RSS
امروز یکشنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۷
آخرین اخبار

مالکیت paintech برای هیچ شرکتی نیست

جزییات طرح راننده محور شدن بیمه شخص ثالث

اهدا جوایز سفیران فرهنگی بانک صادرات

افت دوباره شاخص ملی محیط کسب و کار در پائیز ۹۷

قیمت واقعی ارز در کشور ۸هزار تومان است

چشم انداز بازار مسکن در سال آینده

برنامه‌ای برای بازگشایی ثبت سفارش خودرو نداریم

طرح اروپا برای تحریم علیه ایران

کدام کارگران سبد کالا می‌گیرند؟

برای تامین مالی تولید به سمت بورس کالا برویم

رشد ۳۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

سهم ۸۰ درصدی معاملات الگوریتمی از داد و ستد جهانی سهام

حمایت اینستاگرامی دوستداران محیط زیست از توقف چاپ سررسید نامه در بانک ملت

ابزارهای مالی جدید در راه بورس

برگزاری همایش هنر، صلح و توسعه پایدار با حمایت بانک شهر

تأمین مالی پروژه های صادرات محور در صندوق ضمانت صادرات ایران

شارژ مجدد کاراکارت از سوی بانک رفاه ممکن شد

سهم کارمزد ۳۴ بانک از تراکنش‌های خرید

شرط موفقیت حذف صفر از پول ملی

همایش سراسری مدیران بانک‌پاسارگاد برگزار شد

مدیریت ریسک، هدف اصلی ابزار آتی سهام

قیمت سکه طرح جدید ۳میلیون و ۹۴۵ هزار تومان شد

اجرایی شدن طرح عقیق بانک‌انصار با سقف ۱۰ میلیارد ریال

پایگاه داده‌ای از اطلاعات هویتی تمام مشتریان بانکی ایجاد شد

نگرانی مردم از بیمه نامه های راننده محور

رئیس اداره نظارت بر طرح‌های بانک صنعت و معدن:

۵میلیارد یورو پروژه در حال تکمیل در مناطق کمتر توسعه یافته توسط بانک صنعت و معدن

۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۷/۲۷کد خبر: 261819
ایستانیوز:امید کاملی رئیس اداره نظارت بر طرح های بانک صنعت و معدن تامین مالی ۵ میلیارد یورویی این بانک در مناطق کمتر توسعه یافته کشور را که موجب ایجاد اشتغال ۱۲ هزار نفر می شود تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، وی گفت :بانک صنعت و معدن بعنوان یگانه بانک تخصصی-توسعه ای بخش صنعت کشور وظیفه مهم تامین مالی صنایع کشور را برای بیش از 60 سال به عهده دارد.
 
در فراز و نشیب رویکردهای مختلف چند دهه اخیر به توسعه صنعتی، تغییرات فن‌آوری، تنوع روشهای تامین مالی، تغییر محیط کسب و کار، تجارت جهانی، الزامات زیست محیطی و ... آنگونه که از یک بانک توسعه‌ای در تراز جهانی انتظار میرود با اشراف به تعاملات جهانی و نگرش بر نیازهای داخلی، بانک صنعت ومعدن در اولویت راهبردی خود برای ثروت آفرینی ملی، توسعه زیرساختهای صنعت و ایجاد صنایع مختلف در مناطق کمتر توسعه یافته را بعنوان هدف راهبردی خود تعریف نموده است.
 
ضمن در نظر داشتن توجیه‌ پذیری طرحها، آمایش سرزمین و الزامات زیست‌محیطی، مردمان مناطقی با کمترین اقبال از برخورداری از تسهیلات بانکی در بیش از 60 سال شروع توسعه صنعتی کشور توانستند ایجاد طرح های بزرگ صنعتی را در منطقه خود به چشم ببینند و طعم شیرین توسعه اجتماعی در قالب ورود دانش و مهارتهای جدید،‌ اشتغال جوانان در صنعت و توسعه کسب و کارهای کوچک وابسته، رونق خدمات مورد نیاز کارکنان و خانواده‌هایشان، کاهش جرم و آسیبهای اجتماعی را در زندگی خود احساس نمایند.
 
قریب پنج میلیارد یورو و 300 میلیارد تومان طرح با این ویژگیها در حال حاضر مراحل ساخت و تکمیل خود را می گذرانند تا 12 هزار شغل مستقیم و صدها هزار شغل صنعتی وابسته و ده‌ها هزار شغل خدماتی مربوط را ایجاد نمایند :
 
مجتمع سیمان یک و نیم میلیون تنی سیمان غرب آسیا و شیشه فلوت 200 هزار تنی آذرمیناجام در شهرستان تربت جام استان خراسان رضوی تنها طرحهای صنعتی بزرگ این منطقه هستند که با نزدیکی به بازارهای کشورهای همجوار بازار صادرات و تامین نیاز داخل را هدفگذاری کرده‌اند.
 
طرح تندیس ابریشم در شهرستان مرزی سرخس با ظرفیت نه و نیم میلیون مترمربع کاشی و سرامیک با برترین تکنولوژی روز، از بزرگترین واحدهای تولید کشور در صنعت ساختمان خواهد بود.
 
خراسان شمالی طرح فولاد آلیاژی 180 هزار تنی اسفراین و طرح کیمیای صبا با تولید 140 هزار تن شمش فولاد و 240 هزار تن نورد را میزبانی خواهد کرد.
 
سواحل نیلگون چابهار در سیستان و بلوچستان، فولاد 1.6 میلیون تنی مکران را به خود خواهد دید و مرکز استان، کاشی وشنگار با تولید 4.5 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک را به عرصه صادرات کشورهای همسایه اضافه می کند.
 
خوزستان قهرمان، نیروگاه 500 مگاواتی بهبهان را یاری‌گر روزهای سخت اوج مصرف برق در تابستان خواهد داشت. فولاد 800 هزار تنی شادگان و فولاد روهینا دزفول با تولید 450 هزار تن میلگرد به رقیبان پرسابقه هم استانی خود می‌پیوندند. اما نقطه عطف سرمایه‌گذاریها، ابرپروژه نیم میلیارد یورویی پتروشیمی مسجد سلیمان در زادگاه صنعت نفت ایران خواهد بود.
 
خلیج همیشه فارس نیروگاه 500 مگاواتی قشم، طرحهای توسعه مناطق مشترک نفتی را برای حفظ و صیانت از منابع کشور و طرحهای آب شیرین‌کن برای تامین آب معادن و صنایع مادر مناطق مرکزی با مجموع تسهیلات یک میلیارد یورویی را در حال تکمیل دارد.
 
شهر نی‌ریز استان فارس سیمان یک میلیون تنی و منطقه کوار فولاد دو و نیم میلیون تنی را در سبد سرمایه‌گذاریهای بانک در مناطق کمتر توسعه یافته دارد.
 
مناطق مرکزی ایران نیز بی‌بهره نبوده فولاد 800 هزارتنی سپیددشت و سیمان یک میلیون تنی در لردگان را در مسیر توسعه خود تجربه می کنند.
 
فولاد ازنا، صنایع دارویی بایر افلاک و سیمان سفید زاگرس طرحهای بزرگ استان لرستان هستند.
 
استان ایلام با پتروشیمی ایلام به استانهای صاحب این صنعت راهبردی می‌پیوندد و سه طرح فولادی بزرگ با 60 میلیون یورو و 25 میلیارد تومان تسهیلات را خواهد داشت.
 
کرمانشاه با بزرگترین طرح صنعت نوشیدنی کشور برترین تکنولوژی روز دنیا در تولید قوطی فلزی و طرح فرآوری ذرت برای سلامت و امنیت غذایی کشور را در مراحل پایانی تکمیل دارد.
 
سیمان مهرماکو با ظرفیت تبدیل یک میلیون تن کلینکر به سیمان در آخرین نقطه مرزی میهن عزیز، توسعه صنعتی و اشتغال موثر مرزنشینان در شهرهای مرزی را تقویت خواهد کرد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *