RSS
امروز یکشنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تسهیلات بانک گردشگری برای ساخت جدیدترین هتل تهران

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت پنجاه و نهمین سال تاسیس

بانک رفاه در حمایت از صنایع کوچک پیشگام بوده است

هیجان بورس فروکش کرد

شرکت ایران کیش ویترین بانک تجارت است

حضور فعال بانک اقتصادنوین و بیمه نوین در دهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک

برگزاری آزمون صدور، خسارت، بازدید، وام و الحاقیه‌های بیمه‌های زندگی در سرمد

آموزش برخط بیمه های مهندسی در بیمه ما

جذب نمایندگی بیمه زندگی بیمه رازی

متوسط رقم هر وام‌ بانکی در ایران چقدر است؟

بیانیه‌ بانک‌پاسارگاد در خصوص انتشار تحلیل‌های نادرست و ناقص از صورت‌های مالی بانک

حمایت بانک سینا از نمایشگاه روستائیان

تقسیط بدهی ۳ بانک و یک موسسه

۴ احتمال تمایل مردم به سپرده‌های جاری

یارانه پولدارها فقط ١٥ هزار میلیارد تومان

حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان

۹۵درصد مشتریان بانک ملی، کد شهاب دارند

بدون شکست و پیروزی

رشد اندک قیمت سکه

گله بخش خصوصی از رییس کل بانک مرکزی

ایران آخرین اقتصاد بزرگ دست نخورده جهان

آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان

بیمه سامان درآمد ۴٠٧میلیاردی را تاچ کرد

مقدار اسکناس در دست مردم افزایش یافت

ظرفیت خزانه سکه بانک سامان افزایش یافت

تغییر در روند سرمایه گذاری های خارجی در جهان

نگرانی از جنگ تجاری همچنان وجود دارد

۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۳کد خبر: 270288
ایستانیوز:در امریکا شمالی، ۴۴ درصد از مدیرعاملان در مورد مناقشات تجاری «بسیار نگران» هستند. در مقایسه در آسیا-پاسیفیک ۳۸ درصد از مدیرعاملان این وضعیت را دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، پکن و واشنگتن درحال مذاکره برای پیدا کردن راه حل و به پایان رساندن جنگ تجاری هستند. اما نگرانی در فعالان اقتصادی و بازار همچنان وجود دارد. مدیرعامل شرکت های بزرگ اعلام کرده اند که جنگ تجاری اطمینان کسب و کار ها را از بین برده است. سی ان ان گزارشی دراین باره منتشر کرده است.
 
طبق این گزارش افزایش پوپولیسم، عدم قطعیت در سیاست ها و تنش های تجاری باعث شده تا اعتماد مدیرعاملان جهانی کاهش شدیدی پیدا کند.
 
براساس نظرسنجی از 1300 نفر از برترین رهبران کسب و کار، سهم مدیر عاملانی که فکر می کنند اقتصاد جهانی سال آینده با کاهش مواجه خواهد شد، از 5 درصد در سال 2018 به 30 درصد افزایش یافته است. این نظر سنجی توسط موسسه PwC انجام گرفته است.
 
موج بدبینی درباره درآمد شرکت ها افزایش یافته است. تنها 35 درصد از مدیرعاملان گفته اند که «اعتماد زیاد» به چشم انداز رشد اقتصادی در 12 ماه آینده دارند. این در حالی است که سال گذشته تعداد این افراد 42 درصد بود و حالا کاهش شدید در این باره به چشم می خورد.
 
باب موریتز، رییس شرکت PwC در بیانیه ای گفت: دیدگاه مدیرعاملان از وضعیت اقتصاد جهانی در واقع چشم انداز آنها به رشد اقتصادی را مشخص می کند که به نظر می رسد پیش بینی ها در سال 2019 رو به کاهش بوده است. به اعتقاد من، افزایش تنش های تجاری و حمایت از آن دلیل کاهش اعتماد به نفس کسب و کارها بوده است.
 
این گزارش، همزمان با نشست سالانه مجمع جهانی اقتصادی در داووس سوییس منتشر شد. جایی که مدیرعاملان، بانکداران، سیاست مداران و قانونگذاران حضور دارند. یکی از موضوعات مهم مورد بحث در داووس امسال، افت اقتصاد جهانی و پیامدهای آن برای شرکت ها و دولت هاست.
 
*استرس مدیرعاملان
 
PwC می گوید که «انسجام وسیع» در آنچه باعث نگرانی مدیرعاملان شده است، وجود دارد. آنها در سراسر جهان به موضوعاتی مانند عدم قطعیت سیاسی، کمبود احتمالی کارگران ماهر و قوانین بیش از اندازه به عنوان خطرات عمده پیشرو اشاره کرده اند.
 
در حالی که همه مدیران شرکت ها در سراسر جهان نگران جنگ تجاری هستند، اما مدیران دو کشور چین و ایالات متحده از رویارویی بین دو کشور بیش از بقیه نگرانند.
 
براساس این نظرسنجی، در امریکا شمالی، 44 درصد از مدیرعاملان در مورد مناقشات تجاری «بسیار نگران» هستند. در مقایسه در آسیا-پاسیفیک 38 درصد از مدیرعاملان این وضعیت را دارند.
 
بسیاری از شرکت ها استراتژی خود را با این ماجرا تنظیم کرده اند. بیش از 60 درصد از مدیرعاملان چین که گفته اند درباره جنگ تجاری «بسیار نگران» هستند، زنجیره عرضه و استراتژی برون سپاری را براین اساس تنظیم کرده اند.
 
تقریبا 4 نفر از 10 نفر تولیدات را تغییر داده اند و تاخیر در هزینه های سرمایه ای را در دستور قرار داده اند.
 
*تغییر سرمایه گذاری
 
رهبران کسب و کار در چین، درباره تمرکز در ایالات متحده بازنگری کرده اند. در حالی که سال گذشته 59 درصد از مدیرعاملان چینی گفته بودند که ایالات متحده مهمترین بازار خارجی برای رشد شرکت هاست، این تعداد در سال جاری به 17 درصد کاهش یافته است.
 
موریتز می گوید: دور شدن از بازار امریکا و تغییر سرمایه گذاری چین در دیگر کشورها، واکنش به عدم اطمینان به اختلافات تجاری بین امریکا و چین است.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:جنگ تجاری
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *