RSS
امروز سه شنبه ، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

برگزاری اختتامیه جشنواره فروش بیمه های زندگی بیمه رازی

پیاده‌سازی تراکنش‌های دو مرحله‌ای در سامانه #۷۲۰* بانک پاسارگاد

رشد ۲۷.۴ درصدی اخذ مالیات مستقیم در سال ۹۸

نظام مالیاتی هوشمند و منصف

شیوه‌نامه اجرایی اوراق گام ابلاغ شد

مناسب‌سازی خدمات بانکی برای توان یابان در بانک توسعه تعاون

راه جدید برای افزایش سود سپرده بانکی

آغاز پذیرش شرکت‌های استانی سهام عدالت در بورس

شمارش معکوس قرعه کشی مسابقه «رو به حرم» بانک ملی

بیمه تجارت‌نو به ازای هر سهم ۹۰ ریال سود تقسیم کرد

افزایش نرخ ارز منشاء تورم ایران

پرداخت تسهیلات برای احداث و تکمیل مسکن روستایی

شوخی تلخ بیمه بیکاری کرونایی!

قیمت دلار، یورو و ارز امروز ۱۶ تیر ۹۹

قیمت طلا و سکه در ۱۶ تیر ۹۹

مقصر اصلی افزایش نرخ ارز در بازار کیست؟

ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی در بورس بین‌الملل

ورود بانک مرکزی برای تثبیت ارز

معادن ایران درخطر ریزش

نوسان نرخ ارز دشمن سرمایه گذاری است

آیا اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز نزدیک است؟

استرداد لایحه مالیات بر ارزش افزوده به مجلس

این هفته کدام شرکت در بورس، عرضه اولیه می‌شود؟

قیمت طلای جهانی پایین آمد

علل ناآرامی‌های بازار ارز

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد؛

برخی در مسیر خصوصی‌سازی مانع‌تراشی می‌کنند

۱۶:۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹کد خبر: 271373
ایستانیوز:جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) همزمان با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،اسحاق جهانگیری در ابتدای این جلسه با اشاره به بیانیه " گام دوم انقلاب " ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر لزوم رفع ضعف ها و نواقص ساختاری در اقتصاد کشور، گفت: رهبر معظم انقلاب در بخشی از این بیانیه بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید ویژه کرده اند که به طور طبیعی وظایف و تکالیفی بر عهده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است که باید برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی به آنها عمل کند. بنابراین لازم است همه دستگاه ها با محوریت دبیرخانه ستاد با بازنگری در سیاست ها و برنامه های خود در حوزه اقتصاد مقاومتی برای تحقق اهداف تعیین شده در این بیانیه تلاش کنند. 
معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: اقتصاد کشور از نواقص و عیوب ساختاری و مسائلی نظیر اتکاء به درآمدهای نفتی و دولتی بودن اقتصاد رنج می برد و به دلیل آنکه طی سالهای طولانی برای حل چالش های اساسی کشور اقدامی صورت نگرفته است، امروز با انباشت مشکلات، پیچیدگی ها و مسائل بغرنجی در اقتصاد کشور روبرو هستیم. 
وی با اشاره به انتظار رهبر معظم انقلاب از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و نیز مطالبات مردم برای حل مسائل و مشکلات معیشتی تصریح کرد: بار سنگینی بر دوش همه ما قرار دارد و دبیرخانه ستاد باید به طور ویژه و با تمرکز جدی به مطالبات اخیر مقام معظم رهبری بپردازد و دستگاه های اجرایی نیز باید با همکاری با دبیرخانه ستاد و بهره مندی از ظرفیت کارشناسان اقتصادی توانمند در این راستا حرکت کنند. 
جهانگیری افزود: یکی از مشکلات اقتصاد کشور این است که گاهی تصمیمات صحیح و سیاست گذاری های مناسبی در کشور اتخاذ می شود اما در مرحله اجرا با موانعی روبرو می شود که نمونه بارز آن در زمینه خصوصی سازی قابل مشاهده است و متاسفانه عده ای در مسیر خصوصی سازی مانع تراشی می کنند. 
وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مسئولیت روشن و شفافی را بر دوش ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار داده اند، از دبیرخانه ستاد خواست ظرف دو هفته ضمن دریافت نظرات و پیشنهادات دستگاه های اجرایی، برنامه ای جامع برای بازنگری در سیاست ها و ارزیابی اقدامات صورت گرفته، تدوین و به ستاد ارائه کند. 
در این جلسه که وزرای کشور، جهاد کشاورزی، نیرو، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز حضور داشتند، موضوع بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغی رهبر معظم انقلاب مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و اعضای ستاد پیشنهادات خود را در جهت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور برای تحقق منویات مقام معظم رهبری ارائه کردند. 
در ادامه این جلسه پس از بحث و بررسی در خصوص چالش های موجود و نقاط ضعف فعلی در اقتصاد کشور، مقرر شد دبیرخانه ستاد ظرف دو هفته آینده پس از دریافت نظرات و پیشنهادات دستگاه های اجرایی، برنامه ای جامع مبتنی بر بازنگری و ارزیابی از سیاست ها و برنامه های اجرایی ستاد، رویکردهای آتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در چارچوب اهداف تعیین شده که در بیانیه گام دوم انقلاب به آنها تصریح شده است،‌ تدوین و ارائه کند. 
همچنین در پایان این جلسه در خصوص راهکارهای تامین مالی و سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *