RSS
امروز سه شنبه ، ۲۲ آبان ۱۳۹۷
آخرین اخبار

انطباق شاخص بورس با رشد نرخ ارز و تورم در یکسال آتی

سهم ۷۲ درصدی بانک تجارت هرمزگان در گشایش اعتبار اسنادی خارجی

اسامی برندگان جشنواره باشگاه مشتریان بانک سپه روی سایت قرارگرفت

نماد معاملاتی اعتباری ملل تعلیق شد

ثبت افرایش سرمایه بیمه سرمد

تمرکز بیشترین منابع قرض الحسنه نظام بانکی نزد بانک ملی

نرخ مبادله ای یورو و پوند ارزان شد

سوئیفت نقشی در نگهداری حساب ها و تسویه ارزی ندارد

کار سخت دژپسند؛ افزایش مالیات بدون کور کردن تولید!

نشست تلفنی مدیران بانک رفاه با مشتریان برگزار شد

قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان تمدید می‌شود؟

آرزوی وزیر بهداشت برای "بیمه‌ها"

وزیر خارجه سابق آلمان با رییس کل بانک مرکزی دیدار کرد

ارزش واقعی سهام عدالت چگونه مشخص شود؟

نقدینگی ١٦٧٢هزار میلیارد تومان شد

دژپسند: تعیین دو بانک تخصصی برای ارتباط با برزیل

اختلاف نظر کارشناسان و سرمایه گذاران درباره روند قیمت طلا

آثار منفی طرح اصلاح ماده ۱۳۳قانون مالیات‌های مستقیم

راهکارهای بهبود رتبه ایران در شاخص «پرداخت مالیات»

رویای رقابت در یک بازار آزاد با ابزارهای مدرن

خودنمایی سایه فساد بر فراز تشکیلات بورس کالا

گزیده آمارهای اقتصادی شهریور ماه سال ۱۳۹۷ منتشر شد

جشنواره بیستابیست بانک ملی ایران برندگان خود را شناخت

تمدید ثبت‌سفارش بدون کارمزد شد

چهار راهکار افزایش استقبال بخش خصوصی از عرضه نفت در بورس

دکتر محمدی در تشریح جزییات برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصاد :

ابزارهای مالی متنوع می شوند

۲۳:۴ - ۱۳۹۷/۸/۱کد خبر: 263032
ایستانیوز:سخنگوی سازمان بورس، استقلال رای، تخصص بالا، صداقت و سلامت را از جمله ویژگی های وزیر پیشنهادی اقتصاد دانست و گفت: حوزه هایی که از سوی آقای دکتر دژپسند به عنوان سیاست های جدید بازار سرمایه اعلام شده همه بخش های بازار سرمایه را پوشش می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،در همین رابطه سنا در گفتگو با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از جزییات این برنامه ها پرسید و دبیر شورایعالی بورس در این خصوص عنوان کرد: آقای دکتر دژپسند از تخصص اقتصادی بالایی برخوردار است. ایشان در موقعیت ها و سمت های اجرایی تخصصی مختلفی حضور داشته و با اقتصاد ایران به طور کامل آشنا هستند.
 
سخنگوی سازمان بورس، استقلال رای، تخصص بالا، صداقت و سلامت را از جمله ویژگی های وزیر پیشنهادی اقتصاد دانست و گفت: حوزه هایی که از سوی آقای دکتر دژپسند به عنوان سیاست های جدید بازار سرمایه اعلام شده همه بخش های بازار سرمایه را پوشش می دهد. اهم سیاست های اعلامی وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، مربوط به توسعه ابزارهای مالی جدید اسلامی، با تکیه بر تعریف ابزارهای مشتقه بر روی ابزارهای مالی پایه اسلامی مانند اوراق مرابحه، اوراق مشارکت و غیره است.
 
دکتر محمدی ادامه داد: به کارگیری ابزار فروش استقراضی برای افزایش ثبات بازار سرمایه، افزایش شفافیت و بهبود گزارشگری مالی با تکیه بر  IFRS، حمایت از سهام داران خرد، ارتقای فرهنگ سرمایه گذاری، بهبود نقدشوندگی، تلاش برای بین المللی شدن بازار سرمایه، افزایش فعالیت بورس های کالایی، تقویت نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه ها، افزایش تعدد و‌ تنوع نهادهای مالی، ارتقای زیرساخت های سخت افزاری و‌ نرم افزاری بازار سرمایه از دیگر برنامه هایی است که در دستورکار قرار گرفته است.
 
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار معتقد است: همگی این سیاست ها نشاندهنده آشنایی عمیق ایشان با بازارهای مالی به ویژه بازار سرمایه است. همچنین اعتقاد وی را به ارتقای جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد کشور نشان می دهد.
 
دکتر محمدی ابراز داشت: با توجه به این سیاست ها حضور ایشان در وزارت اقتصاد به تقویت، افزایش کارایی و توسعه فرصت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه کمک شایانی خواهد کرد. البته حضور ایشان در حوزه های برنامه ریزی کلان، در حوزه بازار پول و تدوین قوانین و مقررات پایه مانند قوانین بودجه، قوانین تجارت و امثالهم نشاندهنده میزان اشراف وی به حوزه های مختلف اقتصادی است که در اداره ابروزارتخانه ای مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، این تخصص ها و تجارب بسیار ارزشمند است.
 
دبیرشورایعالی بورس در پایان خاطرنشان کرد: روحیه علمی و قاطعیت آقای دکتر دژپسند در تصمیم گیری؛ می تواند در برون رفت از چالش ها و‌ حل مشکلات اقتصادی کشور بسیار مفید باشد
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *