RSS
امروز چهارشنبه ، ۲ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

گاز خلیج فارس میهمان بورس انرژی

ارز مجازی مسیر بالقوه ایران برای عبور از تحریم‌های آمریکا

پیام تشکر رئیس‎کل سازمان مالیاتی از مودیان و کارکنان نظام مالیاتی

پیام تبریک مدیرعامل بانک صادرات در پی قهرمانی‌ تکواندوکاران نوجوان کشور در مسابقات آسیایی

افزایش ۶۰ درصدی سرمایه بیمه کوثر از محل انباشته و اندوخته

تورم سالانه، از ۴۰ درصد فراتر رفت

اما و اگرهای یک مدیر بانکی برای مالیات سود سپرده

مجمع بانک پارسیان به ۷مرداد موکول شد

مجمع بانک سامان به ۱۳ مرداد موکول شد

حضور مؤثر بانک رفاه در نمایشگاه الکامپ

بدهی بانک ایران زمین صفر شد

دستور کار قرار گرفتن قانون‌گذاری بیمه مرکزی

۵ نکته درباره الزام بانک‌ها به حذف سود و جریمه از بدهی تسهیلات

نرخ رسمی ۲۸ ارز کاهش یافت

کاهش ۴۴ درصدی ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن

ارائه مدل جامع ارتقای نظام نظارت مالی کشور

فرصت مراجعه تسهیلات‌گیرندگان دارای بدهی غیرجاری تا پایان آبان ماه

اطلاعات صورت‌های مالی بانک گردشگری شفاف شد

بانک‌ها خط مقدم ایجاد تحولات زیرساختی در کشور

خدمات بانک توسعه تعاون با فعالیت تعاونی‌ها پیوند خورده است

حمایت از رونق تولید، سیاست کلان بانک ملی

نگاهی به اقدامات ویژه و عملکرد بانک رفاه

تغییرات در سرشماره پیامک به کاربران بانک توسعه صادرات

فرصت اصلاح نظام درآمدی با اتکا بر درآمدهای مالیاتی

عملکردبانک ملی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی

در مجمع خدمات انفورماتیک؛

خدمات انفورماتیک ۱۰۰۰ ریال سود تقسیم کرد

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۲/۲۵کد خبر: 277607
ایستانیوز:شرکت خدمات انفورماتیک در مجمع عمومی عادی سالیانه ۱۰۰۰ ریال سود تقسیم کرد و مدیرعامل این شرکت برنامه‌های آتی خدمات انفورماتیک را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سید ابوطالب نجفی گزارشی از عملکرد سال ۹۷ ارائه کرد و در آن، روند فعالیت‌های شرکت را رو به رشد خواند و تداوم موفقیت شرکت را منوط به ملاحظه روندهای فناوری، نگاه نوآورانه به صنعت و سرمایه گذاری در تحقیقات ذکر کرد. در همین راستا نجفی به طراحی، تولید، راه اندازی و مدیریت ۴۳ سامانه حاکمیتی و ۵۸ سامانه رقابتی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۸۲ میلیارد تراکنش در سامانه های شتاب، شاپرک، ساتنا، پایا و صیاد با پایداری ۹۹.۹ درصد مدیریت شد؛ این در حالی است که تعدا تراکنش های مبادله شده در کر بانک‌های طرف قرارداد نیز ۲۲ میلیارد تراکنش بود.
 
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در بخش حاکمیتی به راه‌اندازی «سامانه‌های کنترل برخط تراکنش های شتاب و شاپرک بر اساس کد ملی»، «استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت و گوشت»، «سامانه پرداخت‌های نظام‌مند دوره‌ای، سپند» و «نظام هویت‌سنجی الکترونیکی مشتریان بانکی، نهاب» اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت در سال گذشته برای سامانه سپند که در شبکه بانکی پرکاربرد است، موفق به کسب جایزه جشنواره مرحوم دکتر نوربخش شد.
 
نجفی در ادامه خاطر نشان ساخت: در تداوم همسویی با روندهای روز دنیا نیز ایجاد پلتفرم برنا که امکان استفاده از فناوری بلاکچین را میسر نموده و ارائه سرویس های بین بانکی را تسهیل می کند، محقق شده است.
 
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خصوص سامانه بهداد که طی آن تجمیع حساب‌های دولتی انجام خواهد شد؛ گفت: تا کنون ۹۷۲ سازمان و حدود ۱۷ هزار حساب دولتی به این سامانه منتقل شده‌اند و تنها گمرک و وزارت نفت باقی مانده که حساب‌های این سازمان‌ها نیز در حال جابجایی است.
 
بخش درخواست مشتری نیز از دیگر موضوعاتی بود که مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک به آن اشاره کرد و افزود: در این بخش ۲۱.۱ میلیارد تراکنش کارت و ۲۲.۹ میلیارد تراکنش کر در بانک‌های مشتری شرکت مدیریت شد که نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.
 
وی تصریح کرد: در خصوص بانکداری باز پلتفرم شاهین تولید شد که با همکاری بانک‌ها فضای مناسبی را در اختیار فین‌تک‌ها قرار می‌دهد.
 
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک همچنین در خصوص طرح تبدیل کارت‌های مغناطیسی به کارت‌های هوشمند بانکی اظهار داشت: این پروژه موسوم به  EMV ظرف پنج سال آینده نهایی خواهد شد و یک فرایند تدریجی است.
 
نجفی تاکید کرد: در کنار اجرای این پروژه‌ها نباید از امنیت سامانه‌ها غافل شد که خوشبختانه در این بخش پروژه‌های خوبی پیاده سازی شده و هماهنگی و تعامل مناسبی نیز با نهادهای ذیصلاح داریم.
 
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خاتمه سخنان خود بیان داشت: خوشبختانه با تلاش مدیران و کارکنان شرکت، سود خالص تلفیقی سال مالی ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، حدود ۴۶ درصد رشد داشته و ارزش شرکت هم اکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان است.
 
نجفی در خاتمه از زحمات و همراهی مقامات مسئول، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک، اعضای هیات مدیره و مدیران و کلیه همکاران شرکت خدمات انفورماتیک در به ثمر رسیدن اهداف و برنامه‌های آن قدردانی به عمل‌آورد.
 
در نهایت پس از گزارش مدیرعامل، قرائت گزارش مقبول حسابرس و بازرس قانونی، مجمع با تصویب صورت‌های مالی و تقسیم ۱۰۰۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم به کار خود پایان داد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *