RSS
امروز یکشنبه ، ۲۴ آذر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

اضافه شدن بانک سپه به جمع ارائه‌دهنده‌ی سرویس برداشت مستقیم

افزایش سرمایه سازمان خصوصی‌سازی تصویب شد

رشد ۴۷.۶ درصدی تسهیلات ساخت مسکن

راه‌اندازی بخش اعلان گزارش‌های مردمی مبارزه با فساد

عبور شاخص بورس از کانال ۳۴۴ هزار واحد

قدردانی استاندار کرمانشاه از مدیرعامل بانک ملت

عقبگرد دلار به رقم ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان

حرکت بازار سهام تا پایان سال مثبت است

فولاد، آلومینیوم، مس و طلا روی میز فروش

موفقیت بانک دی در یازدهمین دوره جایزه تعالی منابع انسانی

اهدای‌خون توسط پرسنل بانک‌سرمایه

سهم بانک مسکن در طرح اقدام ملی

تبعات نپیوستن ایران به FATF

واریز سود سهام عدالت به کجا رسید؟

۱۱ نقطه قوت طرح اصلاح نظام بانکی

حمایت مرکز پژوهش‌های مجلس از تصویب کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی

سپرده‌ها چرا تسهیلات نمی شوند؟ + جدول

کاهش ۹۴ درصدی صادرات ایران به اروپا

کاهش نقش دلار به عنوان ارز ذخیره برتر در جهان

بورس؛ دریچه رونق صنعت بیمه

کسری بودجه عملیاتی دولت ۷۷هزار میلیارد شد

پرداخت تسهیلات ۶۵ هزار میلیاردی برای خودروهای دوگانه سوز

ایجاد ۶۵۰۰ میلیارد تومان تولید جدید با تسهیلات بانک ملت

بانک کارآفرین ۹۴ ریال سود ساخت

رمز دوم پویا فرصتی جهت افزایش امنیت درپرداخت‌های غیرحضوری مبتنی برکارت

مدیر عامل صندوق‌ضمانت‌صادرات‌ اعلام کرد

تاسیس دفتر مستقل صندوق ضمانت در عراق

صدور ضمانت‌نامه در کنار بانک‌ها
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۲/۹کد خبر: 274837
ایستانیوز:رییس صندوق ضمانت صادرات از آمادگی این صندوق برای صدور ضمانت‌نامه در کنار سیستم بانکی خبر داد و گفت:قرار است دفتری مستقل برای اعتبارسنجی شرکت‌ها تا پایان خردادماه در عراق دائر شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،افروز بهرامی ، نداشتن کفایت سرمایه این صندوق برای حمایت از صادرکنندگان و صدور ضمانت نامه‌های لازم برای آنها را رد کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که با آن روبه رو هستیم، اعتبارسنجی کارفرمایان و خریداران خدمات فنی و مهندسی و همچنین کالاها در عراق است.
 
وی توضیح داد که بیشترین خریداران کالاها و خدمات ایران در عراق را بعضا افراد حقیقی یا شرکت‌هایی با استانداردهای مالی پایین‌تر از سطح قابل قبول تشکیل می‌دهند که قادر به تهیه اطلاعات مورد نیاز صندوق ضمانت صادرات از جمله اطلاعات مالی و ترازنامه‌های مورد نیاز برای اعتبارسنجی نیستند.
 
رییس صندوق ضمانت صادرات خاطرنشان کرد: عراق یکی از کشورهای هدف صادراتی کالاها و خدمات ایران است و برای آنکه بتوانیم مراودات خود را با افراد و شرکت‌های واردکننده حفظ کنیم، برنامه داریم تا پایان خردادماه دفتر نمایندگی صندوق ضمانت صادرات را در آن کشور ایجاد کنیم.
 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی هدف از ایجاد این دفتر را حضور مستقیم در بازار هدف صادرات و اعتبارسنجی شرکت‌های عراقی عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه‌های جدی کشور توسعه صادرات به ۱۵ کشور همسایه است و بنابراین با توجه به شرایط موجود، در صندوق ضمانت صادرات انعطاف پذیری کاملی برای کمک به صادرات داریم.
 
وی تصریح کرد: در صورتی که ضمانت‌نامه‌های بانکی لازم برای صادرات خدمات فنی و مهندسی از جمله برای شرکت در مناقصات، پیش پرداخت و حُسن انجام کار از سوی کشورهای مختلف پذیرفته نشود، ما در صندوق ضمانت صادرات در کنار سیستم بانکی این آمادگی را برای صدور ضمانت نامه‌ها داریم.
 
رییس صندوق ضمانت صادرات افزود: بسیاری از کشورها ضمانت نامه‌های صادره از سوی ما را می‌پذیرند و در حال تعامل و رایزنی با سایر کشورهایی هستیم که ضمانت‌نامه‌های ما را نمی‌پذیرند تا آنها این کار را انجام دهند.
 
بهرامی با اشاره به رایزنی‌های مختلف با شورای عالی هماهنگی‌های اقتصادی، اعلام کرد: صندوق ضمانت صادرات افزایش سرمایه‌ای را ظرف یک ماه آینده در دستور کار دارد. در تلاش هستیم تا مصوبه ای را از دولت با وجود شرایط موجود، بگیریم؛ هرچند که توقع زیادی نیز برای اختصاص منابع بالا نداریم.
 
به گزارش ایبنا ،عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با بیان اینکه در بحث رونق تولید، تحریک تقاضا و صادرات مهم‌ترین نقش‌ها را دارند، ادامه داد: صادرات پیشران رونق تولید است و ما در صندوق ضمانت صادرات به نوعی سپر صادرکنندگان در جنگ اقتصادی هستیم.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *