RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۷
آخرین اخبار

۲ چالش بزرگ قیمت طلا

دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

پرداخت بیش از ۳۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن

ناخشنودی عده‌ای از عرضه موفق نفت در بورس

ارزش هر ورقه سهام عدالت به ۲.۲ میلیون تومان رسید

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

کاهش ۶۸۰ هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته

رشد ۶.۸ درصدی تسهیلات اعطایی بانک ها

طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها اجرایی می‌شود

آیا ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است؟

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه اعلام شد

گرانترین الماس صورتی جهان فروخته شد

صادرات ۲۷ میلیاردی کالاهای غیر نفتی

بهار ۹۸ ، افتتاح مدرسه اهدایی کارکنان بانک تجارت در سر پل ذهاب

اولین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد

صنعت پرداخت در حال یک جهش بزرگ

شانس تصویب CFT در مجمع

کارگاه طراحی اسکناس در موزه بانک ملی

کاهش نرخ ۱۲ ارز بانکی + جدول

دلایل رقابت ناسالم شرکت های PSP

چرا سیاست‌های اقتصادی بدون سرمایه اجتماعی شکست می‌خورند؟

تأسیس نخستین شرکت سبدگردانی سهام در صنعت بیمه توسط بیمه ایران

پذیرش تامین سرمایه نوین در بورس

گام های موثر بانک مسکن در حوزه بانکداری الکترونیک

تحریم ها ، خللی بر روند عملیات بانکی ایجاد نمی کند

برگزاری رویداد "فین تک دانش آموزی" در کیش

۲۳:۲ - ۱۳۹۷/۸/۱کد خبر: 263031
ایستانیوز:نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.
به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.
 
دانش آموزان ضمن یادگیری اصول اولیه کارآفرینی و کسب وکار و آشنایی با بازارهای مالی، ظرفیت ها و کارکردهای آن، در حوزه های مختلف فین تک با یکدیگر به رقابت می پردازند.
 
این رویداد امروز و فردا، به مدت دو روز در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش برگزار می شود که در آن دانش آموزان (مقطع اول و دوم متوسطه) در گروه های پنج نفره به آموزش و فعالیت می پردازند.
 
مراحل برگزاری رویداد به شرح ذیل است: در روز نخست، به آموزش کاربردی  و کوتاهی جهت آشنایی با مفاهیم کارآفرینی، کسب و کار و بازارهای مالی پرداخته می شود. در ادامه، تسهیلگر رویداد، به طرح چالش های حوزه فین تک می پردازد.
 
پس از برگزاری کارگاه خلاقیت و ایده یابی، دانش آموزان صاحب ایده، به مدت 5 دقیقه به طرح ایده خود می پردازند، درنهایت 13 تیم تشکیل می شود. سپس، دانش آموزان در کارگاه «طراحی مدل کسب و کار و اعتبارسنجی ایده» شرکت می کنند و در ادامه با کمک منتورهای خود به طراحی و توسعۀ ایده خود و تکمیل بوم کسب و کار ایده خود می پردازند.
 
دانش آموزان با اعضای تیم خود شروع به فعالیت می کنند و در گام بعدی دانش آموزانی با بوم کسب و کار آشنا می شوند و نحوۀ تکمیل مراحل آن را آموزش می بینند.
 
روز دوم، با ادامه فعالیت تیم ها آغاز می شود و کارگاه «آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها» توسط تسهیلگر، برگزار می شود. در این روز، دانش آموزان با کمک منتورهای خود، بوم مدل کسب وکار خود را طراحی و تکمیل کرده و آماده دموی اولیه ایده خود می شوند.
 
در پایان روز دوم رویداد نیز دانش آموزان همه تیم ها، به ارائه ایده های خود در مقابل داوران و حضار می پردازند و با آرای هیأت داوران، تیم های برتر انتخاب می شوند که به سه تیم برتر جوایزی به رسم یابود اهدا می شود. همچنین گواهی حضور در رویداد به همه دانش آموزان حاضر در رویداد تقدیم می شود.
 
کارگاه هایی که در طول رویداد برگزارمی شود، عبارت اند از: "کارگاه آشنایی با بازارهای مالی، کارگاه خلاقیت و ایده ­یابی، کارگاه طراحی مدل کسب وکار و اعتبارسنجی ایده، کارگاه آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها و کارگاه طراحی بوم کسب وکار".
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *