RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کارگاه طراحی اسکناس در موزه بانک ملی

کاهش نرخ ۱۲ ارز بانکی + جدول

دلایل رقابت ناسالم شرکت های PSP

چرا سیاست‌های اقتصادی بدون سرمایه اجتماعی شکست می‌خورند؟

تأسیس نخستین شرکت سبدگردانی سهام در صنعت بیمه توسط بیمه ایران

پذیرش تامین سرمایه نوین در بورس

گام های موثر بانک مسکن در حوزه بانکداری الکترونیک

تحریم ها ، خللی بر روند عملیات بانکی ایجاد نمی کند

تقدیر معاون وزیر ارتباطات از اقدامات مدیرعامل بانک ملی

آمادگی بانک توسعه تعاون برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری

تامین مالی پروژه‌های دارویی بزرگ توسط بانک صنعت و معدن

واگذاری سرخابی‌ها منتظر مصوبه هیات وزیران

"۳ صندوق مادر" از لیست واگذاری خارج شد

سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان شد

مزایای توسعه ابزارهای مالی بورس کالا برای صنایع

معاملات اوراق تسهیلات مسکن آب رفت

کشتی های ایرانی همچنان تحت پوشش شرکت های بیمه ای هستند

افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی سود سهام عدالت

حجم بدهی بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی یک سوم پایه پولی شد

طیب‌نیا عضو شورای پول و اعتبار شد

کاهش۱۲۱۷ واحدی شاخص کل بورس

صبح امروز کلیات بودجه سال ۹۸ در هیات دولت بررسی شد

«همراه پلاس ملت» یعنی خداحافظی با پول خرد

اولتیماتوم به بازنشسته‌های شاغل

۵ محور ضروری برای تفکیک وزارتخانه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»

مدیرعامل گروه سپهر صادرات مطرح کرد:

ذکاوت حقوقی ها، بازار را به تعادل می رساند

۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۷/۱۷کد خبر: 258301
ایستانیوز:هوشیاری سهامداران حقوقی در روند معاملات، ناجی حذف رفتار هیجانی محسوب می شود. حقوقی ها هرکدام به نوبه خود به جمع آوری بسیاری از صفوف عرضه می پردازند و با احتیاط در انتخاب سهم ها ، بار دیگر آرامش خاطر را به بازار برمیگردانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،بهروز خدارحمی، مدیرعامل گروه سپهر صادرات ، ضمن بیان مطالب فوق، گفت: در چند ماه اخیر دیده شد که بسیاری از سرمایه گذاران بازارهای دیگر به سمت بورس حرکت کرده اند و بازار با رونق طولانی مدت همراه بود. با وجود مزیت های مثبتی که ورود نقدینگی و به تبع آن تعمیق بازار ایجاد میکند، همواره در این مسیر ریسک گریزی نیز افزایش میابد.
 
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه سرمایه گذاران در یک دوران پر رونق وارد بازار شده اند، این انتظار برای گروه های جدید به وجود می آید که بازار بلندمدت این روند را حفظ کند و شاهد اصلاح قیمتی نباشیم. به همین دلیل عده ای با شروع اصلاح قیمت ها، عرضه های خود را در بازار تشدید می کنند که عمدتا این عرضه ها جنبه هیجانی دارند.
 
مدیرعامل گروه سپهر صادرات در ادامه به رفتار هیجانی دو گروه در بازار سهام اشاره کرد و گفت: عرضه سهام و تقاضای آن در زمانی که فاز هیجان از هر زمانی در بازار پررنگ تر است علاوه بر اینکه میتواند در معاملات بازیگران خرد اثر گذار باشد، بزرگان بازار را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. به همین دلیل خطر انحراف از مسیر تعادل بیش از همیشه احساس می شود و ریسک اقدام  همراه با خطا برای این گروه ها افزایش میابد.
 
وی افزود: در این بین هوشیاری سهامداران حقوقی در بازار، ناجی حذف این رفتار هیجانی محسوب می شود. حقوقی ها هرکدام به نوبه خود به جمع آوری بسیاری از صفوف عرضه می پردازند و با احتیاط در انتخاب سهم ها، آرامش خاطر را به بازار برمیگردانند.
 
خدارحمی در ادامه گفت: ما به عنوان سهامدار حقوقی، باید سهم هایی که در زمان رونق خریداری کرده و ارزندگی داشته اند، را در زمان افت بازار با انگیزه بیشتری به فروش برسانیم. مطمئنا قصد حقوقی ها در بازار سفته بازی و نوسان گیری نیست، طبیعتا اگر زمانی سهمی ارزنده است و خریداری می شود، در زمان نزول نیز به نحو مطلوب به فروش می رسد.
 
وی افزود: در شرایط فعلی اکثر قریب به اتفاق بازیگران حقوقی به این نتیجه رسیده اند، که باید از بازار پشتیبانی های لازم صورت گیرد. بر همین اساس دیری نمی پاید که بار دیگر آرامش به روند معاملات بورس برمی گردد و بازار روند پر رونقی پیدا می کند.
 
مدیرعامل گروه سپهر صادرات در بخش دیگری از اظهاراتش به لزوم فرهنگ سازی توسط رسانه ها اشاره کرد و گفت: همانطور که پیش تر اشاره شد، ورود سهامداران جدید به بازار بیش از هر دوره دیگری محسوس است. در این زمینه اشاعه فرهنگ سرمایه گذار امری ضروری به شمار می رود.
 
وی افزود: رسانه ها باید بتوانند در مدل های مختلف اصول اولیه حضور در بازار سهام را به مردم بیاموزند، تا بازار سهام به عنوان یکی از مهمترین ارکان جذب نقدینگی وارد چالش جدی نشود.
 
این کارشناس بازار سرمایه در بخش دیگری از اظهاراتش به لزوم توجه به نقاط مثبت بازار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ارزش معاملات به ارقام بسیار خوبی رسیده ، میانگین این مولفه هم اکنون بیش از هزار میلیارد تومان است. از سوی دیگر ریسک هایی که تحریم های هسته ای به اقتصاد کشور وارد می کند تا حد زیادی به واسطه تعامل با کشورهای اروپایی کمرنگ شده است.
 
در این زمینه رسانه ها باید این نکات را به مردم یاداوری کنند. زیرا تجمیع تمام مولفه های بورسی حاکی از وجود نشانه های سودآوری این بازار است.  
 
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *