RSS
امروز سه شنبه ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بورس نفت: تصمیم سیاسی یا علمی؟

۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، خط فقر تهرانی ها

حضور فعالانه بانک رفاه در عرصه های مختلف اجتماعی

آتی سبد سهام در یک قدمی بازار سرمایه

صنعت کارگزاری، رکن پرریسک بازار سرمایه

حمایت از زعفران کاران با معاملات گواهی سپرده در بورس کالا

جدیدترین وضعیت کیفی خودروهای داخلی

قیمت خودرو اصلاح شد

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۶۶ هزار واحد

اعلام زمان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بیمه سامان

انتشار نسخه جدید همراه بانک تجارت

در دنیای امروز نمی شود با بانک های جهانی کار نکنیم

تثبیت اعتبار بانک شهر با عملکرد موفق در حوزه های اجتماعی

تداوم کاهش قیمت سکه و طلا در بازر امروز

بررسی فروش ریالی نفت در بورس انرژی

عضو سامانیوم شوید، آیفون ایکس‌اس‌مکس جایزه بگیرید

فرشید جوان سرپرست معاونت مالی و اقتصادی بیمه دانا شد

نظام چند لایه تأمین اجتماعی زیرساخت تحقق بودجه مقاومتی سال ۱۳۹۸

دعوت به همکاری در شرکت بیمه تعاون

افتتاح تعدادی از طرحهای اشتغالزایی روستایی مورد حمایت بانک سینا

۶ راهکار توسعه بیمه‌های زندگی در ایران

رشد ۱۸درصدی جمع دارایی های بانک ملت

صورت‌های مالی بانک سامان تصویب شد

دلار وارد کانال ۱۰ هزار تومانی شد

توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی

امکان دسترسی به اطلاعات بانکی مودیان

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۷/۱کد خبر: 257430
ایستانیوز:عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: استفاده از اطلاعات بانکی مودیان از سوی سازمان امور مالیاتی با هدف شفافیت در رسیدن به بحث درآمد واقعی مودیان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، محمد حسینی با اشاره به ارایه اطلاعات بانکی مودیان به سازمان امور مالیاتی کشور، به ایبِنا گفت: در اصلاحیه جدید ماده ١٨۶قانون مالیات های مستقیم، برای تشخیص بهتر مودیان مالیاتی که اظهارنامه به صورت اشخاص حقیقی و حقوقی ارایه می دهند این اختیار به سازمان امور مالیاتی داده شده است.
نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون برای بهتر تشخیص دادن یا رسیدن به درآمد واقعی مودی دسترسی به اطلاعات بانکی لازم است، افزود: در متن حکم قانونی آمده که این اطلاعات به صورت محرمانه است و در چه صورت سازمان مالیاتی می تواند درخواست کند از بانک عامل و بانک عامل نیز به چه شکلی می تواند این اطلاعات را به صورت طبقه بندی شده در اختیار ممیز مالیاتی قرار دهد.
حسینی با تاکید بر اینکه حکم مذکور مربوط به اکنون نیست و در سال ١٣٩۴مصوب شده است، تصریح کرد: تا به امروز هم اگر مودی مالیاتی اظهارنامه ای را پُر می کرد اگر چنانچه ممیز تشخیص می داد که درآمد این شخص یا این شرکت از این حد بیشتر بود می توانست اطلاعات شخصی اعضای هیات مدیره یا خود فرد را از بانک درخواست کرده و پس از بررسی بر اساس آن برگه تشخیص مالیات را صادر کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه این حرکت در جهت اصلاح و شفافیت و همچنین دسترسی به میزان واقعی درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی در مجلس مصوب شده است، گفت سازمان امور مالیاتی می تواند آن کار را انجام دهد و این هیچگونه عدم اعتماد به حوزه بانکی یا بحث سپرده ها ایجاد نمی کند.
وی با تاکید بر اینکه در قانون هرگونه سپرده معاف از مالیات شده است، افزود: اینکه کسی به این اطلاعات دسترسی داشته باشد یا نداشته باشد تفاوتی نمی کند. حسینی ادامه داد: در این مهم بحث میزان درآمد واقعی اشخاص حقیقی و حقوقی مورد توجه است که بتوان به وسیله آن مالیات واقعی را وصول کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه بعد از اینکه این قانون مصوب شده سازمان امور مالیاتی خیلی کم از این ظرفیت قانونی استفاده کرده است، گفت: مودیان مالیاتی که هنوز به دنبال کتمان درآمد واقعی خود هستند از راه های مختلفی اقدام می‌کنند که نمونه آن اخذ درآمدها به صورت نقدی و همچنین جلوگیری از استفاده از کارت خوان ها است تا آن پول نقد را در چرخه حساب های خود نچرخانند و باز هم کتمان درآمد داشته باشند.
حسینی با بیان اینکه استفاده سازمان امور مالیاتی از اطلاعات بانکی مودیان از قبل بوده و در چارچوب و مستند به اصلاح قانون مالیات های مستقیم است، گفت: هدف از این اقدام شفافیت در رسیدن به بحث درآمد واقعی مودیان مالیاتی است.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *