RSS
امروز دوشنبه ، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

چادرملو نصف درآمد برآوردی را در ۵ ماه محقق ساخت

رشد ۵۲ درصدی تولید حق بیمه در بیمه ایران

دریافت گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ توسط بانک ملی ایران

کارت به کارت از مبدا بانک صادرات در «بله» امکان پذیر شد!

بازار آرام ارز در آخرین روزهای تابستان

سندیکا بیمه گران ایران می‌بایست به یک نهاد دیجیتال تبدیل شود

پیام رییس کل بیمه مرکزی درباره انتخابات سندیکای بیمه گران

بهره گیری از ظرفیت مدیران بانکی در روابط بین المللی

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر درج شد

ریزش ۲۰۶۴ واحدی شاخص بورس

درآمد ۹.۶ میلیارد دلاری غول نفتی از گردشگری طی ۲ماه

استفاده از تسهیلات صندوق یکم در پروژه اقدام ملی مسکن

رابطه کج‌دارو‌مریز کونلون‌بانک با ایران

سهم ایران از اقتصاد جهانی چقدر است؟

۴۲۶شعبه ارزی بانک ملی ایران آماده پذیرش وجوه ارزی مشتریان

بانک پارسیان افزایش سرمایه می دهد

واسپاری ملت شفاف سازی کرد

سود ١٣ هزار میلیارد ریالی سپرده‌های سرمایه‌گذاری وبصادر

تعهدات غیرمسکنی بانک مسکن باید به حداقل ممکن برسد

شرایط خرید مسکن با تسهیلات یکم همچنان فراهم است

مُسکن بی اثر وام مسکن

سرمایه گذاران بازار طلا بخوانند

فقط ۷ روز تا جشنواره بانک آینده باقی مانده

دادگاه متهمان موسسه حافظ برگزار می‌شود

انتخابات سندیکای بیمه‌گران فردا برگزار می‌شود

فقط ۲.۵ درصد از بنگاه‌های صنعتی در بورس حضور دارند

شرایط حضور شرکت ها در بورس تسهیل شود

۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۲/۲۳کد خبر: 277463
ایستانیوز:نرخ بازدهی فعالیت‌های بورسی باید افزایش یافته و معافیت مالیاتی آن بخش از سود سهام که به حساب سرمایه منتقل می‌شود، تمدید شود تا حجم سرمایه گذاری در بورس بالا رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،براساس گزارش تحقیقی که بورس ایران منتشر کرده است تاکنون تنها سهام 2.5 درصد از بنگاه های صنعتی ایران در بورس عرضه شده است و این به معنی آن است که کمتر از هزار شرکت پذیرفته شده در بورس وجود دارد و بخش مهمی از بنگاه های اقتصادی و صنعتی کشور همچنان در بازار اوراق بهادار حضور ندارند و منابع خود را تنها می توانند از بانک ها تامین کنند و امکان فروش سهام و جذب منابع را ندارند. البته در این بین کارشناسان معتقدند باید شرایطی فراهم شود که تعداد زیادی از شرکت ها و بنگاه های صنعتی امکان حضور در بورس را پیدا کنند. روند ورود شرکت‌های جدید به بورس بسیار کند است و باید برنامه‌های جدیدی برای ورود شرکت‌های حاضر در اقتصاد به بورس تدوین شود.
 
فرهاد دژپسند چندی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: خرده سهامداران باید به موضوع خرید سهام ورود کنند. او با اشاره به افزایش شاخص‌های بورس در هفته‌های ابتدایی سال ۹۸ گفت: ورود شرکت‌های جدید در بورس باید تسهیل و امکان عرضه دارایی‌های دولت و بانک‌ها در بازار سرمایه فراهم شود. نرخ بازدهی فعالیت‌های بورسی باید افزایش یافته و معافیت مالیاتی آن بخش از سود سهام که به حساب سرمایه منتقل می‌شود، تمدید شود تا حجم سرمایه گذاری در بورس بالا رود. به گفته او سرمایه‌گذاری شرکت‌های بورسی نسبت به سال ۹۶ حدود سه برابر شده است و همین می تواند فضایی را برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی فراهم کند.
 
براساس اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود 88هزار کسب و کار خرد و متوسط درقالب شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ در ایران وجود دارن که درمیان آنها شرکت‌هایی زیادی هستند که می توانند وارد بورس شود. علاوه بر این باید به این نکته توجه کرد که تعداد شرکت‌های ثبت شده در اقتصاد ایران در حالی به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار می‌رسد که در کمال تعجب شرکت‌های موجود در بازار سرمایه به هزار شرکت هم نمی‌رسد.
 
سال‌های سال است که این بانک ها هستند که بار اصلی تأمین مالی بنگاه‌ها را به دوش می‌کشند و همین موضوع هم چالش های بسیاری را ایجاد کرده است و می بینیم که باتوجه به رکود اقتصادی بنگاه‌ها بدهی‌های کلانی به بخش بانکی کشور دارند و حتی تعداد زیادی از بنگاه های اقتصادی تعطیل و مصادره شده اند. در شرایطی که سرمایه در گردش و نبود نقدینگی بخش مهم از مشکل واحدهای تولیدی در کشورمان هست، حضور شرکت ها در بورس و تامین نقدینگی از طریق تالار و بازار بورس می تواند یکی از راه های مهم و مطمئن در این بین باشد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *