RSS
امروز جمعه ، ۲۳ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

ثبات اقتصادی بدون کاهش نرخ بهره دوام نخواهد داشت

اقتصاد کشور اسیر اقدامات وصله پینه‌ای است

پرداخت ۴ میلیون فقره وام قرض‌الحسنه به کسب و کارهای خرد

شفاف سازی سه دوره مالی از سوی بانک پاسارگاد

راه‌اندازی اوراق بیمه اتکایی بورس در گام پایانی

فرصت دوماهه بانک دی برای عرضه و نقل و انتقال اوراق

تقدیربانک‌پاسارگاد از نفرات برتر کنکور سراسری

حمایت از تولیدکنندگان در دستور کار بانک مرکزی است

نرخ سود هر یک از بانک‌ها چقدر است؟

لایحه قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد

تحریم ایران به این ۳دلیل در حال فروپاشی است

سقف تراکنش کارت بانکی حدود ۵هزار دلار

رشد ۶.۴درصدی قیمت مسکن تهران در آبان

نقش بیمه در تولید ناخالص ملی

برخی جملات منتسب به رییس کل بانک مرکزی جعلی است

انتقاد از رانت در بورس کالا

به دلیل محدودیت تسهیلات اجرای طرح‌ها اولویت‌بندی شد

رشد ۱۲۴ درصدی خالص سود بانک سینا

بانک کشاورزی رویداد فینتک فارم برگزار می کند

اطلاعیه مهم بانک ملی در خصوص گروه ملی فولاد

هزینه تعلل در اصلاح نظام بانکی

همتی: مردم مراقب دلالان بازار ارز باشند

هشدار رییس سابق فدرال‌رزرو درباره وقوع بحران مالی در آمریکا

مراقب صفحات جعلی پرداخت‌های بانکی آنلاین باشید

مدیرعامل بیمه ملت تعیین شد

تصویب صورت‌های مالی سال ۹۶ صندوق ضمانت صادرات ایران

۱۵:۹ - ۱۳۹۷/۷/۱۶کد خبر: 258239
ایستانیوز:صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶ صندوق ضمانت صادرات ایران تصویب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مجمع عمومی عادی سالیانه این صندوق برای بررسی صورت های مالی سال ۱۳۹۶ روز دوشنبه مورخ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ با حضور معاونین وزیر صنعت، معدن و تجارت، اموراقتصادی و دارایی و دادگستری برگزار شد و صورت‌های مالی با توجه به گزارش سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس قانونی شرکت با اظهار نظر مطلوب به تصویب رسید. در این جلسه، رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران، گزارشی از عملکرد هیات مدیره در سال ۱۳۹۶ ارائه نمودند.
 
سیدکمال سیدعلی رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق با اشاره به نقش صندوق در ضربه گیری ریسکهای تجارت بین المللی برای صادرکنندگان ایرانی، از رشد ۴۵ درصدی عملکرد صندوق در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ خبرداد. وی اشاره نمود، حجم پوشش­های بیمه­ای و تضمینی صندوق در سال ۱۳۹۶، با ۴۵ درصد رشد نسبت به سال قبل، به ۷۴،۷۸۷ میلیارد ریال رسیدکه این میزان پوشش، به نسبت صادرات غیرنفتی در مقایسه با موسسات همتا، صندوق را در رده دوم اعضاء کلوپ پراگ[۱] قرار داده است.
 
بخش عمده این رشد ناشی از سیاست­های بازاریابی جهت ترغیب شرکت­های جدید صادراتی به استفاده از پوشش­های بیمه­­ای بود که در نتیجه آن، ارزش بیمه­نامه­های کوتاه مدت صادره طی این سال، ۱۵۲ درصد بهبود یافت. بدین ترتیب صندوق با افزایش درآمدهای عملیاتی و غیر عملیاتی توانست بیش از ۲،۲۳۸ میلیارد ریال سود را در صورتهای مالی سال جاری خود به ثبت رساند.
 
همچنین طی این سال، برای اولین بار در طول عمر صندوق، قراردادی اتکائی با کنسرسیومی از معتبرترین شرکتهای بیمه اتکائی جهان منعقد شد که این امر، پس از بازدید تیمی از کارشناسان خبره این شرکتها از فعالیتهای اعتبارسنجی و صدور بیمه نامه و تایید دانش فنی و تخصصی صندوق در این حوزه ها میسر گردید. انعقاد این قرارداد که ظرفیت ریسک پذیری صندوق را افزایش خواهد داد، امکان ارائه پوشش بیشتر را طی سال جاری در صورت بهبود شرایط سیاسی موجود فراهم خواهد آورد.
 
سیدعلی میزان تعهدات جاری و سر رسید نشده صندوق در سال مالی مورد نظر را بالغ بر ۸۳ هزار و ۲۵۵ میلیارد ریال اعلام کرد و از پرداخت ۶۵۸ میلیارد ریال خسارت به سیستم بانکی و صادر کنندگان ایرانی در سال ۱۳۹۶ خبر داد.
 
وی چالشهای عمده صندوق در سالجاری را سیاستهای جدید ارزی کشور و تغییر نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی برای صادرکنندگان، ریسکهای ناشی از انتقال ارز و تحریم یکجانبه آمریکا و بطورکلی افزایش ریسکهای محیط کسب وکار صندوق عنوان نمود.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *