RSS
امروز دوشنبه ، ۲۳ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

نرخ ارز بایستی براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین شود

بستن حساب‌های ایرانیان در خارج از کشور به دلیل عدم عضویت در FATF است

نقش ویژه تعاونی ها در تامین مالی و توزیع مویرگی کالا

بانک تجارت بلوک "فملی" را واگذار می کند

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در "خزر"

اطلاعیه مهم در خصوص تعویق زمان عرضه اولیه نماد معاملاتی زپارس

با متخلفان بازار سرمایه تعارف نداریم

سقوط بورس و پول ملی عربستان

پررنگ‌شدن نقش سرمایه‌های ناملموس در اقتصاد ایران

دوئل اقتصاددانان

برگزاری نشست معرفی کتاب"اعتیاد زنان "با رویکرد جامعه شناسی

بیشترین حجم معاملات بورس در اختیار بانک‌ها و موسسات اعتباری

عرضه ۳۶۰۰۰ تُن گندم در بورس کالا

عضویت بانک کارآفرین در انجمن بانکداران ایرانی در اروپا

سرعت در خدمات با همراه بانک

بانک‌ها علاقه ای به تجمیع کارت های بانکی ندارند

انتشار شماره جدید مجله بانک ملی ایران

حضور بانک اقتصادنوین در نمایشگاه صنعت

حل موانع روابط بانکی ایران و آفریقا

بانک‎ها پول‎هایی خلق کردند که وجود خارجی نداشت

پوشش ریسک نوسانات قیمت‌ها با ابزارهای بورس کالا

دولت تورم را سرکوب نکند

بازدید رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش از موزه بانک ملّی

افتتاح محل جدید شعبه بانک ایران زمین در شهرستان هرسین

بانک ها سود موهوم می دهند

امکان دسترسی به اطلاعات بانکی مودیان

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۷/۱کد خبر: 257430
ایستانیوز:عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: استفاده از اطلاعات بانکی مودیان از سوی سازمان امور مالیاتی با هدف شفافیت در رسیدن به بحث درآمد واقعی مودیان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، محمد حسینی با اشاره به ارایه اطلاعات بانکی مودیان به سازمان امور مالیاتی کشور، به ایبِنا گفت: در اصلاحیه جدید ماده ١٨۶قانون مالیات های مستقیم، برای تشخیص بهتر مودیان مالیاتی که اظهارنامه به صورت اشخاص حقیقی و حقوقی ارایه می دهند این اختیار به سازمان امور مالیاتی داده شده است.
نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون برای بهتر تشخیص دادن یا رسیدن به درآمد واقعی مودی دسترسی به اطلاعات بانکی لازم است، افزود: در متن حکم قانونی آمده که این اطلاعات به صورت محرمانه است و در چه صورت سازمان مالیاتی می تواند درخواست کند از بانک عامل و بانک عامل نیز به چه شکلی می تواند این اطلاعات را به صورت طبقه بندی شده در اختیار ممیز مالیاتی قرار دهد.
حسینی با تاکید بر اینکه حکم مذکور مربوط به اکنون نیست و در سال ١٣٩۴مصوب شده است، تصریح کرد: تا به امروز هم اگر مودی مالیاتی اظهارنامه ای را پُر می کرد اگر چنانچه ممیز تشخیص می داد که درآمد این شخص یا این شرکت از این حد بیشتر بود می توانست اطلاعات شخصی اعضای هیات مدیره یا خود فرد را از بانک درخواست کرده و پس از بررسی بر اساس آن برگه تشخیص مالیات را صادر کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه این حرکت در جهت اصلاح و شفافیت و همچنین دسترسی به میزان واقعی درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی در مجلس مصوب شده است، گفت سازمان امور مالیاتی می تواند آن کار را انجام دهد و این هیچگونه عدم اعتماد به حوزه بانکی یا بحث سپرده ها ایجاد نمی کند.
وی با تاکید بر اینکه در قانون هرگونه سپرده معاف از مالیات شده است، افزود: اینکه کسی به این اطلاعات دسترسی داشته باشد یا نداشته باشد تفاوتی نمی کند. حسینی ادامه داد: در این مهم بحث میزان درآمد واقعی اشخاص حقیقی و حقوقی مورد توجه است که بتوان به وسیله آن مالیات واقعی را وصول کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه بعد از اینکه این قانون مصوب شده سازمان امور مالیاتی خیلی کم از این ظرفیت قانونی استفاده کرده است، گفت: مودیان مالیاتی که هنوز به دنبال کتمان درآمد واقعی خود هستند از راه های مختلفی اقدام می‌کنند که نمونه آن اخذ درآمدها به صورت نقدی و همچنین جلوگیری از استفاده از کارت خوان ها است تا آن پول نقد را در چرخه حساب های خود نچرخانند و باز هم کتمان درآمد داشته باشند.
حسینی با بیان اینکه استفاده سازمان امور مالیاتی از اطلاعات بانکی مودیان از قبل بوده و در چارچوب و مستند به اصلاح قانون مالیات های مستقیم است، گفت: هدف از این اقدام شفافیت در رسیدن به بحث درآمد واقعی مودیان مالیاتی است.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *