند.
بانک رفاه که از مهمترین بانکهای کشور محسوب می شود در این موضوع جزو بانکهای پیشرو است که با در نظر گرفتن متغیرهای اساسی در اعطای تسهیلات موفق به راه اندازی کسب و کارهای کوچک ، مشاغل خانگی و استارت آپ ها شده و از این حیث کارنامه ی بسیار قابل قبولی دارد. شاید اعطای تسهیلات به بخشهای مختلف جزو وظایف لاینفک بانکها باشد اما خروجی و تأثیر اعطای آن موضوع جداگانه ای است که باید مورد بررسیی قرار گیرد. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه ، این بانک در سال های 96، 97 و فروردین ماه 98، بالغ بر 19.730 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع بانک به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت کرده است. همچنین بانک رفاه در فروردین ماه سالجاری، در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و متفرقه بالغ بر 19.064میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده است.
این بانک سال 97 و یک ماهه نخست سال 98، تعداد 15.508 فقره تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی، اشتغال زایی و کارفرمایان طرح های مدد جویی به مبلغ بیش از 1.778 میلیارد ریال به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت کرده است. پرداختن به موضوع تسهیلات بانکی به این شکل نشان دهنده ی مسئولیتهای اجتماعی بانک رفاه قلمداد می شود و با ادمه ی این مسیر میتواند امید را به اردوگاه اشتغال برگرداند.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بانک رفاه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *