RSS
امروز سه شنبه ، ۴ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

حاکمیت شرکتی، ناشران را شفاف‌تر می‌کند

ابلاغ دستورالعمل اجرایی سامانه جامع مدیریت تضامین دولت

برقراری ثبات و آرامش نسبی در بازار طلا

تفاهم نامه محرمانه بانک ملت با دولت انگلیس برای دریافت خسارت

قراردادهای صادراتی بیمه می شوند

عرضه بورسی، پادزهر «بازار سیاه»

واگذاری زمین در «زقیام»

در بانکداری باز رقابت بر سر تجربه مشتری است

مروری بر تصمیمات دو مجمع عمومی یک شرکت دارویی

تحقق رویای یونیکورن در حوزه فین‌تک

سهم ۱۱ درصدی صنعت محصولات شیمیایی از معاملات فرابورس

کتاب وقایع‌نگاری فراز و فرودهای بازار سرمایه منتشر شد

توافق برای انتخاب دبیر کل سندیکای بیمه‌گران

برای صادرات غیرنفتی فرش قرمز پهن می‌کنیم

کاهش درآمد ۳ ماهه "خودرو"

افزایش سود هر سهم "بشهاب" چشمگیر بود

LME حامی شفافیت

بورس های آسیایی منفی شدند

ارزش بازار "ونیکی" ۷ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال افزایش یافت

"لخزر"به هر سهم ۲ هزار و ۳۱۹ ریال اختصاص داد

تقدیر استاندار گیلان از بانک ملی ایران

بانکداری سازمانی بانک ملی ایران با بام سازمانی

عرضه ۸۸ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

نام‌نویسی بیمه درمان تکمیلی فرهنگ، هنر و رسانه شروع شد

تفاهم‌نامه بین بانک آینده و سازمان برنامه و بودجه

فقط ۲.۵ درصد از بنگاه‌های صنعتی در بورس حضور دارند

شرایط حضور شرکت ها در بورس تسهیل شود

۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۲/۲۳کد خبر: 277463
ایستانیوز:نرخ بازدهی فعالیت‌های بورسی باید افزایش یافته و معافیت مالیاتی آن بخش از سود سهام که به حساب سرمایه منتقل می‌شود، تمدید شود تا حجم سرمایه گذاری در بورس بالا رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،براساس گزارش تحقیقی که بورس ایران منتشر کرده است تاکنون تنها سهام 2.5 درصد از بنگاه های صنعتی ایران در بورس عرضه شده است و این به معنی آن است که کمتر از هزار شرکت پذیرفته شده در بورس وجود دارد و بخش مهمی از بنگاه های اقتصادی و صنعتی کشور همچنان در بازار اوراق بهادار حضور ندارند و منابع خود را تنها می توانند از بانک ها تامین کنند و امکان فروش سهام و جذب منابع را ندارند. البته در این بین کارشناسان معتقدند باید شرایطی فراهم شود که تعداد زیادی از شرکت ها و بنگاه های صنعتی امکان حضور در بورس را پیدا کنند. روند ورود شرکت‌های جدید به بورس بسیار کند است و باید برنامه‌های جدیدی برای ورود شرکت‌های حاضر در اقتصاد به بورس تدوین شود.
 
فرهاد دژپسند چندی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: خرده سهامداران باید به موضوع خرید سهام ورود کنند. او با اشاره به افزایش شاخص‌های بورس در هفته‌های ابتدایی سال ۹۸ گفت: ورود شرکت‌های جدید در بورس باید تسهیل و امکان عرضه دارایی‌های دولت و بانک‌ها در بازار سرمایه فراهم شود. نرخ بازدهی فعالیت‌های بورسی باید افزایش یافته و معافیت مالیاتی آن بخش از سود سهام که به حساب سرمایه منتقل می‌شود، تمدید شود تا حجم سرمایه گذاری در بورس بالا رود. به گفته او سرمایه‌گذاری شرکت‌های بورسی نسبت به سال ۹۶ حدود سه برابر شده است و همین می تواند فضایی را برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی فراهم کند.
 
براساس اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود 88هزار کسب و کار خرد و متوسط درقالب شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ در ایران وجود دارن که درمیان آنها شرکت‌هایی زیادی هستند که می توانند وارد بورس شود. علاوه بر این باید به این نکته توجه کرد که تعداد شرکت‌های ثبت شده در اقتصاد ایران در حالی به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار می‌رسد که در کمال تعجب شرکت‌های موجود در بازار سرمایه به هزار شرکت هم نمی‌رسد.
 
سال‌های سال است که این بانک ها هستند که بار اصلی تأمین مالی بنگاه‌ها را به دوش می‌کشند و همین موضوع هم چالش های بسیاری را ایجاد کرده است و می بینیم که باتوجه به رکود اقتصادی بنگاه‌ها بدهی‌های کلانی به بخش بانکی کشور دارند و حتی تعداد زیادی از بنگاه های اقتصادی تعطیل و مصادره شده اند. در شرایطی که سرمایه در گردش و نبود نقدینگی بخش مهم از مشکل واحدهای تولیدی در کشورمان هست، حضور شرکت ها در بورس و تامین نقدینگی از طریق تالار و بازار بورس می تواند یکی از راه های مهم و مطمئن در این بین باشد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *