RSS
امروز چهارشنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار

راه‌اندازی ابزارهای مالی جدید مشروط شد!

نقش کم رنگ رتبه بندی‌ها در بازار بدهی

تسهیلات بانک توسعه صادرات گرگان برای فرآوری و صادرات یُد

روسیه به دنبال فروش و مونتاژ خودروی «آوتواز» در ایران

پزشکان مکلف به استفاده از پایانه‌های فروشگاهی شدند

معاملات نامتعادل بورس در بهمن ماه

کلنگ زنی دو مدرسه با مشارکت بانک ملی ایران در آذربایجان شرقی

۲ روش واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه

تقدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از بانک قرض الحسنه مهر ایران

ذخیره داروخانه‌ها به ۲ماه رسید

عوامل سه‌گانه تلاطم ارزی

کم‌خونی مزمن در نظام بانکی

سایه رکود بر اقتصاد جهان

"ایران کیش" ۳۰ درصد افزایش سرمایه می دهد

امکان اخذ مالیات از ثروتمندان براساس حساب‌ بانکی

مراقب رمز کارت های بانکی خود باشید

تحقق ضریب نفوذ ۳.۵ درصد بیمه زندگی دور از دسترس نیست

اعلام زمان دومین عرضه میعانات گازی در بورس انرژی

کاهش ۲۰درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن

عرضه سهام امید گامی در جهت خروج از به بنگاه داری

پذیرش معاملات ثانویه اوراق مشارکت در فرابورس

افزایش ۴۲ درصدی جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک سرمایه

تشکیل ETF برای بانک ها

کاهش نرخ ۹ ارز بانکی + جدول

بانک صادرات همچنان در کنار مردم سرپل ذهاب خواهد ایستاد

مدیرعامل بانک مسکن خبر داد؛

رشد ۳۰ درصدی پرداخت وام مسکن

انصراف ۵۲ هزار نفر از دریافت وام یکم
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۶/۱۳کد خبر: 256500
ایستانیوز:مدیرعامل بانک مسکن گفت: تعداد کل حساب‌های صندوق مسکن یکم که تا تاریخ ۶ شهریور افتتاح شده ۴۹۶ هزار فقره بوده که ۵۲ هزار فقره از دریافت تسهیلات منصرف و ۸۵ هزار فقره منجر به اخذ تسهیلات شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، ابوالقاسم رحیمی انارکی در نشست خبری اظهار داشت: مسکن طی چندین سال در رکود شدیدی به سر می‌برد و طی سال‌های گذشته فعالیت قابل توجهی در بانک انجام شد تا به کمک تامین مالی بخش مسکن، موفق شویم مسکن را از رکود خارج کنیم.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده بانک در این راستا تصریح کرد: افزایش سقف‌های تسهیلاتی در بانک مسکن انجام شد، این در حالی است که در دولت‌های نهم و دهم افزایش سقف تسهیلات صورت نگرفت و ۲۰ میلیون تومان باقی ماند اما در این دولت سقف وام برای زوجین در صندوق یکم به ۱۶۰ میلیون و در اوراق ۱۲۰ میلیون افزایش یافت.
 
رحیمی انارکی افزود: با این اقدام نسبت تسهیلات به ارزش واحدهای مسکونی در تهران ۴۰ درصد و در برخی شهرها تا ۷۰ درصد افزایش یافت. مدیرعامل بانک مسکن از اعطای تسهیلات در قالب‌های مختلف ترکیبی و تجمیعی، افزایش سقف تسهیلات جعاله به ۲۰ میلیون تومان، راه‌اندازی صندوق مسکن یکم، کاهش نرخ سود مسکن یکم از ۱۴ درصد در خرداد ۹۴ به ۶ درصد در بافت فرسوده و ۸ درصد در سایر بافت‌ها و ایجاد شرکت تامین سرمایه تخصصی مسکن به عنوان دیگر اقدامات انجام شده یاد کرد.
 
وی با اشاره به انتشار اوراق مشارکت رهنی توسط بانک مسکن افزود: انتشار ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق در دستور کار است اما به دلیل تغییرات نرخ سود در بازار سرمایه اکنون زمان مناسبی برای انتشار نیست.
 
رحیمی انارکی با بیان اینکه مجموعه این اقدامات در سال‌های ۹۵ و ۹۶ موجب شد شرایط خروج از رکود به صورت غیرتورمی را داشته باشیم، افزود: در سال ۹۵ برای انتظام‌بخشی سیاست انبساطی در اعطای تسهیلات را داشتیم اما در سال ۹۶ طرف تقاضا را تقویت کردیم و ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت شد، امسال نیز بخش عرضه و تقاضا را به صورت توام مورد توجه قرار دادیم.
 
مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: برنامه راهبردی بانک مسکن در سال ۱۴۰۰ منطبق بر برنامه ششم توسعه در سال گذشته تدوین شد و همچنین برای اولین بار مجموعه سیاست‌های اعتباری در سال ۹۷ را در حوزه بانکداری خرد، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن و بانکداری توسعه‌ای تدوین کرده و به مرحله اجرا گذاشتیم.
 
وی توجه جدی به بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی، تامین مسکن اقشار متوسط و پایین، ایجاد ممنوعیت برای واحدهای لوکس و بزرگ مقیاس و ایجاد محدودیت در ساخت و سازهای سنتی را از اهداف بانک مسکن عنوان کرد.
 
رحیمی انارکی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مانند سایر بخش‌ها که جهش قیمتی در آن صورت گرفته در حوزه مسکن نیز با افزایش شدید قیمت و کاهش معاملات مواجه هستیم اما هنوز در بانک مسکن آثار مخربی را در مجموعه فعالیت‌های بانک نمی‌بینیم و رشد خوبی را نسبت به گذشته شاهد بودیم.
 
رییس هیات مدیره بانک مسکن با اشاره به عملکرد بانک در ۵ ماه اخیر در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته گفت: ۱۱۱ هزار میلیارد ریال منابع تجهیز شده که ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل افزایش سپرده‌ها و ۹۰ هزار میلیارد ریال از محل وصول مطالبات است. ضمن اینکه بانک مسکن وارد رقابت نرخ سود نشده و نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت کرده و قیمت تمام شده منابع را نسبت به سال گذشته کاهش دادیم.
 
وی با بیان اینکه در حوزه مسکن ۸۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردیم که ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش داشته است، افزود: تعداد قراردادها در ۵ ماهه سال گذشته ۱۴۴ هزار عدد بوده که امسال به ۲۰۶ هزار قرارداد رسید که رشد ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.
 
رحیمی انارکی تصریح کرد: در پنج ماهه امسال ۹۰ هزار واحد تسهیلات خرید پرداخت شده که نزدیک به ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، همچنین ۲۳ هزار و ۵۰۰ فقره در حوزه مشارکت مدنی و ۵۰ هزار فقره در حوزه واگذاری سهم الشرکه تسهیلات داده شده است.
 
مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه ۵۴ هزار فقره تسهیلات جعاله در پنج ماه ابتدای امسال پرداخت شده که ۸۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت در مجموع ۱۵۴ هزار واحد سال گذشته تسهیلات ارائه شده که امسال با رشد ۴۱ درصدی به ۲۱۸ واحد افزایش یافته است.
 
رحیمی انارکی با اشاره به عملکرد صندوق مسکن یکم اظهار داشت در ۵ ماهه سال ۹۷ بالغ و ۱۰۳ هزار فقره حساب جدید افتتاح شده و ۱۶ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید و ساخت ۲۱ هزار و ۴۴۰ واحد پرداخت کردیم که حدود ۱۰ درصد آن در بافت فرسوده بوده است.
 
وی بیان داشت: تعداد کل حساب هایی که تا تاریخ ۶ شهریور افتتاح شده ۴۹۶ هزار فقره بوده که ۵۲ هزار فقره از دریافت تسهیلات منصرف شده و حساب را بسته اند، همچنین ۸۵ هزار فقره منجر به اخذ تسهیلات شده و ۳۵۸ حساب مفتوح است که به ازای هر حساب بیش از ۲۱ میلیون تومان موجودی دارد.
 
وی با بیان اینکه تعداد واحد هایی که از تسهیلات استفاده کرده اند بیش از ۶۷ هزار واحد است که حدود یک سوم آن در قالب زوجین بوده است، افزود: طی هفته گذشته ۴ هزار فقره حساب در این صندوق افتتاح شده تعداد واحد هایی که از تسهیلات استفاده کرده‌اند هزار و ۲۲۲ مورد با ۹۳۰ میلیارد ریال بوده که همون ۵۰۸ واحد مربوط به زوجین با ۵۰۳ میلیارد ریال تسهیلات است که این موضوع روند مثبتی را نشان می‌دهد.
 
رحیمی انارکی پرداخت ۹ هزار فقره وام ازدواج، تسویه بدهی‌های درهمی به بانک های ملی و صادرات دبی و کاهش قیمت تمام شده پول از ۱۸.۲ درصد در پایان اسفند به ۱۷.۹ درصد را از دیگر موفقیت‌های بانک عنوان کرد.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بانک مسکن
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *