RSS
امروز یکشنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۷
آخرین اخبار

مالکیت paintech برای هیچ شرکتی نیست

جزییات طرح راننده محور شدن بیمه شخص ثالث

اهدا جوایز سفیران فرهنگی بانک صادرات

افت دوباره شاخص ملی محیط کسب و کار در پائیز ۹۷

قیمت واقعی ارز در کشور ۸هزار تومان است

چشم انداز بازار مسکن در سال آینده

برنامه‌ای برای بازگشایی ثبت سفارش خودرو نداریم

طرح اروپا برای تحریم علیه ایران

کدام کارگران سبد کالا می‌گیرند؟

برای تامین مالی تولید به سمت بورس کالا برویم

رشد ۳۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

سهم ۸۰ درصدی معاملات الگوریتمی از داد و ستد جهانی سهام

حمایت اینستاگرامی دوستداران محیط زیست از توقف چاپ سررسید نامه در بانک ملت

ابزارهای مالی جدید در راه بورس

برگزاری همایش هنر، صلح و توسعه پایدار با حمایت بانک شهر

تأمین مالی پروژه های صادرات محور در صندوق ضمانت صادرات ایران

شارژ مجدد کاراکارت از سوی بانک رفاه ممکن شد

سهم کارمزد ۳۴ بانک از تراکنش‌های خرید

شرط موفقیت حذف صفر از پول ملی

همایش سراسری مدیران بانک‌پاسارگاد برگزار شد

مدیریت ریسک، هدف اصلی ابزار آتی سهام

قیمت سکه طرح جدید ۳میلیون و ۹۴۵ هزار تومان شد

اجرایی شدن طرح عقیق بانک‌انصار با سقف ۱۰ میلیارد ریال

پایگاه داده‌ای از اطلاعات هویتی تمام مشتریان بانکی ایجاد شد

نگرانی مردم از بیمه نامه های راننده محور

با اشاره به عملکرد حقوقی‌ها مطرح شد

با دست خودمان بازار سرمایه را خراب نکنیم

۹:۸ - ۱۳۹۷/۷/۲۹کد خبر: 262900
ایستانیوز:رئیس اسبق سازمان بورس در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار به سال‌های ابتدایی مدیریت قالیباف اصل اشاره کرد و گفت: زمانی که آقای قالیباف کار را شروع کرد، بحران اقتصادی جهانی شروع شده بود و اوضاع بازار سرمایه خوب نبود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، علی صالح آبادی - رییس اسبق سازمان بورس- در مراسم تودیع حسن قالیباف اصل و معاوفه علی صحرائی گفت: زمانی که آقای قالیباف کار را شروع کرد بحران اقتصادی جهانی شروع شده بود و اوضاع بازار سرمایه خوب نبود. البته در آن زمان، دوران بحران خیلی طول نکشید و از سال ۸۸ وضعیت شاخص‌ها به حالت نرمال برگشت.
 
وی افزود: فراز و نشیب‌های مختلفی را در بازار شاهد بودیم و بسیاری از مواقع رخ می داد که کنار هم می نشستیم در یک اتاق و کارها را انجام می‌دادیم و برای گذر از بحران‌ها تصمیم‌گیری می‌کردیم. همدلی که بین ما بود کارها را خوب پیش می‌برد.
 
محمدرضا پور ابراهیمی - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی -  نیز در این مراسم گفت: بازار سرمایه ما جوان، پر تلاش و حرفه‌ای است و عملکرد مجموعه بازار سرمایه جای تقدیر دارد. عدد رقم‌هایی که دوستان اعلام کردند نشان می‌دهد حرکتی بسیار مهم در حوزه اقتصاد کشور شکل گرفته است.
 
وی ادامه داد: باید با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور است از این حوزه استفاده بیشتری کنیم. در حال حاضر بازار پول با مشکلاتی مواجه است و نقش بازار سرمایه نسبت به گذشته دو چندان است. وضعیت حجم نقدینگی در اقتصاد کشور تنها از طریق بازار سرمایه می‌تواند مهار شود و این ضرورت پرداختن به این موضوعات را نسبت به گذشته بیشتر می‌کند.
 
پور ابراهیمی افزود: ارکان نظام هم در این موضوع وفاق دارند. شخص رییس جمهور و رؤسای قوای دیگر نگاه ویژه ای به بازار سرمایه دارند و اقداماتی هم در این مورد انجام شده است. انتظار مردم ما در این حوزه این است که ظرفیت بازار سرمایه بیشتر استفاده شود، چند وقت پیش من گزارشی گرفتم که منابعی جدید به بازار سرمایه  اضافه شده و این موضوع جای امیدواری دارد.
 
وی با اشاره به عرضه‌های حقوقی‌ها در هفته گذشته که گفته می شد عامل ریزش قیمت ها و بر هم ریختن بازار بوده است، گفت: ما نباید خودمان با دست خودمان بازار سهام را با مشکل مواجه کنیم، اگر خودمان چنین کاری کنیم نگاه سرمایه‌گذاران حقیقی دچار خدشه می شود. گاهی با یک تصمیم غیر صحیح مسیر بازار به سمت متفاوتی خواهد رفت.
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که اطلاعات اشتباه و غلط را با هدف تخریب بازار سرمایه می‌دهند. باید مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند در این حوزه باید ورود جدی شود.
 
وی با اشاره به راه اندازی بورس نفت گفت: چند سال قبل قرار بود بورس نفت راه اندازی شود در آن زمان وزرای وقت به تالار معاملات بورس کالا آمدند در آن سال ها ما خواستیم نفت از طریق غیر دولتی به فروش برسد اما بیش از ۱۰ بار عرضه انجام شد ولی چون قیمت بالا بود معامله انجام نمی‌شد. من از همین الان هم به وزارت نفت و هم جاهای دیگر اعلام می کنیم که سعی کنیم اقداماتی را انجام دهیم که تحریم ها را دور بزنیم .اگر این بار عرضه نفت در بورس با شکست مواجه شود وزارت نفت مسئولیت این شکست را باید بپذیرد.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *