RSS
امروز جمعه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
آخرین اخبار

بزرگترین پولشویی تاریخ اروپا در غول بانکی دانمارک

تمدید مهلت تسویه حساب بدهی ارزی واحدهای تولیدی

شیوه تسویه حساب بدهی ارزی واحدهای تولیدی اعلام شد

صدور مجوز انتشار ۵۰۰ میلیارد ریال صکوک مرابحه

خریدوفروش طلاوجواهر در فضای مجازی غیرقانونی است

شفاف سازی درباره بورس انرژی

رشد اقتصادی بهار با نفت ۱.۷ و بدون نفت ۱.۹ درصد

هشدارپلیس فتا به مالباختگان موسسه سکه ثامن

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

ایرانی ها چقدر اسکناس و سکه دارند؟

قطعی موقت سامانه های بانک ملت

پیام تسلیت مدیرعامل بانک رفاه برای محرم

تودیع و معارفه در بانک ایران زمین

تقویت بخش خصوصی از برنامه های جدی بیمه مرکزی است

قیمت سهام بیمه سامان از ۴۰۰ تومان گذشت

چشم انداز قیمت جهانی طلا در روزهای آینده

دلار ۱۴هزارو ۵۰۰تومان شد

سپرده سرمایه گذاری یک‌ساله سودمند بانک آینده

چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

آغاز پرداخت حق تقدم سهام بیمه سرمد در بانک صادرات

هشدار به بانک مرکزی

تصویب صورت های مالی بانک صنعت و معدن

راه اندازی یک پروژه ملّی با تسهیلات بانک ملی ایران

احتمال متمرکز خدمات بانکی بر روی پیام رسان «بله»

صدور مجوز انتشار ۵۰۰ میلیارد صکوک مرابحه

کشورها برای ساختن سرمایه انسانی چقدر سرمایه گذاری می کنند؟

سرمایه انسانی، بحران آینده جهان است

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۵/۲۱کد خبر: 254324
ایستانیوز:در واقع سرمایه انسانی یا همان «پتانسیل افراد» مهمترین سرمایه گذاری بلندمدت هر کشور است که می تواند برای رفاه و کیفیت زندگی مردم در آینده تاثیرگذار باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،بانک جهانی گزارشی درباره ساختن سرمایه انسانی در کشورهای مختلف منتشر کرده است. طبق این گزارش، بیش از 75 درصد از نوجوانان در کشورهای با درآمد بالا و بالای متوسط در مدارس پیش دبستانی مشغول به فعالیت هستند در مقایسه، کشورهایی که درآمد پایین متوسط دارند، یک نفر از هر سه نفر این دوره را می گذارند.
 
در کشورهای کم درآمد، یک نفر از هر 5 نفر در دوره پیش دبستانی ثبت نام می شود. طبق گزارش بانک جهانی، کودکانی که در پیش دبستانی آموزش دیده باشند، در دوره ابتدایی پیشرفت بهتر و سریع تری دارند.
 
پیشرفت های علمی و فناوری زندگی را تغییر می دهد. این پیشرفت ها به کشورهای فقیرتر کمک می کند تا فاصله شان با کشورهای ثروتمند را در امید به زندگی کاهش دهند.
 
اما کشورهای فقیرتر هنوز هم با چالش های بزرگی مواجهند. تقریبا یک چهارم کودکان زیر 5 سال دراین کشورها دچار سوتغذیه هستند و 60 درصد از دانش آموزان دوران ابتدایی نمی توانند این دوره را به پایان برسانند. در حقیقت بیش از 260 میلیون کودک و نوجوان در کشورهای فقیر از تحصیل محروم هستند.
 
در واقع سرمایه انسانی یا همان «پتانسیل افراد» مهمترین سرمایه گذاری بلندمدت هر کشور است که می تواند برای رفاه و کیفیت زندگی مردم در آینده تاثیرگذار باشد.
 
دولت ها زمان زیادی است که روی رشد اقتصادی با تمرکز بر سرمایه فیزیکی، مانند جاده ها، پل ها، فرودگاه و زیرساخت های دیگر سرمایه گذاری کرده اند. آنها اغلب مردم را در سرمایه گذاری های خودشان قرار نمی دهند، چرا که مزایای به دست آمده در این حوزه بسیار کندتر و سخت تر پیش می رود.
 
این در حالی است که یانگ کیم، رییس بانک جهانی اعلام کرده است که جهان امروز با «شکاف سرمایه انسانی» مواجه است. در بسیاری از کشورها، نیروی کار آماده نیست و این ماجرا در آینده بیشتر آشکار خواهد شد.
 
گزارش توسعه 2019 بانک جهانی درباره تغییر طبیعت کار است. مهارت ها باید با سرعت حرکت کنند.
 
اکنون کشورها باید آماده شوند تا بتوانند نیروهای کار خود را با چالش های بزرگ و فرصت هایی که با تغییر تکنولوژی رخ می دهد، هدایت کنند.  
 
به گزارش بانک جهانی، بدون تلاش فوری و هماهنگی جهانی برای ساختن سرمایه انسانی، تعداد زیادی از جمعیت و کل کشورها در معرض ریسک هایی در آینده قرار خواهند گرفت.
 
دولت ها نقش مهمی در تبدیل سرمایه انسانی ایفا می کنند، چرا که فقر، نابرابری و سایر مسایل باعث می شود بسیاری از خانواده در سلامت و آموزش فرزندانشان سرمایه گذاری نکنند.

 

 

 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *