RSS
امروز شنبه ، ۳ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار

سال نو،‌ سال اوج گرفتن بانک قدرتمند صادرات

رشد مسکن حدود نرخ تورم خواهد بود

روند صعودی طلای جهانی متوقف شد

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت نوروز ۹۸

توزیع ۱۰۰۰ بسته مواد غذایی بین خانواده های کودکان کار

رتبه ایران در ۸ شاخص اقتصادی

بودجه ۹۷ بدون کسری بسته شد

۶ راه حل فوری برای مدیریت بازار خودرو

حمایت صندوق بین‌المللی پول از توقف رشد نرخ بهره توسط فدرال رزرو

کاهش بیش از ۳۰ درصدی معاملات مسکن در پایتخت

دولت بانک‌ها را برای رونق بازار مسکن به میدان بیاورد

مجلس به دنبال تصویب قانون سپرده‌گذاری ارزی

صرافی‌های منتخب از شنبه آینده خدمات ارزی ارائه می‌دهند

تورم سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد اعلام شد

هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است

پرداخت کامل حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷

پیام رئیس‌جمهوری به مناسبت آغاز سال نو

سالِ جدید، سالِ «رونق تولید»

شش راهبرد بانک مرکزی در سال "رونق تولید"

فهرست خدمات دهی ۱۸ بانک و بیمه‌ در نوروز ۹۸ اعلام شد

اهتمام جدی دولت در محدودیت نرخ تورم و تقویت پول ملی در ۹۸

ثبت شرکت متناظر INSTEX در ایران با سرمایه یک میلیارد ریالی

قانون بودجه سال آینده کل کشور ابلاغ شد

ایجاد فضای رانتی در صنعت خودروسازی با واگذاری سهام متقاطع شرکت‌ها

بانک ملت تندیس زرین زُبدگی دیجیتال گرفت

در آستانه سومین عرضه اولیه تامین سرمایه در بورس تهران عنوان شد

تحقق ۸ عرضه اولیه سهام در سال جاری

۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲کد خبر: 272567
ایستانیوز:در آستانه عرضه اولیه سهام سومین تامین سرمایه در بورس تهران، مدیر هیأت پذیرش این بازار با تاکید بر مبنا قرار گرفتن کیفیت در پذیرش شرکت‌های جدید گفت: در سال جدید ۸ عرضه اولیه سهام در بورس تهران صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نشست خبری سومین عرضه اولیه سهام تامین سرمایه در بورس تهران پیش از ظهر امروز با حضور مدیران این بازار برگزار شد.
 
در این نشست اسماعیلی درگاهی مدیر هیأت پذیرش بورس تهران با بیان اینکه در سال جاری 8 عرضه اولیه سهام در بورس تهران انجام شده است، عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بود 12 شرکت جدید در سال جدید با عرضه اولیه سهام روبرو باشند، اما مبنا قرار گرفتن کیفیت به جای کمیت در پذیرش شرکت‌ها و لزوم رعایت برخی مقررات از جمله ارائه تضامین و تعهدات در سپرده گذاری مرکزی و همچنین برنامه سهامدار عمده باعث شده تا این لحظه سهام 8 شرکت جدید در بورس تهران عرضه اولیه شوند.
 
وی با بیان اینکه همزمان با عرضه اولیه سهام تامین سرمایه نوین در روز جاری، پذیره نویسی هزار میلیارد تومانی اوراق اجاره مبتنی بر سهام،‌ شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز صورت می‌گیرد، گفت: تلاش شده در فرایند پذیرش شرکت‌ها دقت در مفروضات ارزش‌گذاری از طریق شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری معظم رعایت و کیفیت ارزش‌گذاری‌ها افزایش یابد.
 
در ادامه این نشست ولی نادی قمی مدیرعامل تامین سرمایه نوین با اشاره به ویژگی‌ها و جریان درآمدی این شرکت گفت: برنامه افزایش سرمایه 700 میلیارد تومانی «تنوین» به رقم 900 میلیارد تومان در سال آینده از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران در دستور کار است.
 
وی با بیان اینکه تامین سرمایه نوین در سال مالی جاری با تحقق سود خالص عملیات 430 میلیارد تومانی توانسته به ازای هر سهم مبلغ 555 ریال سود خالص محقق سازد، گفت: پیش‌بینی می‌شود، در سال آینده با تحقق حدود 408 میلیارد تومان سودآوری، بتوان به ازای هر سهم عایدی 58 تومانی را محقق کرد.
 
وی در برابر پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه فرایند جریان درآمدی تامین سرمایه نوین با توجه به وضعیت کسب و کار کشور در سال‌های آینده و همچنین  بار مالی احتمالی جمع‌آوری سهام کنتورسازی ایران در خارج از ساعت معاملات  بر روی «تنوین» چیست، گفت: موضوع خرید سهام کنتورسازی در خارج از ساعات معاملات در کمیته مالی اقتصاد نوین بررسی شده و این مجموعه در جهت حل موضوع و کمک به آن ورود کرده است که هیچ بار مالی برای تنوین در بر ندارد.
 
وی ادامه داد:‌درآمدهای تامین سرمایه نوین همواره در مسیر درآمدی به ویژه در بخش تامین مالی با کاهش مواجه نبوده، اما برای تامین مالی کسب وکارهای کوچک و متوسط همواره با حرکت به سمت پیشرفت‌های مالی نسبت به تحقق اهداف تامین مالی در ایران صبور بود. هر چند در زمینه تامین مالی بزرگ و محاسبات صورت گرفته نمی‌توان هیچ گاه نقش دولت را حذف کرد، اما وزن تامین مالی‌های صورت گرفته در بخش خصوصی هر ساله با سایر بخش‌ها تفاوت دارد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *