RSS
امروز دوشنبه ، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

چادرملو نصف درآمد برآوردی را در ۵ ماه محقق ساخت

رشد ۵۲ درصدی تولید حق بیمه در بیمه ایران

دریافت گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ توسط بانک ملی ایران

کارت به کارت از مبدا بانک صادرات در «بله» امکان پذیر شد!

بازار آرام ارز در آخرین روزهای تابستان

سندیکا بیمه گران ایران می‌بایست به یک نهاد دیجیتال تبدیل شود

پیام رییس کل بیمه مرکزی درباره انتخابات سندیکای بیمه گران

بهره گیری از ظرفیت مدیران بانکی در روابط بین المللی

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر درج شد

ریزش ۲۰۶۴ واحدی شاخص بورس

درآمد ۹.۶ میلیارد دلاری غول نفتی از گردشگری طی ۲ماه

استفاده از تسهیلات صندوق یکم در پروژه اقدام ملی مسکن

رابطه کج‌دارو‌مریز کونلون‌بانک با ایران

سهم ایران از اقتصاد جهانی چقدر است؟

۴۲۶شعبه ارزی بانک ملی ایران آماده پذیرش وجوه ارزی مشتریان

بانک پارسیان افزایش سرمایه می دهد

واسپاری ملت شفاف سازی کرد

سود ١٣ هزار میلیارد ریالی سپرده‌های سرمایه‌گذاری وبصادر

تعهدات غیرمسکنی بانک مسکن باید به حداقل ممکن برسد

شرایط خرید مسکن با تسهیلات یکم همچنان فراهم است

مُسکن بی اثر وام مسکن

سرمایه گذاران بازار طلا بخوانند

فقط ۷ روز تا جشنواره بانک آینده باقی مانده

دادگاه متهمان موسسه حافظ برگزار می‌شود

انتخابات سندیکای بیمه‌گران فردا برگزار می‌شود

قانون مالیات بر ارزش افزوده را یکپارچه اجرا کنید

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۳/۱کد خبر: 277966
ایستانیوز:عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران معتقد است که قانون مالیات بر ارزش افزوده باید شفاف و جامع باشد و زمینه‌ای برای معافیت بخش‌هایی از اقتصاد از پرداخت این نوع مالیات را فراهم نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران معتقد است که قانون مالیات بر ارزش افزوده باید شفاف و جامع باشد و زمینه‌ای برای معافیت بخش‌هایی از اقتصاد از پرداخت این نوع مالیات را فراهم نکند.
هفته گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند و این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد. از طرف دیگر در سال‌های اخیر تولیدکنندگان بارها نسبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گلایه داشتند و معتقد بودند که همچون دیگر کشورهای دنیا این مالیات غیر مستقیم باید از مصرف‌کننده نهایی دریافت شود.
 
در این رابطه حسین ساسانی، عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران با بیان اینکه سیستم دریافت مالیات بر ارزش افزوده در ۱۴۰ کشور جهان اجرا می‌شود و طبق آن مالیات در نقطه نهایی از مصرف‌کننده نهایی دریافت می‌شود، گفت با این سیستم زمینه‌ای فراهم می‌شود که مصرف‌کننده با مصرف کالاها در درآمد ملی مشارکت کند.
 
وی افزود: این طرح از سال‌های گذشته در کشور ما هم اجرا شد، اما به دلیل وجود تبصره‌های متفاوت هر کس به شیوه خود به آن عمل می‌کند. برای مثال برخی از شرکت‌ها با استفاده از رانت از پرداخت این نوع مالیات معاف می‌شوند، اما از طرف دیگر شرکت‌هایی که چهارچوب اجرایی درستی دارند و حساب‌های مالی خود را منعکس می‌کنند، باید مالیات بیشتری بپردازند.
 
عضو سابق کنفدراسیون صنعت ایران با بیان اینکه اجرا نشدن درست این قانون در حال حاضر مورد شکایت تولیدکنندگان و شرکت‌های صنعتی و تولیدی است، اظهار کرد: خواسته شرکت‌ها این است که این قانون به صورت یکپارچه و جامع اجرا شود و هیچ گروهی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مستثنی نشود؛ چراکه در صورت معافیت بخش‌هایی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیشتر این آسیب به بخش‌هایی می‌رسد که تولید مستقیم دارند و در حوزه صنعت فعالیت می‌کنند.
 
وی همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب گردش نقدینگی در واحدهای صنعتی، تصریح کرد: اگر هدف ما حمایت از صنعت و تولید است می‌توانیم طرح‌هایی در نظر بگیریم که طبق آن‌ها مالیات بر ارزش افزوده از این واحدها دریافت شود، اما امکانات و تسهیلاتی در نظر گرفته شود که کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی جبران شود.
 
او در ادامه با اشاره به لزوم اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت یکپارچه گفت: برای مثال در حال حاضر شرکت‌هایی در حوزه صنایع تبدیلی فعالیت می‌کنند که مجبور به پرداخت دو یا سه باره مالیات بر ارزش افزوده هستند که تصویب این قانون به صورت شفاف می‌تواند مسائل این چنینی را برطرف کند.
 
به گزارش ایسنا ،به گفته ساسانی اگر این قانون به صورت درست و بدون در نظر گرفتن تبعیض اجرا شود صنعتگران شکایتی نسبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نخواهند داشت.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *