RSS
امروز شنبه ، ۴ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

افتتاح باجه نابینایان بانک تجارت چهار محال و بختیاری

مدیریت ۸۲ میلیارد تراکنش در یک سال

درآمد ‌بیمه‌ای آسیا به ۴.۱۷ هزار میلیارد ریال رسید

مدیرعامل تأمین اجتماعی باید از گزینه‌های داخل سازمان باشد

کشف ۳ کارت‌خوان با گردش ۱۰ میلیاردی

قیمت امروز دلار و یورو در صرافی ها

کدام بانک ها بیشترین سود را می دهند؟

بخش خصوصی منتظر اجرای کامل قانون بهبود محیط کسب‌وکار

پارلمان اسپانیا دارای بیشترین سهم زنان در اروپا

آخرین نرخ انواع سکه و طلا در بازار

همراه‌بانک توسعه تعاون بروزرسانی شد

گواهی سپرده طلای آب شده عرضه می‌شود

ضعف تحلیل و رفتار هیجانی، دلایل زیان بورسی

خروج از دایره زیان، بیمه میهن به سود رسید

رشد تولید بیمه‌های اموال در بیمه دانا

تلاش بیمه معلم برای کاهش بار مالی مالکان خودرو

تعیین زمان پرداخت سود « بیمه پارسیان»

کاهش معاملات اوراق تسه

دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان ابلاغ شد

عقب نشینی 854 واحدی شاخص بورس

حساسیت‌های اقتصادی اجرای یک طرح مالیاتی

بازار سهام در چه حد می‌تواند رشد داشته باشد؟

قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ اصلاح شد

گرانفروشی ۴ خودروساز به تعزیرات حکومتی گزارش شد

قرارداد آتی و آپشن نفت در بورس انرژی فعال شود

رشد معاملات حقیقی ها در بازار سرمایه

سید حسین سلیمی، تحلیل گر بازار سرمایه
۱۸:۰ - ۱۳۹۸/۲/۱۴کد خبر: 275093
ایستانیوز:در گذشته بیشتر حقوقی ها در خرید و فروش سهام مشارکت می کردند ما رشد بیش از ۴ هزار واحدی شاخص کل بازار سرمایه طی مدت اخیر مرهون فعالیت بیشتر حقیقی هاست.
رشد اخیر بازار سرمایه در ماه های فروردین و اردی بهشت ماه سال جاری بیشتر ناشی از تورم است که در قیمت سهام شرکت ها خود را نشان داده است. شورای پول و اعتبار و سازمان بورس در تلاش برای شفاف سازی هر چه بیشتر معاملات است و از سوی دیگر، مردم به این نتیجه رسیده اند که بازار سرمایه نسبت به دیگر بازارها در اقتصاد ایران از ثبات بیشتر برخوردار بوده، امن تر و بازدهی آن در آینده بیشتر است. وضعیت بازار مسکن و ارز ملتهب است و بازدهی آن هم چنان ادامه دارد.
 
خوشبختانه آمارها نشان می دهد که خرید حقیقی ها در بازار سرمایه طی چند هفته اخیر رشد کرده است و شاخص کل بیشتر تحت تاثیر این افزایش خرید قرار گرفته است. در گذشته بیشتر حقوقی ها در خرید و فروش سهام مشارکت می کردند ما رشد بیش از 4 هزار واحدی شاخص کل بازار سرمایه طی مدت اخیر مرهون فعالیت بیشتر حقیقی هاست. این آمار نشان می دهد که مردم به بازار سرمایه علاقه مند شده اند چراکه دلار در وضعیت نامتعارفی قرار دارد و گرانی بیش از اندازه ملک باعث شده سرمایه های خرد بیشتر به سمت بورس میل کند. نکته مهم اینکه آمار سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری بانکی در آمار حقوقی ها گنجانده می شود، بنابراین آمار افزایش حقیقی درواقع آمار سرمایه گذاران حقیقی خارج از این صندوق هاست.
 
بازار سهام در سال گذشته به رشد کافی متناسب با تورم نرسید به همین دلیل شاخص این عقب ماندگی را طی سال جاری جبران می کند. این رشد با توجه به افزایش تورم در سال جاری ادامه پیدا می کند. واکنش های مثبت بورس زمینه جذب بیشتر سرمایه های خرد را فراهم کرده است. اشخاص حقیقی می توانند با سپرده گذاری در صندوق های سرمایه گذاری یا به طور مستقیم از طریق کارگزاری ها وارد بورس شوند. در مورد اول صندوق ها با استفاده از خبرگان و کارشناسان با سرمایه افراد سهام خرید و فروش می کنند اما درمورد دوم، افراد باید مهارت و دانش کافی را کسب کرده و با آمادگی وارد بازار سرمایه شوند. استفاده از صندوق ها یا ورود مستقیم انتخابی شخصی است.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *