RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۱ آذر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

اگر سرمایه اجتماعی تقویت شود، اصلاحات اقتصادی بدون ترس پیش می‌رود

بهترین شرکت ها برای کار در سال ۲۰۲۰

دولت به طور غیرمستقیم از بانک مرکزی استقراض می‌کند

آثار آزادسازی نرخ ارز در بخش دارو و تجهیزات پزشکی

بیش از ۸ میلیون نفر در بانک قرض الحسنه مهر ایران حساب دارند

یک سوم معوقات مالیاتی برای ۱۰۰شخص حقیقی و حقوقی است

کاهش ۷۹درصدی تسهیلات اعطایی ارزی - صادراتی

فقط ۴۰درصد مردم واقعا به یارانه نقدی‌ نیاز دارند

زیان ۹۹۸.۸میلیارد تومانی بانک تجارت در ۶ماه

۱۵ میلیون حساب بانکی هک شده است!؟

بخشنامه‌های تامین اجتماعی تجمیع می شوند

ثبت درخواست درگاه پرداخت اینترنتی متصل به حساب‌های سپهری از سامانه ای‌نماد عملیاتی شد

NPL پایین، حاصل بهداشت اعتباری بالای بانک ملی

کشف و مسدودسازی ۹۵۰ درگاه پرداخت بانکی جعلی

فروشِ از دم قسطِ اموال مازاد بانک‌ها در بورس طی ۱ ماه آینده

سود تلفیقی هرسهم "کاوه" ۵۶۷ریال اعلام شد

سود خالص "دماوند" به ۲.۱۷هزار میلیارد ریال رسید

قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران تصویب شد

بانک‌ها باید نسخه‌ای از قرارداد را به تسهیلات گیرندگان ارائه کنند

یارانه‌ها امشب واریز می‌شود

قیمت سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد

دلار کوتاه آمد

افت ۴۷ واحدی شاخص بورس تهران

طلب ۲.۵۰۰ میلیارد تومانی بیمه دی از دولت

صدور حق بیمه های سال ۹۸ "وسرمد" به ۵ هزار میلیارد ریال رسید

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد اعلام کرد:

رشد حجم معاملات با معاملات الگوریتمی در بازارسرمایه

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹کد خبر: 271397
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد اظهار داشت: بازاهای مالی دنیا با عبور از الگوهای سنتی به سمت رفتارهای نوین و دانش‎بنیان معامله‎گری حرکت کرده است. در حال حاضر بازارسرمایه با بهره‎گیری معاملات الگوریتمی توانسته در اصلاح قیمت‎گذاری‎ها نادرست، بحث نقدشوندگی‎های بالای این بازار و همچنین رشد حجم معاملاتی بازارسرمایه بسیار کمک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، محمد عابد، در خصوص نخستین مسابقه معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه به پاسارگاد تحلیل گفت: امروزه معاملات الگوریتمی بخش زیادی از حجم معاملات دنیا را به خود اختصاص داده است. در ایران نیز بسترهای مناسب این ابزار معاملاتی فرآهم شده و با توسعه‎ای که در مقررات و زیرساخت‎های بازارسرمایه صورت گرفته، این نوع معاملات بسیار پرقدرت مسیر خود را در قالب مسابقه آغاز کرده است.
 
مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد افزود: با توجه به بسترهای ایجاد شده این معاملات در ایران و با مقایسه بازارهای مالی پیشرفته دنیا، توانستیم آغاز راه را با گامی بسیار بزرگ و بنیادین برداشته و این ابزار را در بطن معاملات بازارسرمایه ایران قرار دهیم.
 
وی درباره مزایای این نوع معاملات اظهار داشت: در فرآیند معاملات الگوریتمی اصلاح قیمت‎گذاری‏های نادرست، نقدشوندگی‎های بالای بازار، ارتقای دانش عمومی، کاهش خطاهای عملیاتی و انسانی حذف می‎شود و تحلیلگران قادر خواهند بود خود به توسعه الگوریتم‎های پیشرفته‎تر بپردازند که در نهایت منجر به رشد بازارسرمایه به کمک معاملات الگوریتمی شوند.
 
عابد در رابطه با فرهنگ‎سازی  این ابزار معاملاتی تصریح کرد: سرمایه‎گذاری و استفاده از ابزارهای نوین در بازارسرمایه اهمیت بالایی دارد، در این راستا گروه مالی پاسارگاد با در نظر داشتن مسوولیت‏های اجتماعی خود به همراه سازمان بورس و اوراق بهادار، نقش کلیدی در برگزاری آن داشته و به فرهنگ‎سازی آن کمک شایانی کرده است.
 
وی در مورد نقش شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد طی برگزاری این مسابقه افزود: این مسابقه در بستر معاملات بر خط شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد انجام می شود. در این راستا شرکت کارگزاری با ارایه خدمات خود به ۲۰ تیم شرکت کننده در قالب اعتبار معاملاتی ۳۰۰ میلیون ریالی به هر کدام از تیم‎ها، زمینه انجام معاملات را آماده کرده تا مسابقه به راحتی انجام شود.
 
مدیرعامل این شرکت گفت: تاکنون در برگزاری این مسابقه، سیستم معاملاتی تیم‎ها با مشکلی مواجه نشده اند و مجموعه‎های کارگزاری بانک پاسارگاد و گروه مالی پاسارگاد نهایت همکاری را در این زمینه داشته‎اند و اطلاعات زمانی معاملات در بهترین زمان ممکن به شرکت‎کنندگان رسید و معامله‎گران به خوبی معاملات خود را انجام می دهند

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *