RSS
امروز دوشنبه ، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

چادرملو نصف درآمد برآوردی را در ۵ ماه محقق ساخت

رشد ۵۲ درصدی تولید حق بیمه در بیمه ایران

دریافت گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ توسط بانک ملی ایران

کارت به کارت از مبدا بانک صادرات در «بله» امکان پذیر شد!

بازار آرام ارز در آخرین روزهای تابستان

سندیکا بیمه گران ایران می‌بایست به یک نهاد دیجیتال تبدیل شود

پیام رییس کل بیمه مرکزی درباره انتخابات سندیکای بیمه گران

بهره گیری از ظرفیت مدیران بانکی در روابط بین المللی

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر درج شد

ریزش ۲۰۶۴ واحدی شاخص بورس

درآمد ۹.۶ میلیارد دلاری غول نفتی از گردشگری طی ۲ماه

استفاده از تسهیلات صندوق یکم در پروژه اقدام ملی مسکن

رابطه کج‌دارو‌مریز کونلون‌بانک با ایران

سهم ایران از اقتصاد جهانی چقدر است؟

۴۲۶شعبه ارزی بانک ملی ایران آماده پذیرش وجوه ارزی مشتریان

بانک پارسیان افزایش سرمایه می دهد

واسپاری ملت شفاف سازی کرد

سود ١٣ هزار میلیارد ریالی سپرده‌های سرمایه‌گذاری وبصادر

تعهدات غیرمسکنی بانک مسکن باید به حداقل ممکن برسد

شرایط خرید مسکن با تسهیلات یکم همچنان فراهم است

مُسکن بی اثر وام مسکن

سرمایه گذاران بازار طلا بخوانند

فقط ۷ روز تا جشنواره بانک آینده باقی مانده

دادگاه متهمان موسسه حافظ برگزار می‌شود

انتخابات سندیکای بیمه‌گران فردا برگزار می‌شود

رکود و تورم دو چالش اصلی اقتصاد ایران

۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۲/۲۹کد خبر: 277724
ایستانیوز:به نظر من سال جاری سال سختی برای صنایع ایران خواهد بود چرا که تامین مواد اولیه برای کارخانه ها سخت به نظر می رسد و میزان صادراتی که در برنامه ریزی ها دیده شده شاید در عمل اتفاق نیفتد.
 عضو هیات نمایندگان اتاق تهران دو چالش اصلی اقتصادی و صنعتی کشور در سال جاری را رکود و تورم اعلام می کند. هرویک یاریجانیان می گوید: «چالش اصلی اقتصاد ایران در شرایط فعلی رکودی است که اقتصاد کشورمان در آستانه آن قرار گرفته است. در سال های پیش از سال 94  اقتصاد ایران طعم تلخ رکود را چشیده است. در این سال آمارهای اقتصادی از منفی شدن شاخص رشد اقتصادی فصول پیاپی گزارش می داد که گویای رکود بود. رکودی که البته با عنوان رکود تورمی از آن یاد می شد و گویای کاهش در دو طرف موثر بازار یعنی هم تقاضا و هم عرضه بود. در سال هایی که رکود در اقتصاد کشور حاکم شد کارخانجات با انبارهای پرشده از محصولات ساخته شده ای روبه رو شدند که هیچ تقاضایی برای آن وجود نداشت و از سوی دیگر کاهش قدرت خرید خانوار اقتصاد را به محاق رکود تورمی هُل می داد.»
 
او با بیان اینکه تجربه تلخ سال های رکود تورمی در اقتصاد ایران گویای این است که باید علائمی را که از احتمال تشدید و تعمیق رکود در اقتصاد کشورمان مخابره می شود جدی بگیریم و اجازه بروز رکودی دیگر در اقتصاد را ندهیم، ادامه داد:« شواهد گویای ادامه روند افزایش نرخ تورم در کشور است، تورمی که به طور حتم آثار خود را بر خطوط تولید کارخانه ها نشان خواهد داد. متاسفانه اکنون وضعیت تولید در بسیاری از کارخانجات و شهرک های صنعتی خوب نیست. کاهش استفاده از ظرفیت تولید در کارخانه ها باعث شده زنجیره خدمات و توزیع هم در این بین متضرر شود و این وقفه برای هیچ یک از بنگاه های اقتصادی مطلوب نیست.»
 
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران که ریاست اتاق مشترک ایران و ارمنستان را برعهده دارد، می گوید: «هرچند تحریم باعث شده وضعیت اقتصاد کشور در فضای بین المللی از حالت عادی خارج شود اما نباید عمده مشکلات را به گردن تحریم انداخت. بازارهای بین المللی هرچند در ماه های پس خروج آمریکا از برجام و به خصوص پس از آبان دور از دسترس فعالان اقتصادی ایرانی به نظر می رسد اما نباید ناامید بود و باید با استفاده از تمام ظرفیت های کشور برای استفاده از فرصت ها دست به کار شد.»
 
به گزارش اتاق تهران ، هرویک یاریجانیان می گوید:«به نظر من سال جاری سال سختی برای صنایع ایران خواهد بود چرا که تامین مواد اولیه برای کارخانه ها سخت به نظر می رسد و میزان صادراتی که در برنامه ریزی ها دیده شده شاید در عمل اتفاق نیفتد اما با همه این ها نباید دست از تلاش برداشت و دولت برای افزایش صادرات غیرنفتی و رونق کسب و کار و حل مشکلات اقتصادی و صنایع باید با همکاری بخش خصوصی برنامه ریزی و عمل کند.»
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *