RSS
امروز یکشنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تسهیلات بانک گردشگری برای ساخت جدیدترین هتل تهران

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت پنجاه و نهمین سال تاسیس

بانک رفاه در حمایت از صنایع کوچک پیشگام بوده است

هیجان بورس فروکش کرد

شرکت ایران کیش ویترین بانک تجارت است

حضور فعال بانک اقتصادنوین و بیمه نوین در دهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک

برگزاری آزمون صدور، خسارت، بازدید، وام و الحاقیه‌های بیمه‌های زندگی در سرمد

آموزش برخط بیمه های مهندسی در بیمه ما

جذب نمایندگی بیمه زندگی بیمه رازی

متوسط رقم هر وام‌ بانکی در ایران چقدر است؟

بیانیه‌ بانک‌پاسارگاد در خصوص انتشار تحلیل‌های نادرست و ناقص از صورت‌های مالی بانک

حمایت بانک سینا از نمایشگاه روستائیان

تقسیط بدهی ۳ بانک و یک موسسه

۴ احتمال تمایل مردم به سپرده‌های جاری

یارانه پولدارها فقط ١٥ هزار میلیارد تومان

حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان

۹۵درصد مشتریان بانک ملی، کد شهاب دارند

بدون شکست و پیروزی

رشد اندک قیمت سکه

گله بخش خصوصی از رییس کل بانک مرکزی

ایران آخرین اقتصاد بزرگ دست نخورده جهان

آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان

بیمه سامان درآمد ۴٠٧میلیاردی را تاچ کرد

مقدار اسکناس در دست مردم افزایش یافت

ظرفیت خزانه سکه بانک سامان افزایش یافت

مدیر عامل صندوق‌ضمانت‌صادرات‌ اعلام کرد

تاسیس دفتر مستقل صندوق ضمانت در عراق

صدور ضمانت‌نامه در کنار بانک‌ها
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۲/۹کد خبر: 274837
ایستانیوز:رییس صندوق ضمانت صادرات از آمادگی این صندوق برای صدور ضمانت‌نامه در کنار سیستم بانکی خبر داد و گفت:قرار است دفتری مستقل برای اعتبارسنجی شرکت‌ها تا پایان خردادماه در عراق دائر شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،افروز بهرامی ، نداشتن کفایت سرمایه این صندوق برای حمایت از صادرکنندگان و صدور ضمانت نامه‌های لازم برای آنها را رد کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که با آن روبه رو هستیم، اعتبارسنجی کارفرمایان و خریداران خدمات فنی و مهندسی و همچنین کالاها در عراق است.
 
وی توضیح داد که بیشترین خریداران کالاها و خدمات ایران در عراق را بعضا افراد حقیقی یا شرکت‌هایی با استانداردهای مالی پایین‌تر از سطح قابل قبول تشکیل می‌دهند که قادر به تهیه اطلاعات مورد نیاز صندوق ضمانت صادرات از جمله اطلاعات مالی و ترازنامه‌های مورد نیاز برای اعتبارسنجی نیستند.
 
رییس صندوق ضمانت صادرات خاطرنشان کرد: عراق یکی از کشورهای هدف صادراتی کالاها و خدمات ایران است و برای آنکه بتوانیم مراودات خود را با افراد و شرکت‌های واردکننده حفظ کنیم، برنامه داریم تا پایان خردادماه دفتر نمایندگی صندوق ضمانت صادرات را در آن کشور ایجاد کنیم.
 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی هدف از ایجاد این دفتر را حضور مستقیم در بازار هدف صادرات و اعتبارسنجی شرکت‌های عراقی عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه‌های جدی کشور توسعه صادرات به ۱۵ کشور همسایه است و بنابراین با توجه به شرایط موجود، در صندوق ضمانت صادرات انعطاف پذیری کاملی برای کمک به صادرات داریم.
 
وی تصریح کرد: در صورتی که ضمانت‌نامه‌های بانکی لازم برای صادرات خدمات فنی و مهندسی از جمله برای شرکت در مناقصات، پیش پرداخت و حُسن انجام کار از سوی کشورهای مختلف پذیرفته نشود، ما در صندوق ضمانت صادرات در کنار سیستم بانکی این آمادگی را برای صدور ضمانت نامه‌ها داریم.
 
رییس صندوق ضمانت صادرات افزود: بسیاری از کشورها ضمانت نامه‌های صادره از سوی ما را می‌پذیرند و در حال تعامل و رایزنی با سایر کشورهایی هستیم که ضمانت‌نامه‌های ما را نمی‌پذیرند تا آنها این کار را انجام دهند.
 
بهرامی با اشاره به رایزنی‌های مختلف با شورای عالی هماهنگی‌های اقتصادی، اعلام کرد: صندوق ضمانت صادرات افزایش سرمایه‌ای را ظرف یک ماه آینده در دستور کار دارد. در تلاش هستیم تا مصوبه ای را از دولت با وجود شرایط موجود، بگیریم؛ هرچند که توقع زیادی نیز برای اختصاص منابع بالا نداریم.
 
به گزارش ایبنا ،عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با بیان اینکه در بحث رونق تولید، تحریک تقاضا و صادرات مهم‌ترین نقش‌ها را دارند، ادامه داد: صادرات پیشران رونق تولید است و ما در صندوق ضمانت صادرات به نوعی سپر صادرکنندگان در جنگ اقتصادی هستیم.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *