RSS
امروز دوشنبه ، ۱۹ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بورس نفت: تصمیم سیاسی یا علمی؟

۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، خط فقر تهرانی ها

حضور فعالانه بانک رفاه در عرصه های مختلف اجتماعی

آتی سبد سهام در یک قدمی بازار سرمایه

صنعت کارگزاری، رکن پرریسک بازار سرمایه

حمایت از زعفران کاران با معاملات گواهی سپرده در بورس کالا

جدیدترین وضعیت کیفی خودروهای داخلی

قیمت خودرو اصلاح شد

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۶۶ هزار واحد

اعلام زمان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بیمه سامان

انتشار نسخه جدید همراه بانک تجارت

در دنیای امروز نمی شود با بانک های جهانی کار نکنیم

تثبیت اعتبار بانک شهر با عملکرد موفق در حوزه های اجتماعی

تداوم کاهش قیمت سکه و طلا در بازر امروز

بررسی فروش ریالی نفت در بورس انرژی

عضو سامانیوم شوید، آیفون ایکس‌اس‌مکس جایزه بگیرید

فرشید جوان سرپرست معاونت مالی و اقتصادی بیمه دانا شد

نظام چند لایه تأمین اجتماعی زیرساخت تحقق بودجه مقاومتی سال ۱۳۹۸

دعوت به همکاری در شرکت بیمه تعاون

افتتاح تعدادی از طرحهای اشتغالزایی روستایی مورد حمایت بانک سینا

۶ راهکار توسعه بیمه‌های زندگی در ایران

رشد ۱۸درصدی جمع دارایی های بانک ملت

صورت‌های مالی بانک سامان تصویب شد

دلار وارد کانال ۱۰ هزار تومانی شد

توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی

درآمد از هزینه در «وبصادر» سبقت گرفت

کاهش هزار و ۳۲۷ میلیارد تومان زیان در بانک صادرات

۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۸/۲۶کد خبر: 265060
ایستانیوز:بانک صادرات با انتشار صورت‌های مالی ۶ ماهه خود نشان داد وعده مدیران این بانک در مسیر تحقق قرار دارد. در این گزارش‌ها تحول در وضعیت «وبصادر» و قرارگیری بانک در مسیر کاهش زیان قابل مشاهده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بررسی دقیق‌تر گزارش اخیر بانک صادرات ایران نشان می‌دهد تحول قابل تأملی در سرفصل تسهیلات‌دهی «وبصادر» در حال شکل‌گیری است. سود تسهیلات بانک با رشد ١٤ درصدی به سطح ٦٣٧٨ میلیارد تومانی رسیده، در حالی که سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری آن تنها ٣ درصد رشد داشته که نشان از کنترل بسیار خوب بانک بر نرخ منابع خود دارد.
 
جهش ١٣٨ درصدی سود سرمایه‌گذاری
بنابراین گزارش، در نهایت جهش ١٣٨ درصدی سود سرمایه‌گذاری‌ها باعث شد سهم بانک از درآمدهای مشاع در حالی که در ٦ ماهه اول سال قبل، منجر به شناسایی زیان ٣٧٦ میلیاردی شده بود، امسال به سود قابل توجه ١١٦٥ میلیاردی برسد. اما در درآمدهای غیرمشاع تقریباً تمامی سرفصل‌ها با جهش همراه شده است تا جایی که سود وجه التزام با جهش ٣٠ درصدی به سطح ٩٩١ میلیارد تومان افزایش یافته است.
 
رشد  ١٨١درصدی درآمدها
این گزارش به نقل از هفته‌نامه اطلاعات بورس می‌افزاید: درآمد کارمزد بانک نیز با رشد خوب ٢٢ درصدی مواجه شده و به سطح ٥٩٥ میلیارد تومان رسیده است. همچنین نتیجه مبادلات ارزی بانک با جهش بسیار خوب ٢٩٥ درصدی، ٥٩٢ میلیارد تومان مثبت است و نشان از پتانسیل ارزی بالای بانک دارد. درنهایت جمع درآمدهای بانک توانسته جهش ١٨١ درصدی را به همراه داشته باشد و در مقابل این جهش درآمدی هزینه‌های بانک تنها ٢٨ درصد رشد داشته است.
 
٥٩ درصد کاهش زیان و غیره
این بررسی حاکی از آن است که رشد درآمدهای بانک از یک‌سو و کنترل هزینه منابع و عدم جهش هزینه‌های بانک از سوی دیگر، سبب شده تا زیان ٦ ماهه بانک با کاهش قابل توجه و جدی ٥٩ درصدی از ٢٢٦٧ میلیارد تومان در ٦ ماهه سال قبل به ٩٤٠ میلیارد تومان در پایان شهریور امسال کاهش پیدا کند.
البته با توجه به شدت روند کاهش زیاندهی بانک صادرات، امید به کاهش بیش از پیش این زیان‌دهی و تحقق گام‌های بعدی یعنی خروج از زیان در سال آینده محتمل به نظر می‌رسد.
 
‌جلوگیری از زیان و رسیدن به سود
بنابراین گزارش، نکته مهم این‌که در ٣ ماهه اول سال شاهد تحقق زیان ٩٤٨ میلیاردی «وبصادر» بودیم و در ٣ ماهه دوم سال عملاً زیانی در صورت‌های مالی کارسازی نشده و حتی تحقق سود ٨ میلیاردی را نیز شاهد هستیم  که این رخداد منجر به کاهش زیان شرکت به سطح ٩٤٠ میلیارد تومان شده است. به عبارتی بانک در ٣ ماهه دوم سال توانسته جلوی زیان خود را گرفته و به سود اندکی نیز دست یابد.
 
آغاز تهاتر بزرگ ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی
همچنین چندی پیش مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به آغاز فرایند تهاتر ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی بدهی پیمانکاران، دولت، شرکت‌های دولتی و عمومی، بانک‌ها و بانک مرکزی گفت: به نظر می‌آید تا چند هفته آینده کار نهایی شده و اوراق اسناد خزانه برای آن منتشر شود.
 
پرداخت بدهی‌ها در قالب اوراق اسناد خزانه
حجت‌اله صیدی درخصوص روند اجرای تبصره ٥ قانون بودجه سال ٩٧ که براساس آن تا سقف ١٠٠ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های پیمانکاران، دولت، شرکت‌های دولتی، شرکت‌های عمومی، بانک‌ها و بانک مرکزی، تهاتر می‌شود، اظهارکرد:‌ فرم‌هایی به بانک داده شده است که پیمانکاران و سایر بدهکاران به بانک آن فرم‌ها را پر می‌کنند و پس از بررسی و تأیید نهایی، مجموع بدهی‌ها در قالب اوراق اسناد خزانه منتشر می‌شود.
صیدی در پاسخ به این پرسش که چه میزان از بدهی بانک صادرات در این چارچوب تسویه و تهاتر خواهد شد، گفت: سهمیه‌ای که برای بانک صادرات در نظر گرفته‌اند ٨٥٠٠ میلیارد تومان است و ما در این چارچوب مطالبات‌مان را از پیمانکاران و شرکت‌های دولتی و عمومی غیردولتی وصول و بدهی بانک را با بانک مرکزی تسویه می‌کنیم.
 
تداوم ارایه حواله ارزی
مدیرعامل بانک صادرات درخصوص خبرهای منتشر شده مبنی‌بر توقف انجام‌ حواله‌های ارزی در بانک‌ها، اظهارکرد: تاکنون مشکل خاصی بابت انجام حواله‌های ارزی وجود نداشته است و تا زمانی که امکان استفاده از سامانه پیام‌رسانی مالی وجود داشته باشد، حواله ارزی هم انجام می‌شود. هر چند ممکن است یک بانک خارجی به عنوان کارگزار حواله ارزی ما را قبول نکند اما بانک‌های دیگری این حواله را می‌‌پذیرند.
بنابراین انجام حواله‌های ارزی متوقف نشده است و تا زمانی‌که امکان پیام‌رسانی مالی بین بانک‌های ایرانی و خارجی وجود داشته باشد، انجام حواله ارزی هم امکان‌پذیر است.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بانک صادرات
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *