RSS
امروز جمعه ، ۲۷ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

رشد یک درصدی شاخص بورس

تصویب مقررات ناظر بر شعب و دفاتر نمایندگی بانک های خارجی در ایران

لغزش پول در آستانه ورود به بانک‌ها

کاهش قیمت سهام بنیادی نیست

کتاب خصوصی‌سازی فوتبال منتشر شد

اعطای لوح تقدیر انجمن نابینایان به بانک تجارت

۵میلیارد یورو پروژه در حال تکمیل در مناطق کمتر توسعه یافته توسط بانک صنعت و معدن

رشد ۱۴۴ درصدی اعطای تسهیلات بانک آینده

کدام کالاها ارزان شدند؟

تبعات جنگ تجاری برای دلار

جزئیات گزارش شاخص رقابت‌پذیری جهانی؛ ایران در جایگاه ۸۹ جهان

تحریم جنگ اقتصادی است و مانور جنگی درست می‌خواهد

واگذاری۷۶۰ میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه

ترمیم حقوق کارکنان دولت در دستور کار قرار گرفت

طرح نمایندگان ایران در اجلاس اعضای شوراهای فقهی مالزی

نقش مهم بانک گردشگری در فضای اقتصادی بین‌المللی

موزه بانک ملی میزبان رویداد «همفکر»

قطعی سامانه های بانک ایران زمین

سایه بازار ۳درصدی ارز برسایر بازارها

بی‌محلی بازار ارز به تحریم های جدید

سیف: اطلاعات سری را نباید هر جا مطرح کرد

راهکارهای توسعه سودآوری بانک ملی بررسی شد

اطلاعیه بانک پارسیان درباره تحریم های آمریکا

از واحدهای برتر بانک رفاه تجلیل شد

وزارت ورزش سال گذشته ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی دریافت کرد

مدیرعامل پست بانک:

پست بانک ایران ۶۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در روستاها پرداخت کرده است

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۷/۱کد خبر: 257434
ایستانیوز: مدیرعامل پست بانک اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون درسطح کشور بیش از ۶۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره‌ برای طرح‌های اشتغالزا و تولیدی روستاها پرداخت کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، خسرو فرحی در سفر به استان اردبیل و جلسه پنجره واحد اشتغال فراگیر و روستائی که با حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستائی ریاست جمهوری و استاندار این استان برگزار شد اعلام کرد: پست بانک ایران بیش از یک هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات مصوب طبق قرارداد برای پرداخت به طرح‌های اشتغالزای روستائی متعهد شده که از این مبلغ تاکنون بیش از 600 میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه در 6 ماه سال‌جاری 60 درصد منابع اشتغالزا از طریق پست‌بانک‌ایران به طرح‌های مصوب پرداخت شده است خاطرنشان کرد: در نیمه دوم سال نیز تلاش می‌کنیم طرح‌های مربوط به حوزه کشاورزی، بخش صنایع دستی، حوزه گردشگری و معادن در اولویت پرداخت قرارگرفته و متقاضیان این طرح‌ها از تسهیلات موردنظر بهره‌مند شوند.
مدیرعامل پست‌بانک‌ایران با بیان اینکه این بانک با منابع مالی خود تلاش می‌کند تا زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران را به‌ویژه در مناطق روستائی فراهم کند افزود: یکی از اولویت‌های اساسی امسال بانک درسراسر کشور حمایت و کارگشائی از طرح‌های اشتغالزای روستائی است که با نرخ 4 و 6 درصد به متقاضیان این تسهیلات را پرداخت می‌کند.
فرحی پست بانک ایران را بانک تخصصی در مسیر توسعه IT و ICT در کشور اعلام کرد و گفت: ما در کنار حمایت از فعالان این حوزه سعی می‌کنیم در مناطق روستائی نیز خدمات متنوعی را به هموطنان از جمله پرداخت تسهیلات انجام دهیم که در این راستا امسال عملکرد قابل قبولی را شاهد هستیم.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه در استان اردبیل با راه‌اندازی 280 باجه روستائی سعی کردیم که خدمات متنوعی را در روستاها به ساکنان این مناطق همچون ساکنان مناطق شهری ارائه کنیم تا از مهاجرت و تردد روزانه به شهر بی‌نیاز شوند.
فرحی تصریح کرد: در تأمین مالی خرد مشاغل خانگی در مناطق روستائی نیز پست بانک ورود خوبی داشته و در سال‌های اخیر به ویژه در سال حمایت از تولید ملی سعی بر این است که این تسهیلات به شکل روان‌تر به متقاضیان پرداخت شود.
مدیرعامل پست بانک خاطرنشان کرد: ما امروز با دعوت استاندار اردبیل در جلسه اشتغال و پنجره واحد اشتغال روستایی حضور یافتیم و عمدتاً در مواجهه با سرمایه‌گذاران با مشکلات آنها در تأمین ارز و حل موانع پیش رو در تامین وثیقه‌ها روبرو بودیم که با رویکرد مثبت مدیریت استان اردبیل تلاش می‌شود موانع و مشکلات احتمالی برطرف شود.
همچنین اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل در جلسه پنجره واحد اشتغال روستایی اظهار داشت: با توجه به حمایت پست بانک ایران از طرح های اشتغالزائی، سرمایه‌گذاران استان به راحتی می توانند از شرایط سرمایه‌گذاری استفاده کرده تا استان اردبیل با تکیه بر منابع سرمایه‌گذاران و بانک‌ها بتوانند بیش از پیش در مسیر توسعه و تحول قرار گیرد
استاندار اردبیل در پایان گفت: ما با دعوت از مدیرعامل پست بانک و همچنین معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری خواستیم تا زمینه مساعدت و همکاری بیشتر آنها را در اجرای طرح‌های اشتغال فراگیر به ویژه روستاها را شاهد باشیم که قطعاً حضور آنها می‌تواند در این راهگشایی این مهم ثمربخش باشد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *