RSS
امروز پنج شنبه ، ۲ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

اروپا زیر فشار شدید آمریکا قرار دارد

قیمت سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان رسید

کاهش قیمت جهانی طلا

هشدار فرانسه نسبت به فروپاشی یورو

رشد قیمت خودرویی ها در بورس

افزایش نرخ ارز درصرافی‌های مجاز بانک مرکزی

هفته اول خرداد میزبان دومین عرضه اولیه فرابورسی

هشدارهای مالیاتی و بانکی به خریداران ارز

کدام خودروها مشمول مالیات بر درآمد هستند؟

چشم‌انداز تیره و تار اقتصاد جهانی

جدیدترین ارزیابی کیفی خودروهای سواری

صورت‌های مالی بانک ایران زمین منتشر شد

اعتباری ملل ۱۲ ماهه، ۲۱۶ ریال سود محقق کرد

جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام در فرابورس

استفاده از رمز دوم یکبار مصرف فعلا اجباری نیست

۳۰۰ هزار سهامدار بانک‌های ادغامی سهام‌شان را فروختند

آغاز ارائه تسهیلات به ناشران و حمایت از کتاب‌فروشان توسط بانک صادرات

«بله»، سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری شد

پایان اَمرداد، مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای بانک پاسارگاد

سود سهام عدالت "فوت‌شدگان" چه می‌شود؟

ماجرای «بسته جدید» تامین اجتماعی برای رونق تولید

نفت خام سبک امروز در بورس بی‌مشتری ماند

قانون مالیات بر ارزش افزوده را یکپارچه اجرا کنید

برنامه سامانتل برای ارتقا کیفیت خدمات در بستر دیتاسنتر جدید

سود ۲۴۶ریالی برای هرسهم «شپارس» در دوره مالی ۶ماه

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران:

توسعه در بخش معدن به طور نامتوازن رخ داده است

۱۴:۲ - ۱۳۹۸/۲/۲۴کد خبر: 277501
ایستانیوز:هم اکنون شش هزار پروانه بهره برداری در بخش معدن صادر شده که سهم معادن و ذخایر بزرگ در آن اندک است و بیشتر پروانه ها برای کوچک و متوسط ها صادر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و از فعالان حوزه معدن می گوید توسعه بخش معدن به حمایت بیشتر دولت از بنگاه های کوچک و متوسط که از آن تحت عنوان SME ها یاد می شود نیازمند است چرا که این شرکت ها، بخش معدن را در دهه های آینده در زمینه اکتشاف، استخراج و تولید می سازند. سجاد غرقی با بیان اینکه کاهش هزینه معدنکاری از بحث های عمده فعالان معدنی طی سال های اخیر بوده است، می گوید:« کشور ما از نظر ذخایر معدنی از مهمترین کشورهای جهان است، ایران در بین ده کشور اول جهان از نظر منابع و تنوع مواد معدنی قرار دارد. از موهبت الهی در حوزه معدن سرشاریم تا جایی که می توان به جایگزینی معدن به جای نفت فکر کرد و اینکه بار اصلی و اساسی اقتصاد از روی دوش نفت برداشته و به معدن منتقل شود. برای توسعه سهم معدن از اقتصاد کشور باید تمام توان بخش خصوصی را به کار برد.»
 
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به اینکه حکمرانی و توسعه در بخش معدن به طور نامتوازن درحوزه های مختلف دنبال شده است، می گوید:« علیرغم برنامه ریزی های دولت و قوانینی که مجلس در راستای توسعه معادن تصویب کرده است، توسعه بخش معدن آن طور که باید محقق نشده و در بخش های تولید مواد معدنی و صادرات دچار چالش های جدی است.»
 
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می گوید:« هم اکنون شش هزار پروانه بهره برداری در بخش معدن صادر شده که سهم معادن و ذخایر بزرگ در آن اندک است و بیشتر پروانه ها برای کوچک و متوسط ها صادر شده است. متاسفانه این بخش به دلیل کوچک مقیاس بودن، پراکنده بودن و البته مالکیت بخش خصوصی در سیاست گذاری ها کمتر شده و بیش از دیگر معادن با نوسانات بازار و از سیاست گذاری های دولتی و حاکمیتی آسیب دیده است. این در حالی است که این معادن سهم بسزایی در اشتغال دارند. سهم بنگاه های کوچک و متوسط معدنی در اشتغالزایی 85 درصد است و 56 درصد از سرمایه گذاری ها در بخش معدن در بنگاه های کوچک و متوسط انجام شده است و تناژ بهره برداری انجام شده توسط شرکت های کوچک و متوسط هم در بخش معدن نزدیک به 60 درصد است.»
 
به گزارش اتاق تهران ،غرقی در ادامه می گوید:« در این حوزه باید دو مسیر را پیمود که اولی هماهنگ سازی و یکپارچگی داخلی و دومی رایزنی با حاکمیت برای بیشتر دیده شدن این بنگاه ها و اثرگذاری بر تصمیمات دولتی است. این امید وجود دارد که رسانه ها در بخش معدن از این شرکت ها بیش از گذشته حمایت کنند و آن را ببینند چراکه بسیاری از معضلات فعلی این بخش ها ناشی از نگاه غلطی است که در مورد کار معدنی وجود دارد. نگاهی که در نهایت به آسی بپذیری بیشتر این بخش دامن زده است.»

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *