RSS
امروز جمعه ، ۱ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

اقدام ایران برای ارزش‌گذاری مجدد پول ملی اساسی است

راه‌اندازی باشگاه مشتریان بیمه کوثر

چه کسانی مشمول مالیات مسکن می‌شوند؟

جدیدترین قیمت خرید وام مسکن

تاصیکو ۴۵ تومان سود بین سهامداران تقسیم می‌کند

نرخ سکه و طلا در آخرین روز مرداد ۹۸ / ثبات قیمت بر مسکوکات حکم‌فرماست

۳۰ درصد جمعیت کشور خانه ندارند

کمک به استارت آپ های زنانه

هزارتوی اصلاح قانون تجارت

الزامات حذف صفر از پول ملی

ایران زمین,سال ۱۴۰۰ بانک دیجیتال می شود

پرداخت وام خاص ممنوع!

پارسه نام جدید به‌جای ریال

آغاز درج جمله " وابسته به بانک سپه "

جزییات طرح جدید بیمه بیکاری

رهگیری تولیدات پتروشیمی‌ها با اجرای طرح افق

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

نرخ فروش دلار ۵۰ تومان کاهش یافت

حذف چهار صفر از پول ملی زندگی مردم را آسان‌تر می‌کند

آشنایی با کارت اعتباری مرابحه

کارنامه بانک ملی ایران در خروج از بنگاهداری

کاهش قیمت رسمی یورو و پوند

استفاده از کارت هوشمند ملی در دستگاه های اجرایی اجباری شد

لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

«دتماد» محصولات جدید روانه بازار کرد

پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک ایجاد کانال پولی ایران و جمهوری چک

۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۲/۲۴کد خبر: 277538
ایستانیوز:نایب رییس و جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در دیدار با هیات تجاری جمهوری چک، پیشنهاد تشکیل کمیته مشترکی برای بررسی ایجاد کانال پولی بین دو کشور را مطرح کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، اعضای هیات تجاری جمهوری چک که به سرپرستی معاون وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک، با حضور مسئولانی از وزارت خارجه این کشور و اتاق بازرگانی مشترک چک و ایران به تهران سفر کرده‌اند، در نشست با نمایندگان بخش خصوصی در اتاق تهران، آخرین تحولات مربوط به مناسبات اقتصادی دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 
سیدمحمد اتابک، نایب‌ رئیس اتاق تهران در این دیدار، نیز با توضیحاتی در خصوص اقتصاد و بازار ایران، یکی از ظرفیت‌ های همکاری میان دو کشور را صنایع فلزی و معدنی عنوان کرد و گفت: با وجود همکاری ‌های دیرینه دو کشور به ویژه در بخش‌ های صنعتی و معدنی، در شرایط کنونی سطح مناسبات نیاز به احیای روابط بانکی و یافتن مسیری مطمئن برای نقل‌ و ‌انتقالات پولی دارد.
 
وی از آمادگی اتاق تهران برای شناسایی و معرفی بنگاه ‌های طرف همکاری با جمهوری چک و کمک به بهبود در روابط تجاری دو کشور خبر داد.
 
همچنین، فریال مستوفی عضو هیات نمایندگان و رییس مرکز خدمات مشاوره سرمایه‌ گذاری اتاق تهران در این دیدار توضیحاتی در خصوص عدم اجرای اینستکس پس از گذشت چندین ماه از امضای آن ارائه داد و خواستار تشکیل کمیته ‌ای ویژه میان دو کشور برای بررسی راه‌ های احیای مراودات بانکی میان دو طرف شد.
 
محمدرضا بهرامن، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و رییس خانه معدن ایران نیز با اشاره به ظرفیت‌ بالای معادن و صنایع معدنی در ایران، یکی از زمینه‌ های توسعه همکاری‌ های اقتصادی دو کشور را صنایع معدنی عنوان کرد.
 
همچنین علی نقیب دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق تهران نیز که به نمایندگی از صنایع بخش خصوصی در این نشست حضور داشت، بازار دو کشور را مکمل یکدیگر عنوان کرد و یادآور شد که بخش‌خصوصی دو کشور می ‌توانند سهم اصلی در همکاری‌ های اقتصادی و تجاری دو طرف داشته باشند.
 
استفانک چومبا، سفیر جمهوری چک در تهران، در این نشست از علاقمندی و آمادگی شرکت ‌های چک برای همکاری با ایران خبر داد و تصریح کرد: هیات تجاری جمهوری چک طی چند روز حضور در ایران، مذاکرات تجاری خود با بنگاه‌ های بزرگ، کوچک ‌و ‌متوسط ایران و نیز برخی بخش‌های دولتی را ادامه می‌ دهد.
 
یان کاوان، رییس اتاق بازرگانی مشترک چک و ایران نیز با اشاره به اینکه هیات اعزامی جمهوری چک برای توسعه مناسبات اقتصادی این کشور با ایران به تهران سفر کرده است، یادآور شد که علاوه بر توسعه مراودات در حوزه‌های صنعتی و معدنی، در بخش گردشگری نیز فرصت‌های زیادی برای این همکاری‌های وجود دارد.
 » ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *