RSS
امروز چهارشنبه ، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

رشد چهار درصدی تولید در ۱۰ واحد بزرگ فولادی کشور

رشد اقتصادی حاصل حذف صفر از پول ملی در سایر کشورها

ایران در حفظ ارزش پول ملی موفق بوده است

چشم‌انداز رشد اقتصادی ایران

سود هر سهم "رکارت" کاهشی بود

قیمت طلا مجدد ۱۵۰۰ دلاری شد

دولت کارگران فقیر را به حال خود رها کرد

سرمایه‌هایی که به رونق تولید منجر نمی‌شود!

آیا آغاز تغییرات از کارت سوخت جایگاه‌ها کلید خورده؟

نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

سه‌گانه قیمت‌شکن در بازار مسکن

اصلاح چرخه کارمزد با اعمال در درگاه‌های پرداخت اینترنتی

واریز ۳هزار میلیارد تومان حق بیمه ثالث به حساب سه ارگان

بیمه عمر تسهیلات قرض الحسنه بانک رفاه اقساطی شد

"دبالک" به سود رسید

رشد ۱۹۰۰ واحدی شاخص بورس

کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه

سیر صعودی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

نتایج انتخابات هیات رئیسه کمیسیون‌های اتاق ایران اعلام شد

بورس‌های آسیایی بر نردبان صعود

احداث بیمارستان یون درمانی با حمایت بانک ملت

بازار جهانی نفت شوکه شد!

اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ برای رسیدگی به شکایات مشتریان توسط بانک سامان

ادامه دریافت شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالت

درخواست بانک مرکزی برای استفساریه در خصوص مالیات برتسعیردارایی‌ها

رییس سازمان بورس اعلام کرد:

احتمال ارتقای عضویت بورس ایران در آیسکو

۱۶:۱ - ۱۳۹۷/۸/۲۹کد خبر: 265226
ایستانیوز:رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: ارتقای عضویت بورس ایران در آیسکو از برنامه های جاری این نهاد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از سنا، شاپور محمدی از دور جدید فعالیت‌های این سازمان در آیسکو خبر داد و در این خصوص گفت: حضور در کمیته‌های مختلف این نهاد بین‌المللی می‌تواند به ارتقای تعاملات سازمان بورس ایران با دیگر کشورها منجر شود.
 
همچنین رییس سازمان بورس از عضویت سازمان بورس در یکی از مهم ترین کمیته‌های آیسکو خبر داد و در این زمینه بیان کرد: فعالیت‌های چشمگیر و قابل توجه سازمان بورس در زمینه آموزش و فرهنگ‌سازی باعث شد بورس ایران به عضویت «کمیته ۸» آیسکو درآید و کمیته ۸، هم‌اکنون ۴۰ عضو دارد و با تمرکز بر ارتقای سواد مالی و فرهنگ‌سازی فعالیت می‌کند.
 
دبیر شورای عالی بورس در توضیح فعالیت‌های این کمیته گفت: ماموریت اصلی این کمیته انجام خط مشی آیسکو برای آموزش سرمایه‌گذاری و سواد مالی است. همچنین این کمیته به هیات مدیره آیسکو مشاوره می‌دهد و مسائل و موضوعات مربوط به حمایت از سرمایه‌گذاران را بررسی می‌کند.
 
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در تشریح اقدامات گسترده این سازمان در زمینه فرهنگ‌سازی بیان کرد: راه‌اندازی بورس مجازی‌، انتشار کتب و جزوات آموزشی برای کلیه سطوح سنی، ساخت پویانمایی‌های آموزشی و برگزاری لیگ ستارگان از اقدامات مورد توجه آیسکو بود.
 
وی با اشاره به جذابیت لیگ ستارگان بورس برای دبیرکل آیسکو بیان کرد: نحوه برگزاری لیگ ستارگان و همراهی جامعه دانشگاهی با بازار سرمایه برای دبیرکل آیسکو تحسین‌ برانگیز بود. دبیر کل آیسکو این رویداد را که موجب اتصال تجربیات کارشناسان و متخصصان بازار سرمایه و دانشجویان بود خلاقیتی نوظهور دانست و تبادل اطلاعات در زمینه قانون و مقررات، شیوه‌ها و روش‌ها و استفاده از پتانسیل و نبوغ جوانان را، یکی از راهکارهای ارتقای سواد مالی جامعه فرهنگی و دانشگاهی اعلام کرد.
 
محمدی با اشاره به واکنش مثبت دبیرکل آیسکو نسبت به اقدامات صورت گرفته در بورس ایران گفت: بولتن‌های خبری آیسکو در زمینه فعالیت‌های بازار سرمایه ایران به ویژه در خصوص فرهنگ‌سازی و سواد مالی مطالب مختلفی منتشر کرده‌اند. در پی انتشار این مطالب، پل اندروز، دبیرکل آیسکو، سازمان بورس و اوراق بهادار ایران را مورد تحسین قرار داد.
 
وی در این خصوص توضیح داد: اندروز، در تاریخ ۲۲ آبان سال‌جاری در تماس تلفنی با مقامات سازمان بورس و اوراق بهادار، ضمن تقدیر و تشکر در زمینه اقدامات انجام شده، رسما از سازمان بورس برای بررسی درخواست عضویت در «کمیته ۸» دعوت به عمل آورد.
 
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین افزود: با عضویت سازمان بورس در این کمیته، سطح تعاملات بازار سرمایه ایران در عرصه‌های بین‌المللی ارتقای قابل توجهی داشته که این امر به نوبه خود افزایش استانداردهای بین‌المللی بازار سرمایه ایران و همخوانی آنها با استانداردهای پیشرو پذیرفته شده بین‌المللی در حوزه‌های مربوطه را به همراه خواهد داشت.
 
محمدی، در ادامه اظهاراتش به تلاش بورس ایران برای ارتقای جایگاه خود در آیسکو اشاره کرد و گفت: بازار سرمایه ایران با هدف بین‌المللی شدن، ارتقای سطح تعاملات و رسیدن به استانداردهای جهانی در فروردین سال ۹۵ به عضویت پیوسته آیسکو درآمد.
 
در همین زمینه ما در تلاش هستیم، عضویت خود را به طبقه «عادی» ارتقا دهیم تا بتوانیم نقش موثرتری در تصمیم‌گیری‌ها و رای‌گیری‌های این نهاد بین‌المللی ایفا کنیم. وی در خصوص اثرگذاری عضویت ایران در این نهاد مهم بین‌المللی گفت: عضویت سازمان بورس در آیسکو، راه عضویت ما در کمیته‌های مختلف فعال در این نهاد را هموار کرده است.
 
عضویت در این کارگروه‌ها گام مهمی در تبادل تجربه با بازارهای سرمایه پیشرو دنیا به شمار می‌رود. همچنین این موضوع می‌تواند به ارتقای بازار سرمایه ایران هم به لحاظ فنی و هم عملکردی کمک شایانی کند.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بورس ایران، آیسکو
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *