آخرین اخبار

جهانی شدن در عصر انقلاب چهارم صنعتی، محور اجلاس داووس ۲۰۱۹

۱۷ هزار نفر با سپرده کوتاه‌مدت طرح ٦٧ از بانک صادرات وام ۶ درصدی گرفتند

جذب بازارهای جدید بیمه‌ای، رسالت اصلی شبکه فروش

توسعه معاملات الگوریتمی در دستور کار سازمان بورس

کانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی است

یک جایگاه سوخت دولتی واگذار می‌شود

یارانه نقدی دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های شهر سیرجان

انتقال بخشی از وظایف سازمان خصوصی سازی به وزارت اقتصاد

افتتاح نیروگاه آراد سیرجان با حضور مدیرعامل بانک توسعه تعاون

واگذاری پرسپولیس و استقلال به پیشکسوتان قطعی نیست

بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شد

بهبود شرایط تبادلات بانکی

معرفی خدمات بانک ملی با ابزارهای نوین

۱۴۵ هزار میلیارد تومان واگذاری در ۱۷ سال

برزخ افزایش حقوق کارگران

قیمت دلار به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

تورم ۱۰ میلیون درصدی در انتظار ونزوئلا!

۶۰ درصد از متقاضیان وام مسکن کنار کشیدند!

درخواست توقف صدور مجوز ایجاد صندوق‌های بازنشستگی خصوصی

مردم مراقب شرکت‌های مدعی سهامداری در بورس‌های غربی باشند

راه اندازی قرارداد آتی زعفران نگین سررسید اسفند ۹۷

شرایط دریافت تسهیلات مضاربه بانک ملّی

رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها

مأموریت رئیس‌جمهور به دولتی‌ها

نظرات بخش خصوصی را اخذ و منعکس کنید

۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۷/۳۰کد خبر: 262970
ایستانیوز:رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت، وزیر اقتصاد را موظف کرد که از طریق شورای گفت‌وگو نظرات بخش خصوصی را به دولت منتقل کند و به وزارت صنعت نیز مأموریت داد در جلساتی با اتاق ایران و تشکل‌های صادراتی بهترین راه‌های حراست از چرخه صادرات کشور و بازگشت ارز را پیشنهاد دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،رئیس‌جمهور روز گذشته با تاکید بر توجه دولت به بهبود محیط کسب‌وکار تصریح کرد: برای این کار مشارکت و همکاری بخش خصوصی لازم است و وزارت امور اقتصادی و دارایی وظیفه دارد از طریق شوراهای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، نظرات بخش خصوصی را به دولت منتقل کند.
 
حسن روحانی دیروز در نشست هیات دولت با اشاره به جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت گفت: در این جلسه، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد که در جلساتی با اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران و تشکل‌های صادراتی، بهترین راه‌ را برای حراست از چرخه صادرات و برگشت ارز حاصل از آن با توجه به ویژگی‌های گروه‌های کالایی متنوع و مقاصد صادراتی مختلف تعیین کند و پیشنهاد دهد.
 
روحانی همچنین با اشار به ضرورت توجه دستگاه‌های دولتی به نظرات مطرح شده از سوی فعالان بخش خصوصی تأکید کرد: دبیرخانه دولت نیز باید در طرح هر موضوع اقتصادی در دولت، نظر بخش خصوصی را منعکس کند.
 
پیش از این مقام معظم رهبری نیز در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت بر ضرورت توجه به نظرات بخش خصوصی در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی تاکید کرده بودند.
 
غلامحسین‌ شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز روز شنبه طی یادداشتی بر آمادگی پارلمان بخش خصوصی برای همراهی و همکاری با دولت برای رسیدن به تصمیم‌های درست اقتصادی تاکید کرد.
 
 رئیس‌جمهور با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی و تهدید به تحریم، هدف اصلی بدخواهان ایران جلوگیری از صادرات و حضور کشورمان در اقتصاد جهانی است، تصریح کرد: در این میدان، صادرکنندگان امین، سرداران عرصه مقابله با تحریم‌اند که با حفظ بازار کالاهای ایرانی، هم از اشتغال و تولید داخلی حراست کرده و هم پیروزی ایران و ایرانی را در رقابت در بازارهای جهانی ثبت می‌کنند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، روحانی افزود: صادرکنندگان امین کشور بیش از هر کس دیگری باید به دنبال آن باشند که بازار ارز کشور از ثبات برخوردار شود و با برگشت ارز صادرات به چرخه اقتصادی کشور، چرخه تولید و صادرات آنها هم استمرار پیدا کند.
 
او تأکید کرد: دولت در همه سیاست‌های ارزی و صادراتی خود، به دنبال آن بوده و هست که چرخه صادرات کشور حراست شده و در شیوه کار، همیشه از مشورت صادرکنندگان امین استفاده شود.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *