RSS
امروز سه شنبه ، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بانک ملت تندیس زرین زُبدگی دیجیتال گرفت

بانک سرمایه، میزبان اولین جلسه کارگروه سواد رسانه ای، اقتصاد و برند سازی

بانک ملی ایران رکورد خود را شکست

پیام رئیس کل بانک مرکزی به مناسبت فرارسیدن سال جدید

کلنگ زنی یک باب مدرسه در استان خراسان جنوبی

​چهار خدمت جدید به قابلیت‌های اپلیکیشن«صاپ» اضافه شد

کشتی اقتصاد در سال ۱۳۹۸ به کدام سو ‌می‌رود؟

ساخت ۱۳۰هزار مسکن با ابزار صندوق زمین و ساختمان از سال آینده

ریسک نوسان قیمت فولاد در قراردادهای آتی بیمه می شود

طلا صعود کرد

نوروز ۹۸، بیمه سامان در کنار مشتریان

بررسی رتبه ایران در شاخص‌های بین المللی منتخب

درج نماد یک شرکت سرمایه‌گذاری در بورس

آخرین مرحله تسویه اوراق بهادار اسلامی دولت در سال ۹۷

معرفی با ارزش ترین صنایع بازار سهام

کاهش نرخ ۱۵ ارزبانکی در آخرین روز کاری سال ۹۷

اعلام شعب کشیک و ساعت کار بانک سینا در ایام تعطیل نوروز ۹۸

برگزاری مجمع سالیانه شرکت خدمات و پشتیبانی بانک توسعه تعاون

مروری بر مهم‌ترین‌ اتفاقات بانکی سال۹۷

حداقل دستمزد کارگران، یک میلیون و ۵۱۶هزار تومان تعیین شد

هیچ محدودیتی در روابط چین و ایران وجود ندارد

لغو مزایده خصوصی‌سازی در دقیقه نود

«ربات آلفا» به یاری کارکنان بانک ملی ایران آمد

مجمع عمومی عادی سالیانه موسسه اعتباری کوثر به حد نصاب نرسید

انتشار ویژه نامه نوروزی بانک ملی ایران

واگذاری۷۶۰ میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه

۱۲:۳ - ۱۳۹۷/۷/۲۶کد خبر: 261807
ایستانیوز:جلسه مزایده ۱۴ بنگاه و دارایی به قیمت پایه ۷۶۰ میلیارد تومان هفتم آبان ماه برگزار خواهد شد. مزایده ۱۰ بنگاه در مجموع با قیمت پایه ۲۲۰ میلیارد تومان برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، طبق گزارش وزارت اقتصاد، سهم بخش خصوصی واقعی در سال 1396 برابر با 100 درصد بوده که بیانگر واگذاری 11.8 هزار میلیارد ریال عرضه و فرو ش سهام و دارایی به متقاضیان بخش خصوصی است. این سهم در سال 1395 برابر با 61.5 درصد بوده است. همچنین میزان واگذاری ها تا اواخر خرداد سال جاری برابر با 330 میلیارد ریال است که 100 درصد به بخش خصوصی واقعی واگذار شده است. براساس این گزارش، در دولت یازدهم و دوازدهم هیچگونه واگذاری از طریق رد دیون بابت بدهی های دولت انجام نشده و تمام رد دیون های انجام شده مربوط به قطعی شدن قراردادهای رد دیونی بوده که در دولت های گذشته مصوبه هیأت وزیران را گرفته اند.
 
حالا جعفر سبحانی مشاور سازمان خصوصی سازی در گفتگو با مهر از واگذاری ۷۶۰ میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه خبر داده است.
 
او گفت: جلسه مزایده ۱۴ بنگاه و دارایی به قیمت پایه ۷۶۰ میلیارد تومان هفتم آبان ماه برگزار خواهد شد. مزایده ۱۰ بنگاه در مجموع با قیمت پایه ۲۲۰ میلیارد تومان برگزار خواهد شد.
 
به گفته او، این بنگاه ها شامل سردخانه یا انبار اداری شهید حقانی با قیمت پایه ۱۳۶ میلیارد تومان، سیلوی ارومیه با قیمت پایه ۲۴ میلیارد تومان، سیلوی مهاباد با قیمت پایه ۱۷.۵ میلیارد تومان، انبار سلماس با قیمت پایه ۷ میلیارد تومان، سیلوی قدیم کرمانشاه با قیمت پایه حدود ۲۰ میلیارد تومان، انبار بروجن با قیمت پایه حدود ۵ میلیارد تومان، انبار ابرکوه با قیمت پایه ۵۰۰ میلیون تومان، انبار سراوان با قیمت پایه ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، جایگاه سوخت در قزوین با قیمت پایه ۲.۵ میلیارد تومان، انبار خاش با قیمت پایه ۲.۵ میلیارد تومان و دو قطعه زمین برای پشتیبانی امور دام در ساری با قیمت پایه ۲ میلیارد تومان است.
 
همچنین ۳ شرکت دیگر با قیمت پایه ۵۴۰ میلیارد تومان واگذار خواهد شد. علاوه بر این فولاد اکسین خوزستان با قیمت پایه ۳۰۰ میلیارد تومان ۲۰ درصد حصه نقدی و با اقساط ۴ ساله به مزایده گذاشته خواهد شد. ۲ بنگاه دیگر نیز شامل شرکت نود و لوله اهواز با قیمت پایه  ۱۴۲ میلیارد تومان و ۵ درصد از شرکت حفاری شمال با قیمت پایه ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق بورس و فرابورس واگذار خواهد شد که تاریخ این واگذاری با اطلاع بورس باید هماهنگ و اعلام شود.
 
قبلا قرار بود ۸ درصد از سهم شرکت حفاری شمال با قیمت پایه ۱۵۸ میلیارد تومان واگذار شود اما در نهایت این سهم به ۵ درصد و با قیمت پایه ۱۰۰ میلیارد تومان تنزیل یافت.
 
 

 


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:خصوصی سازی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *