RSS
امروز جمعه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
آخرین اخبار

قطعی موقت سامانه های بانک ملت

پیام تسلیت مدیرعامل بانک رفاه برای محرم

تودیع و معارفه در بانک ایران زمین

تقویت بخش خصوصی از برنامه های جدی بیمه مرکزی است

قیمت سهام بیمه سامان از ۴۰۰ تومان گذشت

چشم انداز قیمت جهانی طلا در روزهای آینده

دلار ۱۴هزارو ۵۰۰تومان شد

سپرده سرمایه گذاری یک‌ساله سودمند بانک آینده

چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

آغاز پرداخت حق تقدم سهام بیمه سرمد در بانک صادرات

هشدار به بانک مرکزی

تصویب صورت های مالی بانک صنعت و معدن

راه اندازی یک پروژه ملّی با تسهیلات بانک ملی ایران

احتمال متمرکز خدمات بانکی بر روی پیام رسان «بله»

صدور مجوز انتشار ۵۰۰ میلیارد صکوک مرابحه

لزوم طراحی دستورالعمل منسجم برای معاملات فردایی ارز

عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهام "تاپکیش"

در بازه چهارماهه اجرای سیاست تثبیت نرخ ارز

بانک‌ها مسئول جبران خسارت دارندگان کارت به دلیل نبود OTP شدند

پرداخت ۷۱میلیارد ریال از سوی بیمه‌‌کوثر به خسارت‌‌دیدگان

اقتصاد ایران بیمار است، دولت به اقتصاددانان مراجعه‌ کند

جلسه فراکسیون مستقلان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی

سازمان‌ها دیگر از حساب‌های بانکی خود سود نمی‌گیرند

آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

آیا یک بحران جهانی بدهی دیگر در راه است؟

دبیرکل کانون کارگزاران بورس:

ثبت نام سرمایه گذاران در «سجام» الزامی است

۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۵/۲۲کد خبر: 254354
ایستانیوز:دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: «سجام» یکی از سامانه های زیر ساختی در بازار سرمایه است که در آینده می تواند بسیاری از خدمات مورد نیاز سهامداران را به راحتی در اختیار آنها قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)به نقل از سنا، روح اله میرصانعی، با تاکید بر اظهارات فوق بیان کرد: حضور سهامداران به صورت الکترونیکی در مجامع، دریافت سود سهام از سپرده گذاری و اطلاع از سودهای قابل دریافت آنها از ناشرین، از جمله خدماتی است که سرمایه گذاران در آینده می توانند با سجامی شدن دریافت کنند.
 
ثبت و تایید اطلاعات
 
وی با تاکید بر اینکه ثبت اطلاعات در این سامانه برای سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی الزامی است، گفت پس از گذشت شش ماه هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی تواند بدون ثبت و تایید اطلاعات در این سامانه به نشانی sejam.seba.ir در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری را دریافت کند.
 
دبیرکل کانون کارگزاران افزود: سهامداران پس از سجامی شدن، با تغییر کارگزار یا تغییر صندوق سرمایه گذاری، دیگر لازم نیست اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات تماس خود را مجددا به کارگزار یا صندوق جدید در قالب فرمهایی ارائه دهند.
 
شیوه ثبت نام
 
میرصانعی با تاکید بر اینکه ثبت نام در سامانه «سجام» ۲ مرحله دارد، گفت: در مرحله اول سرمایه گذار اطلاعات مورد تقاضا در سامانه را تکمیل و این اطلاعات از طریق مراجع ذیصلاح راستی آزمایی می شود.
 
دبیر کانون کارگزاران افزود: پس از تایید اطلاعات مختلف سرمایه گذار، در مرحله بعد با حضور سرمایه گذار در دفتر کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت، احراز هویت حضوری انجام می شود. در انتهای این مرحله سرمایه گذار سجامی می شود.
 
روند حقوقی ها
 
وی افزود: شخص حقوقی برای سجامی شدن لازم است در ابتدا تمام مدیرانش سجامی شوند، آنگاه پس از ثبت اطلاعات شخص حقوقی در سامانه «سجام» و تایید اطلاعات، شخص حقوقی سجامی می شود.
 
میرصانعی با اشاره به مزایای سامانه «سجام» برای سهامداران، افزود: به سهامدارانی که حتی قصد فروش سهم و تغییر پرتفوی خود را در ۶ ماه تا یکسال آینده را ندارند نیز توصیه می شود در این سامانه ثبت نام کنند، چرا که می توانند از مزایای آن نظیر واریز سود سهام به حساب خود استفاده کنند. ضمن آنکه ممکن است سهامداران در موقعیتی قرار بگیرند که سریعا بخواهند سهام خود را بفروشند و در آینده اگر سجامی نشده باشند، امکان فروش سهام را نخواهند داشت.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *