RSS
امروز سه شنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

پاسخ ایران به ترامپ

نفت آرام می‌گیرد؟

بازار سرمایه به جهش بیشتری نیاز دارد

۱۷ شرکت ممنوع‌المعامله هستند/ فهرست تازه توقف نمادها

سه درصد نقدینگی به شکل اسکناس در دست مردم

مشاغل جدید مشمول نصب سامانه صندوق فروش

درج ۷۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری مشهد در بورس

دیدار صمیمانه عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با کارکنان و مشتریان

امکان رویت قبض برق از طریق نرم‌افزار کیپاد فراهم شد

تشریح فعالیت‌های پایگاه بسیج بیمه آسیا

مذاکرات بانکی در حاشیه دیدار روسای جمهور ایران و ترکیه

ابلاغ شرایط تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی

توسعه روابط بانکی بین ایران و روسیه

کوچ سپرده‌های بلندمدت بانکی به حساب‌های کوتاه‌مدت

زمزمه پرداخت غیرنقدی سود سپرده ها

توزیع ناعادلانه ثروت در جهان از نگاه «آکسفام»

برگزاری مجمع سه بانک ادغامی

مقابله بانک مرکزی با یک حمله گازانبری

شاخص فلاکت به ۳۹ درصد رسید

بیمه‌ کوثر در بین ۴۰ شرکت برتر کشور

۴۰ شرکت برتر بورس مشخص شدند

بهره برداری از کارخانه فرآوری زغالسنگ طبس

جلوگیری از صادرات کالاهای غیراستاندارد

راه‌اندازی بورس بین‌الملل در مناطق آزاد

آخرین فرصت شرکت در قرعه کشی بانک سینا

معاملات بورس همچنان هیجانی است

عقب نشینی 854 واحدی شاخص بورس

۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۳/۴کد خبر: 278073
ایستانیوز:نوسانات غیرمنتظره همچنان در بازار سهام دیده می‌شود و بسیاری معتقدند که تصمیمات برای داد و ستدها براساس اصول بنیادی صورت نمی‌گیرد بلکه جو کلی و اخبار کلان اقتصادی به بازار سهام جهت می‌دهد. امروز علیرغم افت شاخص کل بورس نمادهای کوچک نگذاشتند که شاخص هم‌وزن با کاهش رو به رو شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 854 واحد افت کرد و به رقم ۲۱۴ هزار و ۲۵۷ واحدی رسید. اما شاخص کل هم‌وزن با ۲۹۶ واحد رشد مواجه شد و عدد ۴۸ هزار و ۴۲۷ واحدی را تجربه کرد. امروز بسیاری از سهم‌های کوچک مخصوصاً سیمانی تأثیر بسزایی در کلیت بازار داشتند به طوری که ارزش معاملاتشان نیز رقم بالایی را نشان می‌داد.
 
در عین حال شاخص آزاد شناور با ۱۵۰۵ واحد کاهش تا رقم ۲۴۱ هزار و ۱۲۰ واحدی پایین آمد و شاخص بازار اول با ۱۲۴۵ هزار واحد کاهش عدد ۱۵۹ هزار و ۸۹۶ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار دوم ۹۵۲ واحد افزایش یافت و تا رقم ۴۱۷ هزار و ۱۶ بالا رفت.
 
پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران هر کدام به ترتیب ۲۲۳، ۱۵۰ و ۱۴۱ واحد تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند و در عین حال شرکت ارتباطات سیار ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی فجر هر کدام به ترتیب ۱۳۳، ۱۱۲ و ۸۲ واحد به رشد شاخص‌های بازار سرمایه کمک کردند.
 
امروز در گروه سیمان، آهک و گچ روند قیمت‌ها عمدتاً افزایشی بود و تعدادی از سهم‌ها توانستند تا بیش از چهار درصد در قیمت پایانی رشد کند. سیمانی‌ها امروز قسمتی از بازار را رهبری کردند و ارزش معاملات‌شان تا رقم ۷۳ میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین حجم معاملات این گروه به عدد ۱۷۲ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
 
در عین حال خودرویی‌ها شاهد معاملات ۴۷۸ میلیون سهم و اوراق مالی بودند و ارزش معاملات آنها به ۸۸ میلیارد تومان رسید. این گروه که جزو گروه‌های با ارزش معاملات بالا در دادوستدهای امروز بود عمدتاً با افزایش قیمت سهم‌هایش مواجه شد.
 
در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز نوسان قیمت سهم‌ها عمدتاً کمتر از دو درصد بود. در این گروه ۷۳ میلیون سهم به ارزش ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت.
 
معامله‌گران بورس تهران در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای و همچنین در گروه محصولات شیمیایی و بانکی‌ها بیشتر شاهد افت قیمت بودند به طوری که نمادهایی در این گروه‌ها شاخص کل را به سمت پایین هدایت کردند.
 
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۸۲۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعدادی معاملات این بازار به عدد ۲۲۸ هزار و ۳۰۹ رسید.
 
آیفکس نیز با افت ۰.۱۵ درصد واحدی مواجه شد و در تراز ۲۶۷۱.۳۵ ایستاد. ارزش معاملات فرابورس ایران تا عدد ۵۸۶ میلیارد تومان رشد کرد و حجم معاملات این بازار به عدد ۱.۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *