RSS
امروز پنج شنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار

مشاغل خودرویی نیاز به تسلیم اظهارنامه مالیاتی ندارند

صورت‌های مالی بیمه دی منتشر شد

ابلاغ بسته چگونگی برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۸

کاربرد صکوک استصناع و جعاله در بازار سرمایه

هزینه پیامک بانک‌ها تغییری نداشته است

تغییر مسیر بوروکراسی به ارتقای کیفیت خدمات با بانکداری باز منتهی می‌شود

بانک توسعه صادرات از پیشگامان استفاده از بستر بانکداری باز است

افزایش قیمت ۳۰ ارز بانکی

ماجرای موفقیت بانک ملت در دعوای حقوقی ۱۰ساله علیه انگلیس

اولویت های واگذاری وزارت جهاد کشاورزی است

اصلاح نظام بانکی، سهل و ممتنع است؛ شهامت اقدام می‌خواهد

با تمام توان برای رونق تولید استان لرستان حرکت می کنیم

رییس‌جمهور: باید روابط بانکی را با دنیا توسعه دهیم

عزم جزم برای حمایت گسترده تر از احداث تاسیسات مدرن گلخانه‌ای

اطلاعیه بانک ملی درباره معرفی شدگان مصاحبه آزمون استخدام پیمانی

حمایت بانک توسعه تعاون از صنعت تولید برق و انرژی پایدار

ساماندهی شعب ارزی بانک توسعه تعاون

بانک توسعه صادرات از پیشگامان استفاده از بانکداری باز است

تغییر مسیر بوروکراسی به ارتقای کیفیت خدمات با بانکداری باز

نرخ نیمایی حذف نمی‌شود

نظام سنجش اعتبار اصلاح شد

فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

نرخ سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید

نرخ دلار به ۱۳۱۵۰ تومان رسید

حاشیه سود ناخالص پتروپالایشگاه‌ها بیش از ۲ برابر پالایشگاه‌هاست

اقتصاد وابسته به صادرات چین با تعرفه های امریکا دچار مشکل نمی شود

چطور جنگ تجاری چین را قوی تر می کند؟

۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۷/۱۷کد خبر: 258268
ایستانیوز:دو اقتصاد برتر جهان، تعرفه هایی به ارزش صدها میلیارد دلار روی کالاهای یکدیگر وضع کرده اند. این اقدامات می تواند هزینه های سنگینی روی اقتصاد چین که بیشتر به صادرات وابسته است، ایجاد کند. اما این درگیری باعث شده تا شرکت های چینی و مقامات دولتی تشویق شوند تغییراتی در سیستم تولید خود انجام دهند تا در نهایت اقتصادی رقابتی تر و جذاب تر برای سرمایه گذاران ایجاد کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،در یک شرکت ماشین آلاتی در نزدیک شانگهای، پایتخت تجاری چین، مهندسان به امریکا برای قطعاتی که اندازه گیری دقیق برای خودروسازان و سایر صنایع انجام می دهد، متکی هستند. سی ان ان گزارشی در این باره منتشر کرده است.
 
طبق این گزارش، حالا با جنگ تجاری پیش آمده بین امریکا و چین، این شرکت می خواهد این قطعات مورد نیاز را خودش تولید کند. دلیلش هم تعرفه های تجاری که ایالات متحده و چین روی کالاهای یکدیگر وضع کرده اند. همین تعرفه ها باعث شده که قطعات ساخته شده امریکایی برای چینی ها بیش از حد گران تمام شود. این شرکت حدود 100 نفر را استخدام می کند تا بتواند به تولید محلی برسد.
 
دو اقتصاد برتر جهان، تعرفه هایی به ارزش صدها میلیارد دلار روی کالاهای یکدیگر وضع کرده اند. این اقدامات می تواند هزینه های سنگینی روی اقتصاد چین که بیشتر به صادرات وابسته است، ایجاد کند. اما این درگیری باعث شده تا شرکت های چینی و مقامات دولتی تشویق شوند تغییراتی در سیستم تولید خود انجام دهند تا در نهایت اقتصادی رقابتی تر و جذاب تر برای سرمایه گذاران ایجاد کنند. به گفته مقامات چینی، بحران باعث ایجاد انگیزه برای توسعه سریع تر در این کشور ایجاد شده است.
 
*فعالیت دو برابری در تکنولوژی
 
ماجرای شرکت ZTE چین و تحریم های امریکا و محدودیت ارسال قطعات به این شرکت نشان از وابستگی چین به فناوری امریکا داشت. اما این بحران برای چین به این معنی بود که باید خودکفا شود. به این ترتیب حالا تحلیلگران منتظرند که چین تلاش های بیشتری در تکنولوژی و نوآوری داخلی داشته باشد.
 
البته این خودکفایی به راحتی نیست. صنعت تکنولوژی پیشرفته در حال توسعه چین با قطع وابستگی به ایالات متحده در کوتاه مدت دچار مشکل خواهد شد.
 
در حال حاضر چینی ها به شدت روی تراشه های امریکایی برای ساخت گوشی های هوشمند و شبکه های تلفن همراه متکی هستند. حالا هم اقدامات تهاجمی پکن برای ساخت صنایع تولیدی پیچیده تر یکی از نارضایتی های اصلی ایالات متحده در جنگ تجاری است. دولت ترامپ، چین را متهم کرده است که تجارت ناعادلانه و سرقت مالکیت معنوی انجام می دهد تا اسرار تکنولوژی امریکا را در اختیار بگیرد. البته دولت چین همیشه این اتهامات را رد کرده است.
 
روابط رو به وخامت امریکا و چین ممکن است پکن را به سمت همکاری در فناوری پیشرفته تر با ژاپن، کره جنوبی و کشورهای اروپایی سوق دهد. مخصوصا که طی ماه های گذشته چین اصلاحاتی در حوزه هایی مانند حفاظت از حقوق مالکیت معنوی انجام داده و به دنبال توسعه تکنولوژی در خانه است. به گفته کارشناسان جنگ تجاری هم قطعا باعث تسریع شدن این اصلاحات خواهد شد.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:جنگ تجاری
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *