RSS
امروز شنبه ، ۲ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

رشد ۵.۱ درصدی شاخص بورس تهران در مرداد

رشد ۳ هزار و ۸۵۸ واحدی شاخص کل

تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به امور مشتریان بانک سپه

تمدید مهلت استفاده از رمز دوم در تراکنش‌های کارت بانک ملت

سازمان بورس مقررات یکسان سازی قوانین صندوق‌ها را بررسی می‌کند

بانک داری اسلامی در جهان رشد کرد

پیش شرط هایی برای حذف صفر از پول ملی

۷۶ درصد کارت‌های بانکی تراکنش ندارند

نخستین گام به‌سوی تورم تک‌رقمی

شناسایی سود ۸۶ریالی برای هرسهم «غمارگ»

رشد ۷.۱۸هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وتوسم»

فرصت تکرارنشدنی بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی

کاهش ۶.۴ درصدی تورم نقطه‌ای مرداد ماه

ایران آماده از سرگیری صادرات یک محصول استراتژیک پتروشیمی

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سبز سررسید شهریور ۹۸

عرضه ۱۳ هزار تن مواد پلیمری و شیمیایی در بورس کالا

رئیس‌جمهور دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

افزایش قیمت جهانی طلا

کاهش قیمت جهانی نفت

رونق عرضه برق در بورس انرژی

یک میلیون و ۲۹۴ هزار قرارداد آتی منعقد شد

سهامداران به اطلاعات واقعی شرکت اتکاء کنند

«شپاکسا» برای ۶ماه فعالیت سود ۷۴۲ریالی اعلام کرد

یکسان سازی دستورالعمل صندوق های سرمایه گذاری در دستور کار

آمادگی بانک‌ها برای عملیات تبدیل ریال به پارسه

رشد ۱۴۱ واحدی شاخص کل بورس

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷کد خبر: 270998
ایستانیوز:بورس تهران در حالی آخرین روز معاملات هفته جاری را کم‌حجم و با نماگرهای سبزپوش به پایان برد که همچنان تک‌سهم‌ها حرف آخر را برای بورس‌بازها می‌زنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه 17 بهمن ماه 97 با افزایش 141 واحدی به رقم 158 هزار و 535 واحد رسید.
 
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 169 واحدی عدد 29 هزار و 597  واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 342 واحدی به رقم  175 هزار و 980 واحد دست یافت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 212 واحدی به رقم 118 هزار و 44 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 232 واحدی عدد 309 هزار و 806 واحد را به نمایش گذاشت.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 12 واحدی بر روی رقم یک هزار و 934 واحد نشست.
 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با 81 واحد و سرمایه‌گذاری غدیر با 56 واحد و بانک ملت با 40 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه گذاری توسعه معدن و فلزات با 106 واحد، پالایش نفت تهران با 27 واحد و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 26 واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 418 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 598 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 142 هزار و 328 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات ا‌مروز نماد معاملاتی شرکت‌های حق تقدم خرید سهام بیمه اتکایی امین، حق تقدم خرید سهام گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، حق تقدم خرید سهام ایران دارو، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، حق تقدم خرید سهام البرز دارو، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین، نورد و لوله اهواز، صنایع پتروشیمی گلستان، کاشی و سرامین سعدی، مهندسی نصیر ماشین‌، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های درخشان تهران، سرماآفرین، سیمان تهران، سرمایه‌گذاری البرز، آتیه د‌ا‌ده‌پرداز، توسعه اقتصادی آرین، قند لرستان، داروسازی جابربن حیان، متوقف شدند.
 
ا‌مروز همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ ایرانیان با توجه به تغییر ۲۰ درصدی قیمت سهام به مد‌ت ۶۰ دقیقه در مرحله سفارش‌گیری مجدد قرار گرفت.
 
 ا‌مروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص د‌ارد ۴۱ میلیون سهم پارس‌خودرو به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد.
 
همین وضعیت در لیزینگ رایان سایپا با کد به کد شدن ۳۲ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان دنبال شد. در بیمه پاسارگاد ا‌ما ۳۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد تومان معاملات درون گروهی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نظاره‌گر بود و ۲۰ میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه ملی به ارزش کمتر از ۶ میلیارد تومان از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سوی سهامدار عمده کد به کد شد.
 
معاملات کد به کد در سایپا آذین با جابجایی ۱۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان همراه بود. همچنین ۵.۵ میلیون سهم سایپا شیشه به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین بیش از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۵ میلیون سهم تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد و ۵ میلیون سهم فنرسازی زر به ارزش کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان کد به کد شد.
 
در پتروشیمی شیراز نیز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲.۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.
 
بر اساس این گزارش ا‌مروز بازار سهام در شرایطی معاملاتی کم حجم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نظاره‌گر بود که همچنان تک‌سهم‌ها حرف اول و آ‌خر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر‌ا‌ی بورس‌بازها می‌زنند. با این همه گروه لیزینگ در حالی ا‌مروز با اقبال خریداران حقیقی سهام روبه‌رو شد که با نظاره‌گر بودن سهامداران حقوقی، سکان هدایت این گروه فقط در دست بورس‌بازهای حقیقی بازار بود.
 
گروه دارو تک‌سهم‌های قطعه‌ساز و تجهیزاتی‌ها در کنار تک‌سهم‌های اغلب فرابورسی در حالی همچنان بر‌ا‌ی بورس‌بازها خودنمایی می‌کند که حجم معاملات سهام در این گروه‌ها چندان پایدار و قابل اتکا نیست.
 
به نظر می‌رسد بازار سهام در آستانه تعطیلات تقویمی هفته پیش رو همچنان با معاملاتی کم حجم و کم تحرک مواجه با‌شد. بازاری که این روزها در بازارهای جهانی نظاره‌گر نوسان‌های قیمتی جذاب نیز شده است.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *