RSS
امروز یکشنبه ، ۴ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار

سال نو،‌ سال اوج گرفتن بانک قدرتمند صادرات

رشد مسکن حدود نرخ تورم خواهد بود

روند صعودی طلای جهانی متوقف شد

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت نوروز ۹۸

توزیع ۱۰۰۰ بسته مواد غذایی بین خانواده های کودکان کار

رتبه ایران در ۸ شاخص اقتصادی

بودجه ۹۷ بدون کسری بسته شد

۶ راه حل فوری برای مدیریت بازار خودرو

حمایت صندوق بین‌المللی پول از توقف رشد نرخ بهره توسط فدرال رزرو

کاهش بیش از ۳۰ درصدی معاملات مسکن در پایتخت

دولت بانک‌ها را برای رونق بازار مسکن به میدان بیاورد

مجلس به دنبال تصویب قانون سپرده‌گذاری ارزی

صرافی‌های منتخب از شنبه آینده خدمات ارزی ارائه می‌دهند

تورم سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد اعلام شد

هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است

پرداخت کامل حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷

پیام رئیس‌جمهوری به مناسبت آغاز سال نو

سالِ جدید، سالِ «رونق تولید»

شش راهبرد بانک مرکزی در سال "رونق تولید"

فهرست خدمات دهی ۱۸ بانک و بیمه‌ در نوروز ۹۸ اعلام شد

اهتمام جدی دولت در محدودیت نرخ تورم و تقویت پول ملی در ۹۸

ثبت شرکت متناظر INSTEX در ایران با سرمایه یک میلیارد ریالی

قانون بودجه سال آینده کل کشور ابلاغ شد

ایجاد فضای رانتی در صنعت خودروسازی با واگذاری سهام متقاطع شرکت‌ها

بانک ملت تندیس زرین زُبدگی دیجیتال گرفت

برگزاری رویداد "فین تک دانش آموزی" در کیش

۲۳:۲ - ۱۳۹۷/۸/۱کد خبر: 263031
ایستانیوز:نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.
به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.
 
دانش آموزان ضمن یادگیری اصول اولیه کارآفرینی و کسب وکار و آشنایی با بازارهای مالی، ظرفیت ها و کارکردهای آن، در حوزه های مختلف فین تک با یکدیگر به رقابت می پردازند.
 
این رویداد امروز و فردا، به مدت دو روز در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش برگزار می شود که در آن دانش آموزان (مقطع اول و دوم متوسطه) در گروه های پنج نفره به آموزش و فعالیت می پردازند.
 
مراحل برگزاری رویداد به شرح ذیل است: در روز نخست، به آموزش کاربردی  و کوتاهی جهت آشنایی با مفاهیم کارآفرینی، کسب و کار و بازارهای مالی پرداخته می شود. در ادامه، تسهیلگر رویداد، به طرح چالش های حوزه فین تک می پردازد.
 
پس از برگزاری کارگاه خلاقیت و ایده یابی، دانش آموزان صاحب ایده، به مدت 5 دقیقه به طرح ایده خود می پردازند، درنهایت 13 تیم تشکیل می شود. سپس، دانش آموزان در کارگاه «طراحی مدل کسب و کار و اعتبارسنجی ایده» شرکت می کنند و در ادامه با کمک منتورهای خود به طراحی و توسعۀ ایده خود و تکمیل بوم کسب و کار ایده خود می پردازند.
 
دانش آموزان با اعضای تیم خود شروع به فعالیت می کنند و در گام بعدی دانش آموزانی با بوم کسب و کار آشنا می شوند و نحوۀ تکمیل مراحل آن را آموزش می بینند.
 
روز دوم، با ادامه فعالیت تیم ها آغاز می شود و کارگاه «آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها» توسط تسهیلگر، برگزار می شود. در این روز، دانش آموزان با کمک منتورهای خود، بوم مدل کسب وکار خود را طراحی و تکمیل کرده و آماده دموی اولیه ایده خود می شوند.
 
در پایان روز دوم رویداد نیز دانش آموزان همه تیم ها، به ارائه ایده های خود در مقابل داوران و حضار می پردازند و با آرای هیأت داوران، تیم های برتر انتخاب می شوند که به سه تیم برتر جوایزی به رسم یابود اهدا می شود. همچنین گواهی حضور در رویداد به همه دانش آموزان حاضر در رویداد تقدیم می شود.
 
کارگاه هایی که در طول رویداد برگزارمی شود، عبارت اند از: "کارگاه آشنایی با بازارهای مالی، کارگاه خلاقیت و ایده ­یابی، کارگاه طراحی مدل کسب وکار و اعتبارسنجی ایده، کارگاه آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها و کارگاه طراحی بوم کسب وکار".
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *