RSS
امروز سه شنبه ، ۴ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

قراردادهای صادراتی بیمه می شوند

عرضه بورسی، پادزهر «بازار سیاه»

واگذاری زمین در «زقیام»

در بانکداری باز رقابت بر سر تجربه مشتری است

مروری بر تصمیمات دو مجمع عمومی یک شرکت دارویی

تحقق رویای یونیکورن در حوزه فین‌تک

سهم ۱۱ درصدی صنعت محصولات شیمیایی از معاملات فرابورس

کتاب وقایع‌نگاری فراز و فرودهای بازار سرمایه منتشر شد

توافق برای انتخاب دبیر کل سندیکای بیمه‌گران

برای صادرات غیرنفتی فرش قرمز پهن می‌کنیم

کاهش درآمد ۳ ماهه "خودرو"

افزایش سود هر سهم "بشهاب" چشمگیر بود

LME حامی شفافیت

بورس های آسیایی منفی شدند

ارزش بازار "ونیکی" ۷ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال افزایش یافت

"لخزر"به هر سهم ۲ هزار و ۳۱۹ ریال اختصاص داد

تقدیر استاندار گیلان از بانک ملی ایران

بانکداری سازمانی بانک ملی ایران با بام سازمانی

عرضه ۸۸ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

نام‌نویسی بیمه درمان تکمیلی فرهنگ، هنر و رسانه شروع شد

تفاهم‌نامه بین بانک آینده و سازمان برنامه و بودجه

نقش صندوق مکانیزه فروش در شفافیت اقتصادی

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

پرداخت طلب مالباختگان سکه ثامن

طرح حذف دلار از مبادلات بین‌المللیِ، مفید یا مضر؟

قانون مالیات بر ارزش افزوده را یکپارچه اجرا کنید

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۳/۱کد خبر: 277966
ایستانیوز:عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران معتقد است که قانون مالیات بر ارزش افزوده باید شفاف و جامع باشد و زمینه‌ای برای معافیت بخش‌هایی از اقتصاد از پرداخت این نوع مالیات را فراهم نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران معتقد است که قانون مالیات بر ارزش افزوده باید شفاف و جامع باشد و زمینه‌ای برای معافیت بخش‌هایی از اقتصاد از پرداخت این نوع مالیات را فراهم نکند.
هفته گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند و این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد. از طرف دیگر در سال‌های اخیر تولیدکنندگان بارها نسبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گلایه داشتند و معتقد بودند که همچون دیگر کشورهای دنیا این مالیات غیر مستقیم باید از مصرف‌کننده نهایی دریافت شود.
 
در این رابطه حسین ساسانی، عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران با بیان اینکه سیستم دریافت مالیات بر ارزش افزوده در ۱۴۰ کشور جهان اجرا می‌شود و طبق آن مالیات در نقطه نهایی از مصرف‌کننده نهایی دریافت می‌شود، گفت با این سیستم زمینه‌ای فراهم می‌شود که مصرف‌کننده با مصرف کالاها در درآمد ملی مشارکت کند.
 
وی افزود: این طرح از سال‌های گذشته در کشور ما هم اجرا شد، اما به دلیل وجود تبصره‌های متفاوت هر کس به شیوه خود به آن عمل می‌کند. برای مثال برخی از شرکت‌ها با استفاده از رانت از پرداخت این نوع مالیات معاف می‌شوند، اما از طرف دیگر شرکت‌هایی که چهارچوب اجرایی درستی دارند و حساب‌های مالی خود را منعکس می‌کنند، باید مالیات بیشتری بپردازند.
 
عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران با بیان اینکه اجرا نشدن درست این قانون در حال حاضر مورد شکایت تولیدکنندگان و شرکت‌های صنعتی و تولیدی است، اظهار کرد: خواسته شرکت‌ها این است که این قانون به صورت یکپارچه و جامع اجرا شود و هیچ گروهی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مستثنی نشود؛ چراکه در صورت معافیت بخش‌هایی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیشتر این آسیب به بخش‌هایی می‌رسد که تولید مستقیم دارند و در حوزه صنعت فعالیت می‌کنند.
 
وی همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب گردش نقدینگی در واحدهای صنعتی، تصریح کرد: اگر هدف ما حمایت از صنعت و تولید است می‌توانیم طرح‌هایی در نظر بگیریم که طبق آن‌ها مالیات بر ارزش افزوده از این واحدها دریافت شود، اما امکانات و تسهیلاتی در نظر گرفته شود که کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی جبران شود.
 
او در ادامه با اشاره به لزوم اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت یکپارچه گفت: برای مثال در حال حاضر شرکت‌هایی در حوزه صنایع تبدیلی فعالیت می‌کنند که مجبور به پرداخت دو یا سه باره مالیات بر ارزش افزوده هستند که تصویب این قانون به صورت شفاف می‌تواند مسائل این چنینی را برطرف کند.
 
به گزارش ایسنا ،به گفته ساسانی اگر این قانون به صورت درست و بدون در نظر گرفتن تبعیض اجرا شود صنعتگران شکایتی نسبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نخواهند داشت.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *