آخرین اخبار

جهانی شدن در عصر انقلاب چهارم صنعتی، محور اجلاس داووس ۲۰۱۹

۱۷ هزار نفر با سپرده کوتاه‌مدت طرح ٦٧ از بانک صادرات وام ۶ درصدی گرفتند

جذب بازارهای جدید بیمه‌ای، رسالت اصلی شبکه فروش

توسعه معاملات الگوریتمی در دستور کار سازمان بورس

کانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی است

یک جایگاه سوخت دولتی واگذار می‌شود

یارانه نقدی دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های شهر سیرجان

انتقال بخشی از وظایف سازمان خصوصی سازی به وزارت اقتصاد

افتتاح نیروگاه آراد سیرجان با حضور مدیرعامل بانک توسعه تعاون

واگذاری پرسپولیس و استقلال به پیشکسوتان قطعی نیست

بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شد

بهبود شرایط تبادلات بانکی

معرفی خدمات بانک ملی با ابزارهای نوین

۱۴۵ هزار میلیارد تومان واگذاری در ۱۷ سال

برزخ افزایش حقوق کارگران

قیمت دلار به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

تورم ۱۰ میلیون درصدی در انتظار ونزوئلا!

۶۰ درصد از متقاضیان وام مسکن کنار کشیدند!

درخواست توقف صدور مجوز ایجاد صندوق‌های بازنشستگی خصوصی

مردم مراقب شرکت‌های مدعی سهامداری در بورس‌های غربی باشند

راه اندازی قرارداد آتی زعفران نگین سررسید اسفند ۹۷

شرایط دریافت تسهیلات مضاربه بانک ملّی

رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها

برگزاری رویداد "فین تک دانش آموزی" در کیش

۲۳:۲ - ۱۳۹۷/۸/۱کد خبر: 263031
ایستانیوز:نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.
به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.
 
دانش آموزان ضمن یادگیری اصول اولیه کارآفرینی و کسب وکار و آشنایی با بازارهای مالی، ظرفیت ها و کارکردهای آن، در حوزه های مختلف فین تک با یکدیگر به رقابت می پردازند.
 
این رویداد امروز و فردا، به مدت دو روز در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش برگزار می شود که در آن دانش آموزان (مقطع اول و دوم متوسطه) در گروه های پنج نفره به آموزش و فعالیت می پردازند.
 
مراحل برگزاری رویداد به شرح ذیل است: در روز نخست، به آموزش کاربردی  و کوتاهی جهت آشنایی با مفاهیم کارآفرینی، کسب و کار و بازارهای مالی پرداخته می شود. در ادامه، تسهیلگر رویداد، به طرح چالش های حوزه فین تک می پردازد.
 
پس از برگزاری کارگاه خلاقیت و ایده یابی، دانش آموزان صاحب ایده، به مدت 5 دقیقه به طرح ایده خود می پردازند، درنهایت 13 تیم تشکیل می شود. سپس، دانش آموزان در کارگاه «طراحی مدل کسب و کار و اعتبارسنجی ایده» شرکت می کنند و در ادامه با کمک منتورهای خود به طراحی و توسعۀ ایده خود و تکمیل بوم کسب و کار ایده خود می پردازند.
 
دانش آموزان با اعضای تیم خود شروع به فعالیت می کنند و در گام بعدی دانش آموزانی با بوم کسب و کار آشنا می شوند و نحوۀ تکمیل مراحل آن را آموزش می بینند.
 
روز دوم، با ادامه فعالیت تیم ها آغاز می شود و کارگاه «آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها» توسط تسهیلگر، برگزار می شود. در این روز، دانش آموزان با کمک منتورهای خود، بوم مدل کسب وکار خود را طراحی و تکمیل کرده و آماده دموی اولیه ایده خود می شوند.
 
در پایان روز دوم رویداد نیز دانش آموزان همه تیم ها، به ارائه ایده های خود در مقابل داوران و حضار می پردازند و با آرای هیأت داوران، تیم های برتر انتخاب می شوند که به سه تیم برتر جوایزی به رسم یابود اهدا می شود. همچنین گواهی حضور در رویداد به همه دانش آموزان حاضر در رویداد تقدیم می شود.
 
کارگاه هایی که در طول رویداد برگزارمی شود، عبارت اند از: "کارگاه آشنایی با بازارهای مالی، کارگاه خلاقیت و ایده ­یابی، کارگاه طراحی مدل کسب وکار و اعتبارسنجی ایده، کارگاه آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها و کارگاه طراحی بوم کسب وکار".
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *