RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۸ شهریور ۱۳۹۷
آخرین اخبار

قطعی موقت سامانه های بانک ملت

پیام تسلیت مدیرعامل بانک رفاه برای محرم

تودیع و معارفه در بانک ایران زمین

تقویت بخش خصوصی از برنامه های جدی بیمه مرکزی است

قیمت سهام بیمه سامان از ۴۰۰ تومان گذشت

چشم انداز قیمت جهانی طلا در روزهای آینده

دلار ۱۴هزارو ۵۰۰تومان شد

سپرده سرمایه گذاری یک‌ساله سودمند بانک آینده

چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

آغاز پرداخت حق تقدم سهام بیمه سرمد در بانک صادرات

هشدار به بانک مرکزی

تصویب صورت های مالی بانک صنعت و معدن

راه اندازی یک پروژه ملّی با تسهیلات بانک ملی ایران

احتمال متمرکز خدمات بانکی بر روی پیام رسان «بله»

صدور مجوز انتشار ۵۰۰ میلیارد صکوک مرابحه

لزوم طراحی دستورالعمل منسجم برای معاملات فردایی ارز

عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهام "تاپکیش"

در بازه چهارماهه اجرای سیاست تثبیت نرخ ارز

بانک‌ها مسئول جبران خسارت دارندگان کارت به دلیل نبود OTP شدند

پرداخت ۷۱میلیارد ریال از سوی بیمه‌‌کوثر به خسارت‌‌دیدگان

اقتصاد ایران بیمار است، دولت به اقتصاددانان مراجعه‌ کند

جلسه فراکسیون مستقلان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی

سازمان‌ها دیگر از حساب‌های بانکی خود سود نمی‌گیرند

آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

آیا یک بحران جهانی بدهی دیگر در راه است؟

مرکز آمار ایران تغییرات ارزش دلاری تجارت خارجی کشور را منتشر کرد

زنگ خطر کاهش واردات کالاهای واسطه‌ای

۱۳:۸ - ۱۳۹۷/۶/۲۲کد خبر: 256980
ایستانیوز:بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی مرکز آمار، از سال ۹۰ تاکنون به‌طور متوسط حدود ۸۰ درصد واردات به‌صورت کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده و کالاهای مصرف نهایی فقط ۲۰ درصد از واردات را به خود اختصاص داده است اما در ماه‌های اخیر واردات واسطه‌ای و سرمایه‌ای که نقش بسیار تعیین‌کننده در ارزش‌افزوده دارند با افت شدید مواجه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،مرکز آمار ایران با انتشار تغییرات ارزش دلاری تجارت خارجی (کالایی) کشور اعلام کرد: آنچه مسلم است واردات واسطه‌ای و سرمایه ای که نقش بسیار تعیین‌کننده در ارزش‌افزوده دارند در ماه‌های اخیر با افت شدید مواجه شده است. از طرف دیگر از سال ۱۳۹۰ تاکنون به‌طور متوسط نزدیک به ۸۰ درصد واردات به‌صورت واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده درحالی‌که مصرف نهایی فقط ۲۰ درصد از واردات را به خود اختصاص داده است.

تجارت در بخش‌های عمده اقتصادی - بخش کشاورزی، شکار و جنگلداری

ارزش دلاری صادرات محصولات این بخش در فصل بهار ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه به سال قبل از رشد مثبت ۲۶.۸۴ درصدی برخوردار است. همچنین درصد تغییرات آن نسبت به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۳۹۷) منفی ۲۴.۲۹ است. ارزش دلاری واردات محصولات از این بخش در فصل بهار ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل از رشد ۶.۹۳ درصدی برخوردار است. همچنین درصد آن نسبت به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۳۹۶ )مثبت ۷.۵۳ می‌باشد.

بخش شیلات

ارزش دلاری صادرات محصولات این بخش در فصل بهار سال قبل از رشد مثبت ۴۷.۴۸ درصدی برخوردار است. همچنین درصد تغییرات آن نسبت به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۳۹۶) منفی ۱۳.۴۹ است.

ارزش دلاری واردات محصولات از این بخش در فصل بهار ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل از رشد مثبت ۴۶.۹۹ درصدی برخوردار است. همچنین درصد تغییرات آن نسبت به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۳۹۶ ) منفی ۱۰.۴۳ است.

بخش استخراج معدن

ارزش دلاری صادرات محصولات این بخش در فصل بهار ۱۳۹۷ نسبت به فصل فصل مشابه سال قبل از رشد مثبت ۶.۲۳ درصدی برخوردار است. همچنین درصد تغییرات آن نسبت به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۳۹۶ ) منفی ۴۶.۱۶ است.

ارزش دلاری واردات محصولات از این بخش در فصل بهار ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل از رشد مثبت ۳۶.۱۲ درصدی است. همچنین درصد تغییرات آن نسبت به به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۳۹۶ ) منفی ۱۳.۱۲ است.

بخش صنعت

ارزش دلاری صادرات محصولات این بخش در فصل ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل از رشد مثبت ۱۸.۵۳ درصدی برخوردار است. همچنین درصد تغییرات آن نسبت به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۳۹۶) منفی ۶.۳۸ است.

ارزش دلاری محصولات از این بخش در فصل بهار ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل از رشد منفی ۸.۷۹ درصدی برخوردار است. همچنین درصد تغییرات آن نسبت به فصل گذشته (فصل زمستان ۱۱۳۹۶) منفی ۳۰.۰۸ است.

 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *