RSS
امروز پنج شنبه ، ۶ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

دلار ارزان‌تر شد

مقدمات واگذاری سرخابی‌ها هنوز فراهم نیست

دویچه بانک تحت بازرسی فدرال‌رزرو قرار گرفت

استقبال وزارت جهاد کشاورزی از ورود زیره سبز به بورس کالا

گزارش خرداد ماه بازار مسکن شهر تهران منتشر شد

چشم‌انداز قیمت دلار در ماه‌های آینده

تمرکز فعالیت‌های بانک ملی ایران بر«رونق تولید»

پرداخت بیش از چهارهزار فقره وام رونق تولید در چهارمحال و بختیاری

طلای جهانی از صعود بازماند

حکم نماینده بیمه مرکزی در هیات مرکزی گزینش صنعت بیمه ابلاغ شد

بانک توسعه تعاون حامی کاروان ورزشی طلایه داران رونق تولید

مدیر دفتر حراست بیمه دانا، عضو جدید کارگروه مقابله با تقلب در بیمه‌های اتومبیل

صدور ضمانت نامه راهکار جذب منابع ارزان قیمت

پایگاه سنجش فشار خون بیمارستان بانک ملی ایران میزبان عموم مردم

چالش‌های بانکداری اسلامی در فیلیپین

اروپا تا جمعه یک خط اعتباری برای اینستکس ایجاد می کند

افزایش نرخ رسمی ۲۵ ارز

رشد ۷۶درصدی با ۶۴۰میلیارد تومان حق‌‌بیمه‌ تولیدی كوثر

قطعی موقت سامانه‌های بانکداری الکترونیک بانک دی

پروانه های صادراتی عراق و افغانستان در سامانه جامع تجارت درج شود

دیدار مدیرعامل بانک ملی با مسئولان اداره امور شعب استان البرز

سیستم بانکی کشور، مطمئن و قابل اعتماد است

پرداخت بیش چهارهزار فقره وام رونق تولید در چهارمحال و بختیاری

تخلف برخی شرکت‌های سهام عدالت در پرداخت سود

کارگزاری سایپا به شرکت های بیمه ۶۹۸ میلیارد تومان بدهی دارد

بررسی رتبه ایران در شاخص‌های بین المللی منتخب

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸کد خبر: 272768
ایستانیوز:معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به آخرین وضعیت ایران در بین سایر کشورهای براساس شاخص های بین المللی و منابع انتشار آنها پرداخته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، براساس گزارش معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران رتبه ایران در ۲۷ شاخص مختلف را که از سوی نهادهای بین المللی اعلام شده، بررسی کرده است که در بین آنها تنها ۲ شاخص مربوط به سال ۲۰۱۹ است.
 
۹ مورد بررسی شده در رتبه ایران در شاخص‌های مختلف همچنان به روزرسانی نشده و مربوط به سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی هستند. از سوی دیگر ۱۶ شاخص نیز مربوط به سال ۲۰۱۸ می شوند.
 
براین اساس رتبه ایران در شاخص آزادی اقتصادی ۱۵۵ از بین ۱۸۰ کشور اعلام شده که توسط بنیاد هریتیج برای سال ۲۰۱۹ اعلام شده است. همچنین رتبه ایران در شاخص کیفیت زندگی ۷۰ از بین ۷۱ مورد برای سال جاری میلادی و توسط موسسه نامبئو اعلام شده است.
 
در بین شاخص های اعلام شده برای سال گذشته میلادی، رتبه ایران در شاخص شکاف جنسیتی ۱۴۲ از بین ۱۴۹ کشور(مجمع جهانی اقتصاد)، شاخص ادراک فساد ۱۳۸ از بین ۱۸۰ کشور (سازمان شفافیت بین المللی)، شاخص توسعه انسانی ۶۰ از بین ۱۸۹ کشور (سازمان ملل متحد)، دولت الکترونیک ۸۶ از بین ۱۹۳ کشور(سازمان ملل متحد)، شاخص تجارت الکترونیک B۲C آنکتاد ۴۹ از بین ۱۵۱ کشور (آنکتاد) بوده است.

 

این گزارش می‌افزاید رتبه ایران در شاخص رقابت پذیری صنعتی در سال ۲۰۱۸ که از سوی یونیدو اعلام شده ۵۹ از بین ۱۴۸ کشور شاخص سهولت کسب و کار ۱۲۴ از بین ۱۹۰ کشور (بانک جهانی)، شاخص تجارت فرامرزی (یکی از زیرشاخص های سهولت کسب و کار) ۱۶۶ از بین ۱۹۰ کشور (بانک جهانی)، نوآوری جهانی ۶۵ از بین ۱۲۶ کشور (سازمان جهانی مالکیت فکری، دانشگاه Johnson، مدرسه کسب و کار INSEAD) اعلام شده است.

همچنین رتبه ایران در سال گذشته میلادی در شاخص‌های عملکرد لجستیک ۶۴ از بین ۱۶۰ کشور (بانک جهانی)، کارآفرینی ۷۲ از بین ۱۳۷ کشور (دیده بان جهانی کارآفرینی GEM)، لجستیک بازارهای نوظهور ۱۸ از بین ۵۰ کشور (شرکت حمل و نقل بین المللی Agility)، حقوق بین المللی مالکیت ۹۱ از بین ۱۲۵ کشور (اتحادیه حقوق مالکیت) و رفاه لگاتوم ۱۰۸ از بین ۱۴۹ کشور(موسسه لگاتوم) بوده است.

در بین شاخص‌هایی که به روز رسانی نشده اند، رتبه ایران در شاخص رقابت پذیری جهانی که از سوی مجمع جهانی اقتصاد برای سال ۲۰۱۸ اعلام شده، ۸۹ از بین ۱۴۰ کشور بوده است. همچنین شاخص سرمایه انسانی برای سال ۲۰۱۷ که از سوی مجمع جهانی اقتصاد اعلام شده ۱۰۴ از بین ۱۳۰ کشور بوده است. رتبه ایران در شاخص توانمندسازی تجاری برای سال ۲۰۱۶، ۱۳۲ از بین ۱۳۶ کشور اعلام شده است.

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *