آخرین اخبار

مالکیت paintech برای هیچ شرکتی نیست

جزییات طرح راننده محور شدن بیمه شخص ثالث

اهدا جوایز سفیران فرهنگی بانک صادرات

افت دوباره شاخص ملی محیط کسب و کار در پائیز ۹۷

قیمت واقعی ارز در کشور ۸هزار تومان است

چشم انداز بازار مسکن در سال آینده

برنامه‌ای برای بازگشایی ثبت سفارش خودرو نداریم

طرح اروپا برای تحریم علیه ایران

کدام کارگران سبد کالا می‌گیرند؟

برای تامین مالی تولید به سمت بورس کالا برویم

رشد ۳۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

سهم ۸۰ درصدی معاملات الگوریتمی از داد و ستد جهانی سهام

حمایت اینستاگرامی دوستداران محیط زیست از توقف چاپ سررسید نامه در بانک ملت

ابزارهای مالی جدید در راه بورس

برگزاری همایش هنر، صلح و توسعه پایدار با حمایت بانک شهر

تأمین مالی پروژه های صادرات محور در صندوق ضمانت صادرات ایران

شارژ مجدد کاراکارت از سوی بانک رفاه ممکن شد

سهم کارمزد ۳۴ بانک از تراکنش‌های خرید

شرط موفقیت حذف صفر از پول ملی

همایش سراسری مدیران بانک‌پاسارگاد برگزار شد

مدیریت ریسک، هدف اصلی ابزار آتی سهام

قیمت سکه طرح جدید ۳میلیون و ۹۴۵ هزار تومان شد

اجرایی شدن طرح عقیق بانک‌انصار با سقف ۱۰ میلیارد ریال

پایگاه داده‌ای از اطلاعات هویتی تمام مشتریان بانکی ایجاد شد

نگرانی مردم از بیمه نامه های راننده محور

دکتر محمدی در تشریح جزییات برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصاد :

ابزارهای مالی متنوع می شوند

۲۳:۴ - ۱۳۹۷/۸/۱کد خبر: 263032
ایستانیوز:سخنگوی سازمان بورس، استقلال رای، تخصص بالا، صداقت و سلامت را از جمله ویژگی های وزیر پیشنهادی اقتصاد دانست و گفت: حوزه هایی که از سوی آقای دکتر دژپسند به عنوان سیاست های جدید بازار سرمایه اعلام شده همه بخش های بازار سرمایه را پوشش می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،در همین رابطه سنا در گفتگو با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از جزییات این برنامه ها پرسید و دبیر شورایعالی بورس در این خصوص عنوان کرد: آقای دکتر دژپسند از تخصص اقتصادی بالایی برخوردار است. ایشان در موقعیت ها و سمت های اجرایی تخصصی مختلفی حضور داشته و با اقتصاد ایران به طور کامل آشنا هستند.
 
سخنگوی سازمان بورس، استقلال رای، تخصص بالا، صداقت و سلامت را از جمله ویژگی های وزیر پیشنهادی اقتصاد دانست و گفت: حوزه هایی که از سوی آقای دکتر دژپسند به عنوان سیاست های جدید بازار سرمایه اعلام شده همه بخش های بازار سرمایه را پوشش می دهد. اهم سیاست های اعلامی وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، مربوط به توسعه ابزارهای مالی جدید اسلامی، با تکیه بر تعریف ابزارهای مشتقه بر روی ابزارهای مالی پایه اسلامی مانند اوراق مرابحه، اوراق مشارکت و غیره است.
 
دکتر محمدی ادامه داد: به کارگیری ابزار فروش استقراضی برای افزایش ثبات بازار سرمایه، افزایش شفافیت و بهبود گزارشگری مالی با تکیه بر  IFRS، حمایت از سهام داران خرد، ارتقای فرهنگ سرمایه گذاری، بهبود نقدشوندگی، تلاش برای بین المللی شدن بازار سرمایه، افزایش فعالیت بورس های کالایی، تقویت نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه ها، افزایش تعدد و‌ تنوع نهادهای مالی، ارتقای زیرساخت های سخت افزاری و‌ نرم افزاری بازار سرمایه از دیگر برنامه هایی است که در دستورکار قرار گرفته است.
 
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار معتقد است: همگی این سیاست ها نشاندهنده آشنایی عمیق ایشان با بازارهای مالی به ویژه بازار سرمایه است. همچنین اعتقاد وی را به ارتقای جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد کشور نشان می دهد.
 
دکتر محمدی ابراز داشت: با توجه به این سیاست ها حضور ایشان در وزارت اقتصاد به تقویت، افزایش کارایی و توسعه فرصت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه کمک شایانی خواهد کرد. البته حضور ایشان در حوزه های برنامه ریزی کلان، در حوزه بازار پول و تدوین قوانین و مقررات پایه مانند قوانین بودجه، قوانین تجارت و امثالهم نشاندهنده میزان اشراف وی به حوزه های مختلف اقتصادی است که در اداره ابروزارتخانه ای مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، این تخصص ها و تجارب بسیار ارزشمند است.
 
دبیرشورایعالی بورس در پایان خاطرنشان کرد: روحیه علمی و قاطعیت آقای دکتر دژپسند در تصمیم گیری؛ می تواند در برون رفت از چالش ها و‌ حل مشکلات اقتصادی کشور بسیار مفید باشد
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *