RSS
امروز دوشنبه ، ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار

اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان

اپلیکیشن پرداخت صاپ ٤٠ سکه بهار آزادی جایزه می‌دهد

تعطیلی خزانه جواهرات ملی در روز ۲۸ اسفند ماه

موزه بانک ملی ایران در ایام نوروز میزبان گردشگران است

۱۰ هزار میلیارد تومان وام خرید مسکن پرداخت شد

ادامه اصلاح مقررات بازار پایه فرابورس

پرداخت بیش از ۱۳ میلیارد ریال خسارت در یک فقره جرحی

تولید بیش از ۴ هزار خودرو در روز

رشد ۳۳۷۶واحدی شاخص بورس

کدام ارزها بیشترین وابستگی را به اقتصاد چین دارند؟

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

کاهش قیمت طلای جهانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران وارد پکن شد

چرخ ادغام بانک ها به راه افتاد

قیمت دلار امروز به ۱۲۸۹۰ تومان رسید

مرغ محبوب‌ترین گوشتِ جهان ثروتمند است

اعلام نظر در باره پالرمو و CFT با رعایت منافع ملی

اقتصاد سالم زیر چتر ابزارهای مالی اسلامی

بازدید مدیرعامل بانک ملت از ۲ شرکت داروسازی در استان خراسان رضوی

مدیرعامل بانک ملت در جمع فرزندان شاهد:تکریم خانواده شهدا را وظیفه و افتخار می دانم

شرط بازگشت ارزش به پول ملی

تفکیک مصارف پایه پولی خلق شده توسط بانک مرکزی

در خصوص واگذاری شرکتهای"تامین سرمایه"

۱۱ هزار میلیارد ریال در بورس انرژی تامین مالی شد

۱۵۰ شعبه بانک تجارت میزبان مشتریان در تعطیلات نوروز

شاخص بورس در مرز کانال ۱۶۵ هزار واحد

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹کد خبر: 269681
ایستانیوز:شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشدی ۸۶۲ واحدی به ۱۶۴ هزار و ۸۲۹ واحد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار های مالی(ایستانیوز)، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.
 
رشد شاخص ها
 
بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۸۶۲ واحد رشد معادل ۰.۵۳ درصد به ۱۶۴ هزار ۸۲۹ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۲۵۰ واحد افزایش معادل ۰.۵۳ درصد به ۴۷ هزار ۹۱۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۷۹ واحد رشد معادل ۰.۶۳ درصد به ۲۸ هزار و ۴۳۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۲۶ واحد افزایش، معادل ۰.۶۳ درصد به ۲۰ هزار و ۲۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۹۷۱ واحد صعود، معادل ۰.۵۴ درصد به ۱۷۹ هزار و ۵۶۴ واحد، شاخص بازار اول با ۸۴۵ واحد افزایش معادل ۰.۷۰ درصد به ۱۲۱ هزار ۸۵۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۰۴ واحد رشد معادل ۰.۲۲ درصد، به ۳۲۶ هزار و ۳۳۱ واحد رسید.
 
 نمادهای تاثیر گذار
 
از سویی دیگر امروز ۶ نماد «کچاد با ۱۲۲ واحد، شپنا با ۱۰۹ واحد، فولاد با ۹۶ واحد، تاپیکو با ۸۵ واحد، کگل با ۷۳ واحد و تاپیکو با ۶۱ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
 
نوسان شاخص صنایع
 
این گزارش می‌افزاید، امروز اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چوبی با ۸۷۳۳ واحد صعود معادل ۴.۹۶ درصد به ۱۸۴ هزار و ۷۸۵ واحد، انتشار و چاپ با ۱۵۳۲۸ واحد افزایش معادل ۴.۵۶ درصد به ۳۵۱ هزار و ۳۸۱ واحد، محصولات کاغذ با ۱۱۵۳ واحد رشد معادل ۴.۱۲ درصد به ۲۹ هزار و ۱۳۰ واحد، وسایل ارتباطی با ۱۱۰ واحد صعود معادل ۳.۸۳ درصد به ۳ هزار و ۱۲ واحد، حمل و نقل با ۹۴ واحد افزایش، معادل ۲.۱۱ درصد به ۴ هزار و ۵۶۴ واحد، کانی غیر فلزی با ۹۰ واحد رشد معادل ۱.۹۹ درصد به ۴ هزار و ۶۴۹ واحد، تامین آب، برق و گاز با (۱۲) واحد کاهش معادل (۲.۸۵) درصد به ۴۴۳ واحد» رسید.
 
بیشترین افزایش و کاهش قیمت‌ها
 
در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «چکاران، سبجنو، چفیبر، بموتو، ونیکی، خمهر و کپشیر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سیلام، فروس، مبین، زمگسا، خموتور، کلوند و قهکمت» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.
 
توقف و بازگشایی نمادها
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «داروسازی دکتر عبیدی، پتروشیمی فجر، پتروشیمی مبین، بیمه آرمان، ذوب‌آهن اصفهان، صنایع ماشین‌های اداری ایران، بانک سرمایه، سیمان خوزستان» از سوی ناظر بازار بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «عطرین نخ قم، موتوژن، نوش مازندران، ماشین‌سازی اراک، لامیران و آسان‌پرداخت پرشین» متوقف شدند.
 
به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۴۶ هزار و ۸۱۳ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۸۳۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۴۳۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۲۶ هزار و ۱۸۳ میلیارد تومان رسید.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *