RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

قدردانی از رؤسای حوزه و شعب برتر بانک صادرات

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

به روزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی

بانک‌ها به دنبال حفظ مشتریان و افزایش رقابت‌پذیری

بازار سرمایه فرصت طلایی برای تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی

حمایت از بورس در دستور کار دولت

بی ثباتی ارزی و چالش های تولید

برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش افزوده معدن بور قره آغاج

شارژکیف پول الکترونیک برای استعلام چک

واگذاری ۵۵ درصد سهم هپکو به تأمین اجتماعی

رشد ۱.۴درصدی شاخص بورس

قیمت سکه ۱۰میلیون ۸۵۰هزار تومان

قیمت دلار ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان

سود ۱۷۹تومانی بیمه دی برای هر سهم

پیشنهاد افزایش سرمایه چشمگیر "ورفاه"

تصویب قراداد ایران و چین در مراجع قانونی

بانک گردشگری به مجمع می‌رود

دو طرح بانک رفاه برای تکریم از مدافعان سلامت و اشتغالزایی

رشد ۴۱درصدی سود خالص بیمه کوثر

تسهیلات بانک رفاه به مدد جویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی

بازآفرینی نشان تجاری و شعار سازمانی بیمه رازی

بیمه "ما" همچنان در سطح یک توانگری مالی

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سامان

بیمه آرمان حامی فدراسیون تنیس

صنایع مورد توجه بازار سهام

نوبخت خبر داد؛

افزایش قدرت خرید در بودجه ۹۸

۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۷/۹کد خبر: 257848
ایستانیوز:رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بودجه سال ۹۸ شرایط ویژه‌ای خواهد داشت، گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که ایجاد می‌کنیم، بحث افزایش قدرت خرید مردم لحاظ خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،محمد باقر نوبخت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا دولت در تصمیم‌گیری‌ها نظرات بخش خصوصی و فعالان اقتصادی را رعایت نمی‌کند، اظهار داشت: امروز جلسه‌ای به درخواست سازمان برنامه و بودجه با بخش خصوصی برگزار شد تا بتوانیم قبل از اعلام بخشنامه‌ها از نظرات بخش خصوصی استفاده کنیم.
 
وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت کشور نیاز است دو برنامه در کنار برنامه عادی و برنامه توسعه اجرا شود تصریج کرد: یک برنامه در ارتباط با تقویت و حمایت از تولید و اشتغال است تا اینکه بتوانیم بنگاه‌های تولیدی که بار بزرگی از فشار اشتغال را بر دوش دارند، حمایت کنیم برای این منظور سازمان برنامه و بودجه برنامه ویژه‌ای برای حمایت از بنگاه‌ها و جبران خسارات به آنها تهیه کرده که قبل از اینکه آن را اجرایی کنیم با فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی کارگروه های مشترکی تشکیل داده‌ایم.
 
نوبخت ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه مصالح ساختمانی افزایش قیمت پیدا کرده و پیمانکارانی که برای سال جاری با دولت قرارداد دارند، قراردادشان بر اساس فهرست بهای سال‌های گذشته است و قطعاً متضرر خواهند شد، باید تعدیلی در این زمینه برای پیمانکاران و مشاوران قائل شویم که برنامه‌ای برای این منظور تهیه شده و قبل از ابلاغ و اجرا در کارگروه مشترک با اتاق بازرگانی بررسی می‌شود.
 
رییس سازمان برنامه و بودجه درباره برنامه دولت برای افزایش قدرت خرید مردم، اظهار داشت: هفتمین جلسه ستاد بودجه که از نیمه تابستان کار خود را شروع کرده سه شنبه گذشته تشکیل شد که نمایندگان اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف در آن مشارکت دارند و به طور قطع با حضور آنها بودجه را به طور واقع‌بینانه تدوین خواهیم کرد.
 
وی افزود: سال آینده شرایط خاصی داریم و باید از عقل جمعی به نحو شایسته استفاده کنیم تا بودجه ویژه‌ای تدوین شود. قطعا در این بودجه با توجه به ظرفیتی که ایجاد می‌کنیم بحث افزایش قدرت خرید مردم لحاظ خواهد شد امیدواریم با تمام این شرایط در وقت مقرر بودجه را تدوین کرده و تحویل مجلس دهیم.
 برچسب‌ها:بودجه ۹۸
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *