RSS
امروز دوشنبه ، ۴ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

بهره‌برداری از هتلی دیگر با حمایت بانک گردشگری

تمدید مهلت ارسال تاییدیه‌های مربوط به تجدید ارزیابی دارایی‌ها

دستورالعمل «انضباطی، مصادیق دستکاری و پذیرش» بزودی تصویب می‌شود

برندگان جوایز مسابقه اینستاگرامی بانک ملی مشخص شدند

نشان داوود رشیدی با حمایت بانک صادرات به هنرمندان برگزیده اهدا می‌شود

۱۴۸هزار دانش‌آموز کارت سپهر دانش بانک صادرات دریافت کردند

ثبات بازار ارز قطعا به معنای کاهش قیمت‌ها نیست

درآمدهای مالیاتی ۱۴ درصد بیشتر شد

گردش سفته‌بازان ریال محدود شد

تسویه ۷۳ هزار میلیاردی بدهی‌های دولت با فروش اوراق

آمادگی بازار سرمایه برای آزادسازی سهام عدالت

سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۱۴۰ هزارتومان شد

ریسک‌های عملیات بازار باز برای بانک مرکزی

روش واگذاری شرکتهای دولتی در بورس تغییر می‌کند

نحوه استفاده از سرویس رمز پویای همراه بانک قرض الحسنه مهر ایران

نحوه احتساب خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه

بیت‌کوین در معرض خطر ریزش به زیر ۱۰هزار دلار

ریزش دسته جمعی شاخص‌های تالار شیشه‌ای

دعوت مدیرعامل از سهامداران برای عضویت در هیات مدیره بانک صادرات

معرفی اعضای هیات مدیره بانک اقتصاد نوین

ورود نسخه جدید سامانه همراه بانک ملت به بازار

پرونده بانک‌ها در بازار متشکل ارزی تکمیل شد

آخرین روند وصول ۲۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق شده شستا

تراز مثبت موسسه اعتباری ملل در مرداد ۹۸

استراتژی بلندمدت بیمه آسیا راه اندازی شعب جدید است

پس از افت سنگین دو روزه

خیز دوباره قیمت‌ها در بورس

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۲/۱۸کد خبر: 277292
ایستانیوز:بازار سهام کشور امروز پس از دو روز ریزش نفس‌گیر سبزپوش شد. افزایش تقاضا نسبت به روزهای اخیر که در نهایت به رشد ۱.۵ درصدی شاخص بورس انجامید سبب شد تا این شاخص ضمن کسب رشد سه هزار و ۱۴۷ واحدی، خود را به سطح ۲۱۱ هزار و ۳۴۴ واحد برساند. نمادهای «فولاد»، «فملی» و «کچاد» بیشترین تاثیر را بر رشد امروز دماسنج اصلی بازار سهام داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)؛ معاملات امروز بازار سهام با چرخش ۱۸۰ درجه ای حرکت قیمت ها همراه بود. نمادهای شاخص ساز بورس و فرابورس که در دو روز گذشته افت قیمت حداکثری را تجربه کرده بودند و باعث به سقوط ۷.۲ درصدی نماگر اصلی بازار شده بودند، در روز جاری در مسیر رشد آن برداشتند و در نهایت منجر به رشد ۳۱۶۷ واحدی شاخص بورس شدند. این صعود یک و نیم درصدی که بیش از هر چیز به موجب افزایش تقاضا در نماد های فلزی معدنی نظیر «فولاد»، «فملی» و «کچاد» محقق شده بود در نهایت باعث شد تا ضمن فتح مجدد کانال ۲۱۱ هزار واحدی شاخص به سطح ۲۱۱ هزار و ۳۴۴ واحد برسد.
 
بازار سهام کشور که در روزهای اخیر به دلیل افزایش هیجانات منفی افت شدیدی را تجربه کرده بود در روز جاری با کمتر شدن هیجان‌های یاد شده کم کم مسیر اصلی خود را بازیافت. بر این اساس معاملات امروز بازار سهام در حالی آغاز شد که بازتاب منفی فروش در روزهای گذشته ابتدا بسیاری از نمادهای ریز و درشت بازار را قرمزپوش کرد با این حال با افزایش خوش بینی نسبت به تداوم نیافتن نزول شاخص ها بار دیگر حجمی از تقاضا به بسیاری از نمادها بازگشت. در پی همین امر بود که افت حدودا ۴۰۰ واحدی شاخص بورس در دقایق ابتدایی معاملات کم کم به رشد تبدیل شد و موجب شد تا شاخص اصلی بازار سهام در روز جاری نزدیک به چهار هزار واحد نوسان کند. می‌توان گفت عاملی که بیش از پیش در معاملات امروز جالب توجه بود سبزپوشی قیمت‌ها مقارن با کاهش تعهدات ایران در خصوص برجام بود. در حالی که طی دو روز گذشته بسیاری از سرمایه گذاران افزایش ریسک‌‎‌های سیاسی را دلیل افت شاخص‌ها می دانستند و انتظار داشتند تا به دلیل واکنش ایران به بد عهدی طرفین برجام در روز جاری افت بیشتر شاخص‌ها را شاهد باشیم با این حال این تصور به حقیقت تبدیل نشد و نتوانست مانعی جدی بر سر راه صعود قیمت‌ها ایجاد کند.
 
معاملات امروز نماد معاملاتی «تاصیکو» امروز با تبادل 399 میلیون سهم به پایان رسد. این حجم از سهام که معاملاتی به ارزش 105 میلیارد تومان را برای نماد سرمایه گذاری صدرتامین به همراه داشت سبب شد تا پس از دو روز بلاتکلیفی و ملاحضات در نظر گرفته شده در خصوص کاستی‌های هسته معاملاتی، داد و ستدهای این سهم به حالت عادی بازگردد. بر این اساس معاملات امروز «تاصیکو» در حالی آغاز شد که معاملات ضعیف این نماد در دو روز گذشته موجب شده بود تا این نماد قیمتی بالاتر از 254 تومان نداشته باشد. با این حال با رونق کلی معاملات در بورس تهران و افزایش قیمت تدریجی که سایر نمادها شاهد آن بودند، باعث شد تا تقاضا در این نماد نیز فزونی یابد و در یک ساعت پایانی معاملات شاهد صف خرید شدن «تاصیکو» باشیم. گفتنی است این نماد امروز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده بود.
 
از دیگر ناکات جالب توجه معاملات امروز می‌توان به داد و ستدهای نمادهای خودرویی نظیر «خساپا»، «خودرو» و  «خپارس» اشاره کرد. در دور روز گذشته نمادهای گروه یاد شده که افت سنگین قیمت را در غالب صف فروش‌های سنگین تجربه کرده بودند، صبح امروز و در شروع معاملات موفق به تغییر جهت قیمت نشدند و تا پایان روز با عرضه سنگین عرضه کنندگان سهام رو به رو بودند. طی داد و ستدهای روز جاری اگرچه نمادهای «خودرو» و «خساپا» به ترتیب 46 و 45 میلیون صف خرید داشتند و «خساپا» نیز حجم عظیمی از عرضه داشت، با این حال در پایان معاملات از میزان عرضه سهام در انها کاسته شد و شاهد جمع شدن صفوف فروش بودیم. خرید این میزان سهام از سوی متقاضیان بود که سبب شد تا گروه خودرو و ساخت قطعات با ثبت 240 میلیارد تومان به عنوان ارزشمعاملات در صدر فهرست ارزش معاملات بورس تهران قرار بگیرد.
 
رشد سه هزار و 147 واحدی امروز شاخص بورس تهران افزایش 1.5 درصدی را برای این نماگر به همراه داشت. صعود یاد شده به واسطه رشد دست جمعی قیمت در نمادهایی نظیر «فولاد»، «فملی» و «کچاد» روی داد. حرکت امروز نماگر اصلی بازار که آن را به سطح 211 هزار  و 344 واحد رساند، بیش از هر چیز به واسطه نمادهای حاضر در برخی گروه های بنیادی نظیر استخراج کانه‌های فلزی و فلزات اساسی روی داد. گفتنی است، حجم معاملات امروز بورس تهران شش میلیارد و 21 میلیون سهم و ارزش معاملات آن هزار و 505 میلیارد تومان بوده است که از این میان هزار و 225 میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است.
 
معاملات بورس تهران امروز در حالی پایان یافت که نمادهای بانک‌ها با مجموع ارزش معاملات 193 میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. گروه‌های فلزات اساسی، بانک‌ها، شیمیایی و کانه‌های فلزی نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را به خود اختصاص دادند.
 
شاخص آیفکس معاملات روز جاری را رشد 35 واحدی به اتمام رساند. این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «مارون»، «هرمز» و «ذوب» پذیرفت این در حالی است که نمادهای «میدکو»، «شاوان» و «بزاگرس» از جمله نمادهایی بودند که تاثیر منفی بر این شاخص گذاشتند. حجم معاملات این بازار بالغ بر یک میلیارد و 836 میلیون سهم بود و ارزش معاملات سهام به 486 میلیارد تومان می‌رسد این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به 640 میلیارد تومان رسیده است.
 برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *